1. Anasayfa
 2. Engelliler

Davutoğlu'ndan Engellilere Müjde!


7

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul’daki Engelliler Sarayı’nda bir araya geldiği engelli vatandaşlara hitap etti.
Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasından önemli başlıklar;

“Bütün engelli ailelerini selamlıyorum. Korumacı bir yaklaşım yerine hak temelli bakış açısını esas aldık. Maaş ve sosyal haklarda önemli iyileştirmelere gittik. Görme engellilerin yanında kimse olmadan yürümesini sağlamak için projeler üretiyoruz. Engellilere pozitif ayrımcılığı anayasal düzene aldık.

Engellilerimizin istihdamına yönelik önemli atılımlar sağladık. 2015’te 41’i aştı kamuda istihdam edilen engelli kardeşimiz. Bu tarihi bir rekordur. Bunun dünyada bir başka örneği yoktur.”

Tek amacımız engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin yüzlerinin daha fazla gülmesidir. Burada bütün engelli kardeşlerimin yüzlerini güler gördüm. Bu kardeşlerimiz herkesten daha çok mutlu olmayı hak ediyor. Biz de bunun için her zaman yanlarında olacağız.”

Engellilere müjdeler

Ailelerin kısa süreli bakım sorunu hallediyoruz. Kimse bizim iktidarımız döneminde sahipsiz kalmayacak. Engelli kardeşlerimizin arkasında Türkiye Cumhuriyeti var. Her birini kendi ailemiz olarak görüyoruz. Engelsiz bir hayat için gerekeni yapıyoruz.

350 bin engelli vatandaşımızın bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanmalarını sağlayacağız.

Engellilerin gün içinde faaliyetlere imza atması için gençlik merkezleri kuracağız.

Bağcılar Engelliler Sarayı’ndaki eğitim faaliyetleri buranın okul gibi işlemesini sağlıyor. Yok yok, her alanda mesleki eğitim var. Vaktim olsa buradaki berberlere traş olur, burada yapılan pastaları yerdim.”

engellilersitesi.com

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  kalpler
  Kalpler
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (7)

 1. Kasım 26, 2018

  Başbakanım tüm engelli ve ailelerinin eve giren gelir durumuna bakilmadan (606) maaş ve diger SGK vb. Haklardan faydalandirilmasini emirlerinize arz ederim.

 2. Kasım 26, 2018

  aynen engelillere artık destek değil köstek olmakta bu hükümet ya anlamadığım daha önce alınmış olan raporda SÜREKLİ yazan verilmiş olan rapor var raporlu kişi ne olduda iyileştide sürekli raporu % 40 altına iniyor anlamadım nasıl anlayış açıklamadır anlamadım

 3. Ben kas hastasıyım (Miyatonik Distrofi )kaslarda zayıflık ve güç kaybı her geçen gün çoğalıyor destek almadan yürümede zorlanıyorum oturup kalkamıyorum solunum yetmezligi var geceleri makinaya baglı uyuyorum %65 raporum oldugu halde emeklilige müracat ettim bana çalışabilir raporu veriliyor 3 defa red cevabı geldi sesimizi duyanlardan yardım istiyorum
  SAYGILAR…

 4. Kasım 26, 2018

  tekerlekli sandalyeye mahkum polyo sekeli çocuk felci olan engelliye devlet hastanelerinin verdiği özürlü oranı % 16 ……………. artı akülü araç kullanamaz ibaresi mevcut….. böyle bir uygulama dünyada var mı ?…

 5. Kasım 26, 2018

  Benim oğlum Üniversite mezunu 2015 yılını Belediyelerin işverenlerle yapılan toplantılara katılmakla geçirdik.BİMER 'e başvurduk Kadıköy iş ve işçi bulma kurumuna yazıldık yazıştık evlendirme diresinde yapılan iş görüşmelerine katıldık.Bir yıl yüksekokul mezunu olduğumuzu defalarca söylememize rağmen teklif edilen iş geçici mevsim işçiliği,bahçıvanlık,ahçı,güvenlik.Engeli olmasa yemin ediyorum tereddüt etmeden kabul edebiliriz.Yürüme engelliye güvenlikçi teklif ediliyor.İşverenler sağlam engelli arıyor .Birbirimizi kandırmayalım sn Başbakan

 6. Kasım 26, 2018

  Akşam %52 sürekli engellilikle yatan engelli sabah hastaneye gittiğinde aldığı rapor %35 Akp nin yeni hizmeti yürüyemeyen engelliyi koşturuyor. Ne tuhafki yürüyen koşturan engellinin raporunda çalışamaz yazıyor. Davutoğlu ve ekipinin yeni çalışmaları çokkkk engelliyi mağdur edecektir…..

 7. Kasım 26, 2018

  Yapılan hizmetleri nemnuniyetle karşılıyoruz ve Biz engellilerde gençler gibi interneti ücretsiz kullanmak istiyoruz.saygılar..

Bir yanıt yazın