1. Anasayfa
 2. Engelli Haberleri

Engelli güzel AİHM yolunda


6


Daha önce Engelli Güzelin Buruk Sevinci başlığıyla haberini verdiğim Engelli Güzelillik Yarışmasının birincisi Nergis Demirarslan hakkında haberi sizinle yorumsuz paylaşmak istiyorum.

Samsun’da yaşayan 2009 Engelliler Dünya Güzeli 17 yaşındaki Nergis Demirarslan, sakat kalmasına neden olan eniştesine açtığı dava sonucunda aldığı tazminatı yeterli bulmayarak İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) gitme kararı aldı. Şakalaşırken kendisini sığ suya atarak felç kalmasına neden olan 45 yaşındaki Selim Yazıcı’ya ‘taksirle yaralama’ suçundan verilen 2 bin TL para cezasını az bulan Demirarslan AİHM başvuracağını söyledi. Demirarslan “Eniştem beni omuzundan suya attı. Boynum kırıldı. Felç kaldım. Mahkeme 2 bin TL ceza verdi. Dosyanın Yargıtay’dan gelecek sonucunu bekliyorum. Karar bozulmazsa AİHM’e gideceğiz” dedi.

Kaynak

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  kalpler
  Kalpler
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (6)

 1. 17 yaşında hayatının baharında ve felç kalmış :(( gitmeli gitsin bir hayat karşılığında biçilen paraya bakın.. hani reha muhtar gibi nerde bu devlet nerde bu adelet diyesm var

 2. Gencecik bir insan ve onun felç olmasına yol açan bir yakını.. Eniştesinin bunu isteyerek yapmadıgını düşünmek istiyorum ama bu olaya biçilen değer bu olmamalı..Aslında bu kaybın maddi bir karşılığı da yok ki..

  Acı olayların ders alınası yanları da oluyor , denizle şaka olmaz..

 3. Sevgili İçimdeki Yolculuk,
  Para-pul elden giden sağlığı malesef getirmiyor.Talihsiz bir olay olmuş.Allah kimseye böyle durumlar yaşatmasın.Değerli yorumun için teşekkürler.Sağlıcakla kal…

  Sevgili Doğa,
  İnsan olan biri bu kötülüğü kimseye yapmaz.Buna talihsiz bir kaza diyebiliriz.Burada ki para mevzusu aslında hiç önemli değil.Geçenlerde yayınladığım bir posta biyonik protez bir kolun bedeli 6 Milyon dolardı.Gerisini siz düşünün. Bizim burada bu genç kızımıza Allah şifa dilemekten başka yapacağımız bir şey yok malesef.
  Değerli yorumun için teşekkür ederim.SAğlıcakla ve mutlulukla kal..

 4. çok kötü bir durum ya bu yaşta böyle bir şey gerçi her yaşta kötüdür ama allah kimseye göstermesin ve olanlara sabır versin valla… İçim acıdı ya çok da güzel kız ya. Ne adeletsiz bir dünya ya :(

 5. SELAM GEÇMİŞ OLSUN BIR GENCIN HAYATINI SÖNDÜRDÜ SULU SAKALAR LUTFEN BU TUR SAKALAR YAPILMASIN YAPANLARI UYARALIM SAYGILARLA

 6. Sevgili Yejades,
  İşte hayat malesef hepimize böyle zaman zaman acı oyunlar oynayabilir. Böyle olunacağını kimse bilemez ama tedbirli olmak gerektiğide bir gerçek. Değerli yorumun için teşekkürler.

  Sevgili Belguzaranne,
  Çok güzel bir çağrı yaptınız. Bu çağrıya kulak verip, bu tür gereksiz,sulu şakalardan uzak durmak gerek.Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın