1. Anasayfa
 2. Engelli Haberleri

Minik Sümeyye yine İşbaşında,Engelli Haberleri


5

Minik Sümeyye ayaklarıyla büyülemeye devam ediyor.Nasıl mı işte

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev ve eşi Svetlana Medvedev’in de takdirini kazanan Sümeyye Boyacı (7), şimdi de ebru sanatına başladı.
İlköğretim okulu 1’inci sınıf öğrencisi Sümeyye’nin, Değirmen Sanat Atölyesi’ndeki eğitmeni Didem Üstün, ebrunun 15. yüzyıldan beri yapılan bir Türk sanatı olduğunu belirterek, Sümeyye’nin de bu sanat dalına ilgi duymasından mutluluk duyduğunu kaydetti.
Yedi yaşındaki bir çocuğunu sabır isteyen ve zor bir sanatı yapmasının dikkat çekici olduğunu ifade eden Üstün, şöyle konuştu: “Yaklaşık 3 aydır Sümeyye ile ders yapıyoruz. Öncelikle haftada bir kere ders alıyordu. Şu anda hafta iki gün ebru dersi alıyor. Sümeyye, yetenekli ve zeki bir öğrenci, çok güzel eserler ortaya çıkartıyor. O da ebru sanatı ç ok sevdi. Uzun yıllar ebru sanatına devam etmek istiyor. Sümeyye, kendisi isteyerek ders alıyor. Ebru sanatıyla yakından ilgileniyor.”
Sümeyye de ebru sanatını çok sevdiğini ve buna devam etmek istediğini kaydetti.
Önce yüzme öğrenen Sümeyye, Anadolu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Amine Aygistova’nın girişimiyle de ayaklarıyla resim yapmaya başladı.
Merkezi Rusya’da bulunan Spivakov Vakfının desteğiyle Türkçe’ye çevrilen Rus masallarının resimlerini yapmaya başlayan Sümeyye’nin bu çalışmalarından birinin, Rusya’da resmi temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e verilmesi, küçük kızın basın ve yayın organları aracılığıyla ülke genelinde tanınmasını sağladı.
Daha sonra Sümeyye, Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gü l’ün Dışişleri Konutu’nda misafiri oldu. Küçük Sümeyye, resimde de başarılı olduğunu, resimlerinin Moskova’da düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında izlenime sunulmasıyla gösterdi.
Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev’in eşi Svetlana Medvedev de Türkçe’ye çevrilen Rus masallarının kapak resmini ayaklarıyla yapan Sümeyye Boyacı’ya teşekkür mektubu göndermişti.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  kalpler
  Kalpler
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (5)

 1. Miminiz var uğrayabilir misiniz?

  Dostlukla

 2. blog sahibi dost, ne zamandır sesiniz soluğunuz çıkmıyor ..umarım bi terslik yoktur umarım iyisinizdir merak ettim…Saygılar..

 3. Ne zaman yorum yazmaya kalksam hata mesajı alıyorum..umarım bu sefer gonderebılırım…

  Kucuk melegım allahın ıznı ıle cok daha buyuk basarılara ımza atacak.. sevgı ıle opuyorum..o gul yuzunden mınım prensesın…

 4. BAYILDIM KİM DEMİŞ SUYA YAZILMAZ DİYE… YAZMAK İSTEYENB YÜREK OLUNCA…

 5. Sevgili Aslan bey,
  Mim için teşekkürler.

  Sevgili Kardelen,
  Ne güzel bir yorum.Yeterki isteyelim değil mi? Yüreğine sağlık.

  Sevgili Doğa,
  Bizim prensesimiz sümeyye.Daha neleri başaracak o güzel insan.Daima destekçisiyim inş. Değerli yorumun için teşekkürler doğa.

  Sevgili Papuç,
  Muhasebecilerin bu aralar işleri çok yoğun olduğundan bloğuma pek zaman ayıramadım.Bunun için sizlerden özür dilerim. Ayrıca insanı merak eden sözde değil özde dostlarının olması ne güzel.Çok teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın