1. Anasayfa
 2. Gündem

28 Belediyeye Kayyum Atandı


0

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama göre Terör Örgütüne destek verdiği tespit edilen 28 Belediyenin yönetimine kayyum atandı.

Bakanlıktan yapılan işte O Açıklama:
T.C.
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
Basın ve Halkla ilişkiler Müşavirliği
NO:2016/63

ANKARA (11.09.2016) -01.09.2016 TARİHİNDE YÜRÜRLÜĞE GİREN 674 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME İLE BELEDİYE KANUNU’NDA DÜZENLEME YAPILMIŞ, TERÖR VEYA TERÖR ÖRGÜTLERİNE YARDIM VE YATAKLIK SUÇUYLA HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILAN VEYA GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILAN BELEDİYE BAŞKAN VE MECLİS ÜYELERİNİN YERİNE 15 GÜN İÇERİSİNDE GÖREVLENDİRME YAPILMASI HÜKÜM ALTINA ALINMIŞTIR.
     
BU KAPSAMDA;
PKK-KCK VE FETÖ TERÖR ÖRGÜTLERİNE YARDIM VE DESTEK VERMEKTEN DOLAYI HAKLARINDA YÜRÜTÜLEN SORUŞTURMA VE KOVUŞTURMALAR KAPSAMINDA 28 BELEDİYE BAŞKANI (24’Ü PKK-KCK, 4’Ü FETÖ) DAHA ÖNCE GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILMIŞTIR.

BU BELEDİYE BAŞKANLARININ 2’Sİ İL, 24’Ü İLÇE, 2’Sİ BELDE BELEDİYE BAŞKANIDIR VE 12’Sİ HALEN TUTUKLUDUR.

DEMOKRASİ VE HUKUK DEVLETİ ANLAYIŞINDA MİLLET İRADESİNİN YEREL YÖNETİMLERE YANSIMASI ESASTIR.

ANCAK BELEDİYELER; VATANDAŞIMIZIN, KULLANDIĞI OYU, VERDİĞİ VERGİLERİ VE DEMOKRASİNİN SUNDUĞU İKLİMİ İSTİSMAR EDEREK ÜLKEMİZİN BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜNE KASTEDEN TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ETKİSİ ALTINA GİRİYORSA, MİLLİ İRADEYİ GASPEDENLERE KARŞI TEDBİR ALMAK DEVLETİN ASLİ GÖREVİDİR.
VATANDAŞLARIMIZIN VERDİĞİ VERGİLERLE OLUŞAN KAYNAKLAR VE VERDİĞİ OYLA OLUŞAN SİYASİ İRADE, TERÖR ÖRGÜTLERİNE DEVŞİRİLEMEZ.
SEÇİMLE İŞ BAŞINA GELİP, MİLLETİN HÜR İRADESİNİ SUÇ İŞLEMEK İÇİN KULLANMANIN MEŞRUİYETİ YOKTUR.

ELBETTE HİÇBİR HUKUK DÜZENİ HAKLARIN AÇIKÇA KÖTÜYE KULLANILMASINI KORUMAZ.

DEMOKRASİ VE HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNÜ İŞLETMEK DEVLETİN GÖREVİDİR. MİLLETİN BEKLEDİĞİ DE BUDUR.

TERÖR ÖRGÜTLERİ KARŞISINDA ÜLKENİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ, MİLLETİN FERASETİYLE, İŞLEYEN DEMOKRASİ, İŞLEYEN HUKUK VE İŞLEYEN DEVLET TESİS EDECEKTİR.

BU İŞLEYİŞİ SAĞLAMAYI TEMİNEN, GÖREVLENDİRME YAPILAN BELEDİYELERDE, KAYNAKLAR TERÖR ÖRGÜTLERİNE DEĞİL O YÖREDE YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZA SUNULACAĞI İÇİN, HİZMETLER EN İYİ ŞEKİLDE YÜRÜTÜLECEKTİR.

KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME GEREĞİ SÖZKONUSU 28 BELEDİYE BAŞKANLIĞINA GÖREVLENDİRİLEN, EKTE İSİMLERİ BULUNAN KİŞİLER BU SABAH SAAT 09:00 İTİBARİYLE GÖREVLERİNE BAŞLAMIŞTIR.
KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.

Kayyum atanan belediye Listesi için Tıklayınız

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  kalpler
  Kalpler
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir