1. Anasayfa
 2. EKPSS

EKPSS İle Atanıp İşe Başlayamayanlara Müjde!


1

EKPSS sınav sonucu ile yapılan 2016/1 tercih sonuçları ataması engelli memurlardan hala göreve başlamayanlar için AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun’dan açıklama geldi. Sosyal medya hesabı üzerinden konu ile ilgili bilgi veren Karaburun,  “EKPSS Atamalarında atanıp henüz başlangıç yapamayan Engellilerimizin Güvenlik Tahkikatı devam etmektedir.Yakında nihayete erdirilecektir.” İfadelerine yer verdi.

Bilindiği üzere, 29 Ekim 2016 Tarihli ve 29872 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 676 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile kamuya alınacak tüm memurlar için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılması şartı getirildi.

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 676 sayılı KHK’nın beşinci bölümünde kamu personeli ile ilgili bazı düzenlemelere yer verildi. Düzenlemeye göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendine “8. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.” Maddesi ilave edildi. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmadan kamuya memur alınamayacak.

engellilersitesi.com

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  kalpler
  Kalpler
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

 1. EKPSS sınav sonucu ile yapılan 2016/2 tercih sonuçları ataması engelli memurlardan alım aralık ayında 2016/2. kura ataması şimdi ne zaman aralık 2016 bekleniyorum

Bir yanıt yazın