2013 ÖMSS tercih maratonu başlıyor

0
Binlerce engelli memur adayının, memurluğa adım atma yolundaki ÖMSS tercih maratonu 28 Şubat 2013 itibariyle başlıyor. Engelli memur adayları 28 Şubat 2013'te çıkacak ÖMSS tercih klavuzunda yer alan memur kadrolarından puanına göre şansının fazla olduğunu düşündüğü 15 adet memur kadrosunu seçecekler.

 ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr/ adresinden TC ve şifresini kullanarak giriş yaparak tercihlerini yapacaklar.

Engelli memur adayları ÖMSS yönetmeliğinde geçen şu işleme göre yerleştirilecekler :
a) ÖMSS sonuçlarına göre yerleştirme;
1) Adaylar, kadrolara; eğitim durumları ve özür gruplarına ilişkin şartları taşımaları kaydıyla, ÖMSS puanları, tercihleri, kadro sayıları ve koşulları göz önünde tutulmak suretiyle yerleştirilir. Yerleştirme işlemlerinde, diğer koşullar saklı kalmak kaydıyla, yerleştirmenin yapıldığı tarihte aynı adaya ait geçerlilik süresi bitmeyen sınavlardan alınan en yüksek ÖMSS puanı dikkate alınır ve aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, her ikisinin de aynı olması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır.

ÖMSS tercih yaparken nelere dikkat etmeliyiz.
-Adayların Tercih yaparken engeli ve aile durumu nedeniyle kesinlikle gidemeyeceği illeri seçmemelidir.
-Adaylar engeline uygun kadroları tercih etmeleri ileride yaşanabilecek sorunları önüne geçmesine sağlar.
-Kadro tercih ederken mesleğiyle orantılı tercihler yapması memurluk iş hayatında işe adaptasyon anlamında kolaylık sağlar.
-Puanım yüksek nasılsa atanırım mantığıyla özensiz tercihler yapılmamalı, o kurum için ayrılan kadro sayısı, geçmiş ÖMSS yerleştirilmelerindeki alt ve üst puanlar bakılarak tercih yapılırken bunlarda dikkatle analiz edilmelidir. 
Yorum Gönder

0Yorumlar

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder (0)

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Check Now
Accept !