1. Anasayfa
 2. EKPSS

Fatma Şahin ÖMSS konusunda engellilerden özür dilemeli


2

Özürlü sınavı konusunda medyaya en çok demeç veren Bakan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’di. Şahin bir çok defa özürlü sınavıyla 20 bin engellinin işe kavuşacağını belirtti. Ancak bu vaat 4 Nisan 2012 tarihi itibariyle doğru çıkmadı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 4 Nisan 2012 tarihli Meclis Genel Kurulunda yaptığı açıklamada, ÖMSS ile alınacak engelli memur sayısını 3 bin 512 olarak belirtti.

Yıllardır hep aynı hata yapılıyordu.

Sık sık, “şu kadar özürlü kadrosu boş, atama yapılacak” diye basına açıklama yapılıyordu. Bu kervana son olarak Bakan Fatma Şahin de katılmıştı. Ancak Sayın Şahin çok iddialıydı. Bakan Şahin, açıklamalarından birinde şu kadar iddialı konuşmuştu: “Bakan Şahin, Mart ayında yeni bir sınav yapılacağını ve bu sınavla birlikte kamuda 20 bin engellinin daha istihdam edileceğini açıkladı.”

Oysaki, özürlü kadrolarının doldurulması, Bakanın isteğine göre olmuyordu. Tüm kamu kurumlarının, bunu istemesi gerekiyordu. Bakan Faruk Çelik’in açıklamasından anlıyoruzki tüm kamu kurumları aynı şekilde düşünmüyordu.

Bakan Fatma Şahin, kendi görev alanına girmeyen bir konuda iddialı konuşarak, yapamayacağı şeyleri söyleyerek, boş yere özürlülerin umutlarını kırmıştır. Bu nedenle de tüm engellilerden özür dilemelidir.

Kaynak

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  kalpler
  Kalpler
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Yorumlar (2)

 1. kesınlıkle cok haklsınız

 2. Gerekeni yaparsa iyi olur.

Bir yanıt yazın