1. Anasayfa
 2. EKPSS

Engelli Memur Adaylarının On Bin Kadro Beklentisi!


0
Engelliler için, istihdam çok önemli bir sorundur. Bu sorun karşısında gerekli tepkilerimizi ve çözüm önerilerimizi her seferinde engellilersitesi.com olarak dile getirmeye çalışıyoruz. .
ENGELLİ MEMUR ADAYLARI 10.000 KADRO MÜJDESİ BEKLİYOR!
Engelli memur adayları yüksek kadro bekliyor!
Kamudaki engelli açığı  2 yılda bir EKPSS sınavı yapılmak suretiyle genel itibariyle her sınavda 3 alım yapılarak kapatılmaya çalışılmaktadır. Fakat yapılan atamalar incelendiğinde esasında gerekli engelli kontenjanların doldurulmadığı net bir şekilde anlaşılmaktadır.
Çok çok geriye gitmeden örnek verecek olursak 2016/1 EKPSS tercihlerinde toplam 4 bin 893 kadro yer almıştı. Bu kadrolar için 41 bin  ortaöğretim mezunu, 7 bin 700 önlisans mezunu ve 5 bin 500 lisans mezunu başvuru yaptı.
ÖSYM’nin 2016/1 EKPSS yerleştirme sonuçlarına göre 48 orta öğretim,107 ön lisans ve 146 lisans kadrosuna ait olmak üzere toplam 301 kadro boş kaldı. Yani 301 engelli kardeşimizin hayalleri bir sonraki atamaya kaldı.  Bunun nedenlerine geçtiğimiz yazılarımızda değinmiştik.
Yani dolayısıyla engelli memur adaylarımız bu konuda her seferinde hüsrana uğramış durumda. Önceki yıllarda yapılan atamlar her seferinde beklentilerin altında kaldı. Ancak engelli memur adayların 2017 temmuz ayı yapılacağı belirtilen atamaların önceki yılların telafisi olacağı görüşünde.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  kalpler
  Kalpler
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
engelli-ogretmen.jpg