Görme Engelli çocuğunu dışlayan Anne !

0
Ben bir engelliyim, görme engelli...
Engelli olmak kusur sıkıntı çile değil benim için ama neden ANNEM beni her defasında horluyor ben bıktım yoruldum bu durumdan...
Tamam annem beni evde sürekli el üstünde tutuyor gözüküyor ama işin aslı öle değil.Herşeyin suçlusu sensin senin yüzünden böle oluyor,diğer 4 kardeşin neden beni üzmüyor da sen bana sertsin diyor.
Her zaman için diğer kardeşlerimin doğrusu onun için bir emir oluyor benden hiç bir fikir sormuyor bile.
Ben bu yazıları şu anda sizlerla paylaşırgen bile gözlerim doluyor Annemin evlatı değilmiyim gözlerim görmüyorsa aklımdamı yok diyorum.ufacık tartışmamız olduğunda sen insanmısın Allah bildiği gibi etsin seni diyor...

Halbuki ben bakıma muhtacım tırnaklarımı kesemiyorum saçlarımı tarayamıyorum...yemeğimi yapamıyorum tek başıma yürüyemiyorum anlacağınız ben anneme mecburum ama o
bu durumdan rahatsız.

Benim anladığım anne modelini çözdüm kafamdan ANNEM.Gamze sen benden beş metre uzak ol her lafa girme hayatımdan uzak dur sadece evin bir köşesinde 5 yaşındaki çocuklar gibi tur diyor.
Ya böyle bişe olabilirmi her şeyden önce annemizin bizlere sahip çıkması ilğilenmesi arkadaş olması.Elimizden tutup alışveriş merkezlerine felan götürmesi gerekmez mi.

Benim annem bunu yapmıyor devamlı kendi dünyasında geziyor tozuyor diğer abilerimin yanına gitip haftalarca kalıyor.Banada şunu diyor ya gel bir köşede otur sesin bile çıkmasın.Yada manisa da yani altı üstü oturduğumuz evede abinle kal secim senin diyor..

Biliyormusunuz ben sizlere çok ama çok özeniyorum.
Benim size tek bir sorum olacak siz benim yerimde olsanız ne yapardınız bu kadar dışlanmak dan yoruldum. (Gamze)(Hayata Dair)

engelsizdunyam.org

Yorum Gönder

0Yorumlar

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder (0)

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Check Now
Accept !