1. Anasayfa
 2. Engelli Haberleri

HAYATI PAYLAŞMAYA ENGEL YOK


0

HAYATI PAYLAŞMAYA ENGEL YOK

Etimesgut Belediyesi ev sahipliğinde Yenimahalle Lions Kulübü, TÜGEDEF (Tüm Güzellik Uzmanları ve Eğitim Kurumları Federasyonu), GUSİD (Güzellik Uzmanları ve Salon İşletmecileri Derneği), AKGO (Ankara Kuaförler Odası) birlikteliğiyle 10-16 Mayıs Engelliler Haftası sebebiyle 450 ye yakın engelli ve ailelerine Sacettin Gürbüz Engelsiz Yaşam Merkezinde ücretsiz kişisel bakımları yapılarak ve saç-sakal kesim ve bakım hizmeti verildi.

60 kişiden oluşan ekip hizmet bitiminde engelli bireylerle karaoke yapıp dans etti. Herkesin gün boyu el ele, kol kola eğlendiği etkinlikte halaylarla canlı müzik eşliğinde coşkuyla devam etti. 

Her zaman engelli bireylere hizmet vermeyi kendilerine şiar edindiklerini belirten TÜGEDEF ve GUSİD Başkanı Elif Şebnem TÜRE, “Etimesgut Belediyesi’nin Sacettin Gürbüz Engelli Bakım Merkezi’nde hizmet vermek, arkadaşlarımıza sevgiyle dokunmak, onlarla eğlenmek için buradayız. Bu kapsamda tüm bakım hizmetlerini gerçekleştirdik. Sadece hizmet vermedik, birlikte sohbet ettik, ağladık. Duygusal anlar yaşadık. Kendilerindeki değişimi görüp sarılanlar oldu. Duygularını ifade edip, çok mutlu olduklarını ve kendilerini çok iyi hissettiklerini, bizleri tekrar beklediklerini defalarca söylediler. Çalışanların güler yüzü, ilgisi görülmeye değerdi”, dedi.

Ankara Kuaförler Odası Başkan vekili İsmail UĞUR ise, her zaman bu şekilde etkinliklerde bulunmaktan çok büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Etkinliğe davet eden Yenimahalle Lions Kulübü ve TÜGEDEF e teşekkürlerini iletti. “Bugün arkadaşlarımızın izin günü aslında, ama etkinlikten bahsedince tüm arkadaşlar gelmek istedi. Tüm ekip güler yüzle, şevkle çalıştı. Bu ortamda bulunmaktan, hizmet vermekten son derece mutluyuz. Sohbet etmek, onların gözlerindeki mutluluğu görmek paha biçilmez”, dedi.

Yenimahalle Lions Kulübü Başkanı Prof. Dr. Kadri Şafak GÜÇER yaşadığı mutluluğu şu sözlerle dile getirdi: “Yenimahalle Lions Kulübü olarak her zaman engelli kardeşlerimiz için etkinlikler, organizasyonlar, farkındalık yaratacak uğraşlar içinde olmayı geleneksel bir hale getirdik. Bu yıl da 10-16 Mayıs Engelliler Haftası sebebiyle engelli kardeşlerimize güzel ve özel bir gün yaşattığımız için son derece büyük bir mutluluk duyuyoruz. Etimesgut Belediyesi Sacettin Gürbüz Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezinde TÜGEDEF ve GUSID Başkanı Elif Şebnem TÜRE ve AKGO Başkan vekili İsmail UĞUR ile beraber kuaförlük, güzellik, kişisel bakım hizmetlerini arkadaşlarımızın ayağına götürmek, sonrasında hep birlikte eğlenmekten ve bu güzel hizmeti sunmaktan büyük kıvanç duyuyoruz. Engellilerin mutlu olacağı çok fazla yer bulunmuyor. Bu şekilde çocuklarımızın özgüvenleri gelişiyor, kendilerini çok iyi hissediyorlar. Tüm ekiple sıcak ilişkiler kurdular. Ayrıca bu süreçte her türlü desteği sağlayan müdürümüz İsmail AÇAR ve güler yüzlü, ilgili ekibine sonsuz teşekkür ederim.”

Yenimahalle Lions Kulübü Başkanı Prof. Dr. Kadri Şafak GÜÇER, STK larla ortaklaşa birçok etkinlik tertiplediklerini, aynı zamanda hekim olması sebebiyle de sağlık konusunda çok hassas olunması gerektiğini dile getirdi. 

Sabah 09:00 da başlayan hizmet gün boyu sürdü. 

Engellilerin hayatın her alanında daha çok yer alması gerektiğini belirten Demirel, şunları söyledi: 

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Türkiye’nin örnek engelsiz yaşam merkezinde koronavirüs tedbirleri kapsamında geçici eğitime ara verdiklerini hatırlatarak, “Merkezimizde eğitim alan 370 öğrencilerimizin evlerinde de eğitim ve tedavilerinden geri kalmaması için personelimiz yoğun gayret sarf ediyor. Engellilerimizle diyalogumuz devam ediyor. Engelliler Haftası’nda engellilerimizi evlerinden alarak çok özledikleri engelsiz yaşam merkezimize getirdik. Kısa sürede olsa bir oyunlar oynadılar, enerji depoladılar. İnşallah koronavirüs salgınını kısa sürede atlatırız ve engelsiz yaşam merkezimizde engellilerimizin eğitim, tedavi ve rehabilitasyonlarına devam ederiz. Her zaman engelli ve ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Biz ayrım yapmadan tüm insanımızı seviyoruz” dedi. 

Etimesgut Belediyesi tarafından Yenimahalle Lions Kulübü Başkanı Prof. Dr. Kadri Şafak GÜÇER’e,

TÜGEDEF ve GUSİD Başkanı Elif Şebnem TÜRE’ye,

Ankara Kuaförler Odası Başkanı Köksal ÖZCAN ve Başkan vekili İsmail UĞUR’a,

Leman Gebizli Tüm Engellilere Umut Işığı Derneği Ankara İl Başkanı Alisa Çiçek AKYOL’a

Sedirkent Kahve Ailesinden Esra BEŞKONAKLI’ya

plaketleri ve hediyeleri takdim edildi.

Ayrıca tüm katılımcılara engelli bireyler tarafından atölyelerde hazırlanan hediyeler verildi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  kalpler
  Kalpler
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım