1. Anasayfa
 2. Engelliler

Sahte engelli raporu ile maaş almışlar!


0

 

Adlarına sahte rapor düzenlendiği tespit edilen 34 kişinin, 2014 ve 2015 yıllarında ücretsiz seyahat kartı, engelli kimlik kartı, evde bakım ücreti ve engelli maaşı aldıkları ortaya çıktı
Malatya’da, sahte engelli raporu düzenleyerek kamuyu zarara uğrattıkları iddiasıyla 2 kişi tutuklandı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, 2022 Sayılı Kanun kapsamında bazı kamu kurumlarına verilen haklardan yararlanmak amacıyla müracaat eden bazı şahısların, ibraz ettikleri sahte engelli sağlık kurulu raporlarıyla haksız kazanç sağladıkları bilgisine ulaştı.

Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda yaklaşık 10 ay önce başlatılan çalışmada, 34 şüphelinin engelli sağlık kurulu raporlarının sahte olduğu anlaşıldı.

Adlarına sahte rapor düzenlendiği tespit edilen şüphelilerin, 2014 ve 2015 yıllarında ücretsiz seyahat kartı, engelli kimlik kartı, evde bakım ücreti ve engelli maaşı aldıkları tespit edildi.

İncelemede, 15 kişiye engelli maaşı ve evde bakım ücreti olarak 3 ve 6 aylık zaman diliminde 41 bin 414 lira ödeme yapıldığı belirlendi. Şüpheliler adına tahakkuk ettirilen 40 bin 192 lira ise ödeme gerçekleştirilmeden iptal edildi.

Polis ekipleri, tespit edilen 34 şüpheli adına para karşılığında sahte rapor düzenledikleri iddiasıyla 2 kişiyi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, tutuklandı.

Firari bir zanlı ise aranıyor.

engellilersitesi.com

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  kalpler
  Kalpler
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir