1. Anasayfa
 2. EKPSS

2013 ÖMSS/KURA tercih süresi uzatıldı.


0
ÖSYM başkanlığından yapılan duyuruda 2013 ÖMSS/KURA tercih tarihinin 11 Mart 2013 saat 23:59 kadar uzatıldığı ve 2013/ÖMSS-KURA tercih klavuzunda bazı kadrolarda değişiklik yapıldığı duyuruldu.

2013-ÖMSS/KURA

DUYURU
(05 Mart 2013)2013-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme: 
2013-ÖMSS/KURA Tercih Kılavuzundan Yerleştirme İçin 
Tercih Yapan/Tercih Yapacak Adayların Dikkatine


28 Şubat 2013 tarihinde ÖSYM’nin ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet adresinden yayımlanan 2013-ÖMSS/KURA Tercih Kılavuzunda yer alan Tablo-1, Tablo-2, Tablo-3 ve Tablo-4 Devlet Personel Başkanlığınıntalebi üzerine yeniden düzenlenmiştir.Bazı kamu kurum ve kuruluşları tarafından aynı unvanlı, aynı nitelikli ve aynı koşulları taşıyan kadroların tek tek tercih yapılacak şekilde Devlet Personel Başkanlığına bildirildiği, Devlet Personel Başkanlığı tarafından da ÖSYM Başkanlığına bildirilen ve Tercih Kılavuzunda bu şekilde yayımlanan kadrolar üzerinde Devlet Personel Başkanlığınca yapılan incelemede, bu durumdaki kadroların sadece adetlerinin birleştirilmesi suretiyle, engelli adayların daha çok sayıda kadro için tercihte bulunabilmelerine imkân sağlanacağı değerlendirilmiş, Tercih Kılavuzunda yer alan Tablo-1, Tablo-2, Tablo-3 ve Tablo-4’deki aynı nitelik ve koşulları taşıyan kadroların birleştirilerek yeniden yayımlanması talep edilmiştir. Bu çerçevede, kadroları birleştirilen kamu kurum ve kuruluşları ile bunlara ait kadrolar aşağıda yer verildiği şekilde Tablo-1, Tablo-2, Tablo-3 ve Tablo-4’de yer almaktadır.


Bu doğrultuda; ÖSYM’nin ÖMSS/Kura tercih sistemi ile ÖMSS/Kura 2013 Tercih Kılavuzu yeniden düzenlenecektir.8 Mart 2013 tarihinde sona ereceği duyurulan tercih süresi, düzenlemeler nedeniyle adayların tercihlerini yeniden değerlendirmeleri için ek süre tanınmasını sağlamak amacıyla, 11 Mart 2013 tarihi saat 23.59’a kadar uzatılmıştır.Bu düzenleme nedeniyle tercihini tamamlayan adayların yeniden tercihlerini değerlendirmeleri ve yapılan değişikliklere göre tercihlerini düzenlemeleri gerekmektedir. Bu değişiklik nedeniyle tercihlerini yeniden düzenlemesi gereken adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir. Ayrıca; değişiklikten etkilenmeyen adaylar da tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir. Tercih işlemlerini tamamlayan adayların tercih bilgilerini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih süresi içinde kontrol etmeleri gerekmektedir.


2013-ÖMSS/KURA Tercih Kılavuzu yapılan düzeltmeler doğrultusunda en kısa süre içinde yenilenerek ÖSYM’ninhttp://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacak ve yeni düzenlemeye göre tercihler alınmaya başlanacaktır.Adayların tercihlerini yaparken, Tercih Kılavuzunda yapılan düzenlemelere ve değişikliklere dikkat etmeleri gerekmektedir.


2013-ÖMSS/KURA Tercih Kılavuzundan tercih yapan/tercih yapacak adaylara önemle duyurulur.
ÖSYM BAŞKANLIĞI


2013-ÖMSS/KURA Tercih Kılavuzu Tablo-1 Değişiklikler
2013-ÖMSS/KURA Tercih Kılavuzu Tablo-2 Değişiklikler
2013-ÖMSS/KURA Tercih Kılavuzu Tablo-3 Değişiklikler
2013-ÖMSS/KURA Tercih Kılavuzu Tablo-4 Değişiklikler

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  kalpler
  Kalpler
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım