1. Anasayfa
 2. EKPSS

2016 EKPSS Branş Sıralaması yayımlandı


2

2016 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-EKPSS) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir.

Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 12.12.2016 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri; ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.
Adaylara saygıyla duyurulur.
ÖSYM BAŞKANLIĞI

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  kalpler
  Kalpler
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (2)

 1. branş sıralamasına nasıl bakabiliriz aday işlemleri siteminden nasıl bakılıyor baktım bişey göremedim

 2. Bulamayanlar benim söyleyeceğim sıralamada gitsinler,, hesaba giriş yaptıktan sonra işlemler bölümünden Başvurularım / Tercihlerim tıklasınlar,, açılan sekmede Sınav Başvurularım bölümünde 2016 ekpss yi bulsunlar ve girsinler.. sonrasında hemen karşınıza 3 kategori çıkacak 2016 – EKPSS
  Başvuru Kayıt Görüntüle
  Branş Bazında Sıralama

  branş bazında sıralamaya gireceğiz ordan zaten gerekli yeri genelde onlar doldurmuş oluyorlar asagıya inip sayfada hesaplaya tıklayalım sonuca görelim,, Bol Şans

Bir yanıt yazın