1. Anasayfa
 2. Alisa Çiçek Akyol

Engel Olan Engelim Değil ki!


0

Engel Olan Engelim Değil ki!

Engelsiz bir yaşama dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için 25 Eylül 2021 Cumartesi günü Yenimahalle Belediyesi ek hizmet binasında, “İşitme Engelli Bireylerle Origami Sanatı Öğrenmek” etkinliği yapıldı. Yenimahalle Lions Kulübü tarafından düzenlenen ve Anadolu Sessiz Umutlar Derneği ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte katılımcılar birbirinden renkli çalışmalar yaparak keyifli zaman geçirdi.

Yaptıkları gül, lale, ejderha, kuş, yıldız modellerini eğitmen eşliğinde yaparken sonuçları birbirlerine göstererek yarıştılar.

Yenimahalle Lions Kulübü Başkanı Prof. Dr. Kadri Şafak GÜÇER, yaptığı konuşmada desteklerinden ötürü Anadolu Sessiz Umutlar Derneği Başkanı Sinan Yıldırım’a,  Lions Kulübü’nden Metin Yöney, Çiğdem Yöney, Nejla Uysal, Fethi Soydan, Batuhan Ayrıbaş ile etkinliğe katılım gösteren tüm üyelere, origami sanatı eğitmeni ve Beyaz Fil Yayınevi kurucularından Tolga Ziyagil’e, işaret dili tercümanı Mehtap Aykanat’a, organizasyonu  tertipleyen Lions Kulübü Sekreteri Alisa Çiçek Akyol’a teşekkür etti.

Ayrıca GÜÇER, her zaman bu tür etkinliklere destek vereceklerinin ve birlikte çalışmalar yapmak istediklerinin altını da çizdi.

Anadolu Sessiz Umutlar Derneği Başkanı Sinan YILDIRIM ise konuşmasında, etkinlikten dolayı tüm üyelerinin heveslendiklerini ve her zaman bu tür farkındalık etkinliklerine açık olduklarını söyledi. Ayrıca  Yıldırım, bundan sonraki zaman içinde de pandemi koşulları göz önüne alınarak farklı etkinliklerde buluşmak dileğinde bulundu.

Etkinlik bitiminde ise tüm katılımcılara Sayın Güçer tarafından teşekkür belgesi verildi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  kalpler
  Kalpler
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım