1. Anasayfa
 2. Engelliler

Görme engellilerden “Gözlerimle değil, yüreğimle oynuyorum” projesi


0

Ertuğrul Gazi Görme Engelliler Spor Kulübü, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından desteklenen SODES programına, hazırladığı proje ile katıldı.

DOĞAKA, kulübün hazırladığı projeye destek verdi. Böylece, 60 görme engelli öğrenci 3 branşta eğitim alacaklar.

Projeyi hazırlayan Goalball Milli Takım Antrenörü Gültekin Karasu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, amaçlarının spor yapma imkanı bulamayan görme engelli bireylere destek sağlamak olduğunu ifade etti.

Görme engellilerin spor yaparken bir çok sorunla karşılaştığına dikkati çeken Karasu, “Bunun yanında engelli bireylerin ailelerinin bilgisizliği engellilerin spor yapmasını bir hayli zorlaştırmaktadır. Bilinen bir gerçek var ki toplumların gelişmişlik düzeyi engelli vatandaşlarına verdiği değerle doğru orantılıdır. Bu projenin de Türkiye’de engelliye verilen değerin büyük bir göstergesi olacağını düşünüyoruz” dedi.

Karasu, “Gözlerimle değil yüreğimle oynuyorum” adlı proje ile spor yapan, sosyal aktivitelere katılan başarılı görme engelli bireyler yetiştirmek istediklerini kaydetti.

Karasu, projenin 9 ay süreceğini ve toplam 50 görme engelliye goalball, atletizm ve judo eğitimi vereceklerini dile getirdi. Desteklerinden dolayı DOĞAKA’ya teşekkür eden Karasu, “Sporun yanında engelli kardeşlerimiz sosyal hayatın içine çekerek topluma adapte olmaları da sağlanacak. 9 aylık süre içerisinde gezi ve eğlence gibi organizasyonlar da düzenlenecek. Öte yandan ailelerin engelli çocuklarına daha iyi destek olabilmeleri için bilgilendirme seminerleri düzenlenecek” diye konuştu.
devamı

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  kalpler
  Kalpler
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir