1. Anasayfa
 2. Engelliler

Ayşenur İslam: Engelli Maaşları Kesilmeyecek


0

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.
Engelli maaşları kesilmeyecek.

İşte O açıklamalar:
+++Türkiye Sakatlar Konfederasyonunda ‘1 milyon engellinin aylığının kesileceği’ iddiaları ile ilgili  açıklama yaptım.

+++ Birkez daha belirtmek istiyorum. Birilerinin ‘belki biz iktidar oluruz geliriz de keseriz’ gibi bir ümidi varsa, boşuna ümitleniyorlar.

+++Bunu yaptırmayız da, yapmayız da. Böyle bir plan, böyle bir çalışma, böyle bir tasavvur yok.

Bakan İslam’dan Engelli evde bakım maaşı alanlara şu uyarıları yaptı:
 “Bizim de engelli ve engelli yakınlarımızdan bir ricamız var. Yaptığımız sözleşmeye kendileri de çok dikkat etsinler. Bizim de şu tarz şikayetlerimiz var. Engelli vefat ettikten sonra aile engelli maaşı,engelli bakım ücreti almaya devam ediyor ya da engellilik durumu sona erdiğinde yine bu ücretler alınmaya devam ediliyor. Biz bunları kestiğimiz zaman ve geriye dönük faizleriyle birlikte bu haksız ödemeyi istediğimiz zaman da kıyamet kopuyor. Bunlar doğru değil. Her iki taraf da birbirine karşı anlayışlı olmalı. Biz engelli haklarını savunurken, diğer vatandaşlarımızın hakkını da savunmalıyız” açıklamasında bulundu.

Bakan İslam, Gelir artışı nedeniyle kesilen maaşlar hakkında şu açıklamarı yaptı.
“Bununla ilgili bir tebligat yaptık. Geri ödeme istenen ailelerin maddi durumlarına bakılmasını istedik. Bu geri ödemeyi yapabilecek durumda olup olmadıklarının kontrol edilmesini istedik. Bu kontroller yapılıyor. Eğer aile birikmiş haksız geliri ödeme gücüne sahip değilse orada karşılıklı anlaşma yoluna gitmemiz mümkün. Şimdi o incelemeleri yapıyoruz. Vatandaşımız rahat olsun, ücret kesildikten sonra geri ödemelerle ilgili yeni bir yapılanmaya gideceğiz.”
dedi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  kalpler
  Kalpler
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım