1. Anasayfa
 2. EKPSS

ÖMSS’de boş kalan kadrolar Eylül’de açıklanacak


4

ÖMSS’de boş kalan kadrolar Eylül’de doldurulacak

Fatma Şahin ÖMSS’yle ilgili açıklamalarda bulundu.

İlk aşamada 7 bin 700 engelliyi yerleştireceklerini, sonra geriye kalan boş kontenjanları da eylül ayında açıklayacaklarını bildiren Şahin, ”Perşembe günü açıklama yapıldığında işe yerleşmeyen arkadaşlarımız üzülmesin. Boş kalan kadroları tamamlayıncaya kadar yerleştirme yapacağız”

7 bin 700 engelli istihdamı
Bir gazetecinin ”özürlü memur alımlarında ek kontenjan olacak mı?” yönündeki sorusu üzerine Şahin, ”Öncelikle Sayın Başbakanımız’ın katılımıyla ayın 9’unda 7 bin 700 engellimizin istihdamını açıklayacağım. 60 bin engelimizi ilk kez farklı bir yöntemle sınav yaptık. Bedensel, işitsel, görme engelliler kendi engel grupları içinde sınava tabi oldu. Önemli bir modeldi. Biz kendimizi test ettik. Hamdolsun başarıyla altından kalktık” diye konuştu.A.A.

Kaynak

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  kalpler
  Kalpler
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (4)

 1. sayın bakanız fatma şahin düşük puanlılarda gire bilecek mi? ne zaman bidaha atamalar olacak

 2. KENDİ YANDAŞLARINA ALDILAR. TORPİL BİRDE NOTER SURETLERİNİ YAYINLYORLAR UTANMADN…….

 3. Eylül bitıyor hala daha agustosta atananlar baslamadı çalışmaya..Boş kontenjanlar yayınlanmadı ve bunlar içn tercıhler yapılmadı..Onuda geçtim hani bu sınavın sonucu 2 yıl geçerli olacaktı?? Yıl başında yeni sınav yapılacak diyorlar.

 4. yusuf erdem
  eylül geldi geçti ömss ek yerleştirme yapılmaz oldu.. aylar yıllar geçti ömss ek yerleştirme yapılmaz oldu ekim ayı oldu ömss ek yerleştirme yapılmaz oldu… yılbaşında yeni sınav söylentisini ben duymadım hele bu sınavı., yerleştirmelerini halletsinler yeni sınav yaparlarsa gireriz… yine..
  herkese teşekürler…. okuduğunuz için.

Bir yanıt yazın