+ Konuya Cevap Yaz
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen Kayıtsız Üye
Şu an Soru - Cevap kategorisindeki % 65 raporla ne zaman emekli olurum ? isimli konuyu okuyorsunuz.
    Kayıtsız Üye
    Misafir

% 65 raporla ne zaman emekli olurum ?

Çalıştığım şirketteki görevlinin talebi üzerine kişisel müracatla %65 sürekli engelli raporu aldım. Zaten genetik hastalığım var, ömür boyu kullanmam gereken ilaçlar var. 4/a 4015 prim günüm var. Özel sektörde 2006 kasım işe giriş tarihim, 2017 Aralık ayında işten çıkartıldım. 10 ay işsizlik ödeneği aldım. Gib’den yada defterdarlıktan çalıştığım şirkete giden engelli vergi indirimine girdiğime dair yazı ancak tekrar çalışmaya başlarsam çalıştığım şirket talep edebilirmiş, bana böyle bir yazı yok senin için geçerli değil diyorlar. Halen çalışmıyorum. Geleceğime dair endişelerim var. Mevzuata da hakim değilim. Yardımcı olur musunuz?

Konu MuTeBer tarafından (06.Ocak.2019 Saat 11:54 ) değiştirilmiştir. Sebep: başlık düzenlendi
    MuTeBer bunu beğendi.

Editör MuTeBer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Selçuk Sel
    Konular
    625
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Merhaba.
    Mevcut bilgiler ışığında 2006 ilk işe giriş tarihi ve % 65 rapora göre 18 yıl sigortalılık süresi ve 4000 prim gününe tabisiniz.5510 sayılı kanunun yürürlüğe girdiği 01.10.2008 tarihi öncesi işe girdiğiniz için vergi indirim belgesi alarak 2024 yılında sigortalılık süreniz doluyor bu tarihte 4000 prim gününüzde olduğuna göre bu tarihte emekli edilirsiniz.

ilk işe giriş tarihiniz 18 yaşından önceyse 18 yaşına girdiğiniz tarih ilk giriş tarihiniz olur buna göre emeklilik hesabınız yapılır.

Vergi indirim yazısı için bir günde olsa bir işyerinde sigortalı çalışmanız yada gözükmeniz gerekmektedir. bu sayede maliyeye vergi indirimi için başvurabilirsiniz. Vergi indirim belgesi alırsanız emeklilik tarihinde sizden tekrar rapor istenmez.Maliyeye başvuracağınız raporunuz muhtemelen 30 mart 2013 tarihli güncel yönetmeliğe uygun olmadığı için yeniden rapor çıkarmanız istenecektir.
    Sitemizde soru sormak için > TIKLAYIN

+ Konuya Cevap Yaz