1. Anasayfa
 2. Emeklilik-Soru-Cevap

B-29.EMEKLİLİK SERVİSİ, Gelen Evrak Beklemede Nedemektir?


1

Soru: EYT kapsamında SGK’ya emeklilik için başvurdum, e-devlet sistemden sorgulayınca  B-29.EMEKLİLİK SERVİSİ, (TAHSİS HAVUZU) “Gelen Evrak Beklemede” ibaresi çıkıyor, bu ne demektir, emekli maaşımın bağlanması için ne kadar daha bekleyeceğim?

Cevap: Öncelikle SGK tahsis havuzu ise kişilerin emeklilik başvuruların bir araya toplandığı bölümdür, Buradan rastgele veya evrak sırası geleni emeklilik işlemi sonuçlandırmak sgk prim günleri ve diğer kurumlarda prim günü olanların özellikle birleştirme talebinde bulunanların bağkur ve diğer kurumlardan gelen prim günlerinin değerlendirildiği, emeklilik açısından gerekli şartların taşınıp taşınmadığını incelerek sonucu ulaştırıldığı bölümdür. 

B29 Emeklilik Servisi ise adı üstünde kişilerin emeklilik işlemleri inceleyen, sonuçlandıran servistir. Bu kısım emekliliğe karar veren son aşamadır. Maaş bağlama işlemi bu serviste yapılmaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  kalpler
  Kalpler
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

 1. 03 03 2023 tarihinde yapılan emeklililk başvurusuna henüz bir işlem yapılmadı tam 2 ay oldu bugunu tarihi 03 05 2023 bu kadarmı yavaş işler bu sistem Varide no. 6530090 gece gündüz mesai yapan lara duyrulur 3 martın dosyası evrak beklemede diyor başka bir şey demiyor bütün dosyalar b-29 servisindemi başka çalışan servis yokmu sgk kurumunda

Bir yanıt yazın