1. Anasayfa
 2. DİĞER

Facebooktan gelen ziyaretçi Adsense banına sebep olabilir mi?


0

Sosyal medyadan özellikle Facebooktan gelen ziyaretçi Adsense banına sebep olabilir mi?
Cevap: Facebooktan gelen ziyaretçi google adsense gözünde kalitesiz ziyaretçi olarak görülmektedir. Diğer yandan arama motorlarından gelen ziyaretçi ne istediğini bilen kaliteli ziyaretçiler olarak değerlendirilmektedir. Bu bağlamda özellikle facebookta paylaşılan resimlerde yer alan linklerden gelen ziyaretçiler potansiyel olarak linklere ürün almak amaçlı olmasada tıklama eğilimindedir.Buda geçersiz etkinliğe davetiye çıkarmaktadır. Adsense politikaları geçersiz etkinliğe son derece hassas bir sistem olduğundan facebooktan gelen ziyaretçiler adsense politikaları ve reklamverenler açısından risk oluşturmaktadır.

Şöylede diyebilirsiniz bir sürü haber sitesi bu şekilde ziyaretçi çekiyor neden onlara birşey olmuyor derseniz bunu şöyle açıklayabiliriz. Bu sitelerin ziyaretçi trafiği  örneğin % 80 google aramaları % 20 facebooktan gelen ziyaretçi olursa bu şekilde bir trafik google adsense gözünde kabul edilebilir trafik olarak değerlendirebiliriz.

Facebooktan çok sık paylaşım yapmıyarak vede yaptığınız paylaşımlarda yer alan linklerin ziyaretçileri yanıltıcı olmayan şekilde ilgilendiği konuyla alakalı linkler olursa bu şekilde biraz olsun riski azaltmış olabilirsiniz.

Umarım bu tür sıkıntılar yaşamaz, Bol kazançlar elde edersiniz.
—–

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  kalpler
  Kalpler
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir