1. Anasayfa
 2. EKPSS

Engelli Alımı Yapılacak mı?


0

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a Bakanlık bünyesinde bulunan açık engelli kadro sayısı ve bu kadrolara engelli personel alımı yapılıp yapılmayacağı soruldu. Verilen soru önergesi ise Bakan Akdağ tarafından yanıtlandı. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkul
u tarafından Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a Bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlarda boş bulunan engelli kadrolarına ilişkin bir soru önergesi verildi.
 Verilen soru önergesinde Bakan Akdağ’a kaç engelli personel kadrosunun açık olduğu ve söz konusu kadrolara personel alımının yapılıp yapılmayacağı soruldu. CHP Milletvekili Tanrıkulu soru önergesinde “sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.” ifadelerine yer verdi.

 CHP MİLLETVEKİLİ TARAFINDAN VERİLEN SORU ÖNERGESİNİN DETAYLARI 1- Bakanlığınıza bağlı kurum ve kuruluşlarda 31 Aralık 2016 tarihi itibariyle boş bulunan engelli kadrosu sayısı nedir? Bu kadrolara neden atama yapılmamaktadır? Ayrıca söz konusu soru önergesi Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından yanıtlandı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ Bakanlık bünyesinde ne kadar boş engelli kadrosunun bulunduğunu ve bu kadrolara personel alımının yapılıp yapılmayacağını belirtti.

engellilersitesi.com

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  kalpler
  Kalpler
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir