+ Konuya Cevap Yaz
Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Şu an Yerel Yönetimler kategorisindeki 288 TOKİ Konutu İçin Başvurular Başladı isimli konuyu okuyorsunuz.
 1. #1
  Hayat Sevince Güzel
  Misafir

  288 TOKİ Konutu İçin Başvurular Başladı

  Reklam  Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Kilis'te, yaptırılan 288 konutun Eylül ayında tamamlanacağı ve başvuruların başladığı açıklandı.  Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Kilis'te, yaptırılan 288 konutun Eylül ayında tamamlanacağı konutlar için başvuruların Kilis Belediyesi'ne tarafından alınmasına başlandığı bildirildi.

  TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, 192 konutluk "Alt Gelir Grubu Konut Projesi" başvuruları, 5- 23 Temmuz 2010 tarihleri arasında Kilis Belediye Başkanlığı'na yapılacağı belirtilerek, konut için başvuracaklardan şu şartlar istendi;

  "T.C. vatandaşı olması, Kilis il sınırları içerisinde en az 3 (üç ) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, Şehit Aileleri, Maluller (Terör Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kategorisinde, Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Maluller (Terör Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç), Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması, (Şehit Aileleri, Maluller (Terör Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) başvuracakların en az 5 (beş ) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

  30 yaş ve üzerinde olması gerekmekte olup, ancak, Eşi vefat etmiş olan
  çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır. Babası veya hem babası hem de annesi vefat etmiş yetim bayanlarda (bekar) yaş şartı 25 yaş ve üzeri olarak belirlenmiştir.

  Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 2 bin TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 2 bin TL.olması gerekmektedir.) "Şehit Aileleri, Maluller (Terör Malulleri) ile Dul ve Yetimlerinin"

  İstiklal Savaşı Gazisi, Kore Gazisi, Kıbrıs ve Vatani Hizmet Gazilerinin" "En az yüzde 50 Özürlü Vatandaşlarımızın, "Diğer alıcı adaylarının", Başvuru Formunu 2 nüsha halinde doldurarak ve aşağıda yer alan belgelerle birlikte 5 - 23 Temmuz 2010 tarihleri arasında Kilis Belediye Başkanlığı'na başvuracaklardır.

  13 - 24 Eylül 2010 tarihleri arasında T.Halk Bankası A.Ş. Kilis Şubesinde "Konut Tahsis Belgesi"ni imzalayacaklar. Evlerin 54 bin 611 TL ile 62 bin 116 TL arasında değişen fiyatlar ile satılacak.

  180 ay taksitle satılacak evlerin aylık taksitleri, 266, 99 TL ile 303, 68 TL arasında değişecek. Evlerin peşinatları ise evin fiyatının yüzde 12'i kadar olacak. Yüzde 12'lik oran evi teslim alırken bir taksit diğeri ise 1-30 Ocak 2011 tarihleri arasında yatırılacak" denildi.

  Öte yandan üçüncü etap TOKİ konutları için başvurular Kilis Belediyesi Fen İşleri Servisinde alınmaya başlandığı bildirildi.

  http://www.internethaber.com/  Reklam

+ Konuya Cevap Yaz

Benzer Konular

 1. Cevap: 1
  Son Mesaj : 03.Mayıs.2016, 17:19
 2. Vazife malüllerine TOKİ'de öncelik var mı?
  Konu Sahibi vazife Forum Genel Konular / Diğer
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 15.Temmuz.2013, 12:18
 3. 2013 LYS'ye başvurular bugün başladı.
  Konu Sahibi MuTeBer Forum Okul öncesi, İlköğretim, Lise ve Üniversite Dönemi
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 22.Nisan.2013, 10:35
 4. Lisans Yerleştirme Sınavı - LYS'ye başvurular başladı
  Konu Sahibi zeytin Forum Okul öncesi, İlköğretim, Lise ve Üniversite Dönemi
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 29.Nisan.2011, 10:23
 5. Google Bilim Fuarı 2011'e başvurular başladı
  Konu Sahibi Defnex Forum Diğer Teknoloji,İnternet,Bilgisayar,Cep Telefonu
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 14.Ocak.2011, 10:22

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •