Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Sağlık Bakanlığı 2 bin özürlü personel alacak

Bugüne kadarki en büyük özürlü alımını, geçtiğimiz aylardaki ilan ile Milli Eğitim Bakanlığı yayımlamıştı. Toplam 5 bin kişi için ilana çıkılmıştı. Yılın 2. büyük özürlü memur alımını ise Sağlık Bakanlığı yapacak. Sınav başvuruları 19.07.2010 pazartesi günü başlayıp 09.08.2010 pazartesi günü saat 18.00’de sona erecektir. Detaylı bilgi için başlığa tıklayınız. Sağlık Bakanlığı, 657 sayılı kanun ve ilgili yönetmelik hükümleri gereğince taşra teşkilatına ilk defa devlet memuru olarak atanmak

Konuyu değerlendir: Sağlık Bakanlığı 2 bin özürlü personel alacak

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2434 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara

Sağlık Bakanlığı 2 bin özürlü personel alacak

Bugüne kadarki en büyük özürlü alımını, geçtiğimiz aylardaki ilan ile Milli Eğitim Bakanlığı yayımlamıştı. Toplam 5 bin kişi için ilana çıkılmıştı. Yılın 2. büyük özürlü memur alımını ise Sağlık Bakanlığı yapacak. Sınav başvuruları 19.07.2010 pazartesi günü başlayıp 09.08.2010 pazartesi günü saat 18.00’de sona erecektir. Detaylı bilgi için başlığa tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı, 657 sayılı kanun ve ilgili yönetmelik hükümleri gereğince taşra teşkilatına ilk defa devlet memuru olarak atanmak üzere çeşitli branşlarda toplam 2 bin özürlü personel alımı yapacaktır.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 53’üncü maddesi ve bu maddeye dayanılarak 16.09.2004 tarih ve 25585 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmeliğin 5’inci maddesinde ilgili kurum veya kuruluşun taşra teşkilatı dahil toplam dolu memur kadro sayısının %3 ‘ü dikkate alınır.” denilmektedir.

Bu hükümler gereğince Sağlık Bakanlığınca taşra teşkilatına ilk defa devlet memuru olarak atanmak üzere ekte detayları verilen 2 bin özürlü personel alımı yapılacaktır.

Sınav başvuruları 19.07.2010 pazartesi günü başlayıp 09.08.2010 pazartesi günü saat 18.00’de sona erecektir.

Başvurular, sınava girmek ve atanmak istenilen il sağlık müdürlüklerine yapılacaktır. Adaylar, İl Sağlık müdürlüklerinde oluşturulacak Sınav Başvuru Büroları’nda görevlendirilecek kişiler vasıtasıyla www.yenipbs.saglik.gov.tr ve www2.yenipbs.saglik.gov.tr internet adreslerinden başvuru yapacaklardır.

Adaylar sadece bir ilde görevlendirilmek için başvuruda bulunabileceklerdir.

Yapılacak sınav sonucunda başarı puan sıralamasına göre başvuruda bulundukları ile ayrılan kadro sayısı kadar atama yapılacaktır.

Sınav tarihi ve özürlü personel alımıyla ilgili ayrıntılı bilgi http://personel.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

Not: Alınacak personel sayısı aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Alınacak Branşlar ve Toplam Sayılar

Branş Alınacak Kişi
    Diş Tabibi 20
    Eczacı 30
    Hemşire 150
    Ebe 150
    Biyolog 20
    Diyetisyen 30
    Çocuk Gelişimcisi 15
    Fizyoterapist 20
    Psikolog 20
    Sosyal Çalışmacı 15
    Sağlık Teknikeri- Sağlık Teknikeri 10
    Sağlık Teknikeri-Laboratuar 15
    Sağlık Teknikeri-Röntgen 15
    Sağlık Teknikeri-Anestezi 10
    Sağlık Teknikeri-Acil Tıp (İlk ve Acil Yardım) 5
    Sağlık Teknikeri-Diyaliz 5
    Sağlık Teknikeri-Çevre 10
    Sağlık Teknikeri-Tıbbi Sekreter 30
    Sağlık Teknikeri-Diş 10
    Sağlık Teknikeri-Ortopedi 10
    Sağlık Teknikeri-Odyometri 20
    Sağlık Memuru-Laboratuar 25
    Sağlık Memuru-Röntgen 25
    Sağlık Memuru-İlk ve Acil Yardım 5
    Sağlık Memuru-Anestezi 20
    Sağlık Memuru-Çevre 25
    Sağlık Memuru-Tıbbi Sekreter 60
    Sağlık Memuru-Diş 15
    Sağlık Memuru-Ortopedi 15
    Sağlık Memuru-Toplum Sağlığı 20
    Memur 800
    Mühendis 10
    Tekniker 10
    Teknisyen 10
    Hizmetli 350

Memurlar.net
  2. 09.Temmuz.2010, 10:18
    Bugüne kadarki en büyük özürlü alımını, geçtiğimiz aylardaki ilan ile Milli Eğitim Bakanlığı yayımlamıştı. Toplam 5 bin kişi için ilana çıkılmıştı. Yılın 2. büyük özürlü memur alımını ise Sağlık Bakanlığı yapacak. Sınav başvuruları 19.07.2010 pazartesi günü başlayıp 09.08.2010 pazartesi günü saat 18.00’de sona erecektir. Detaylı bilgi için başlığa tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı, 657 sayılı kanun ve ilgili yönetmelik hükümleri gereğince taşra teşkilatına ilk defa devlet memuru olarak atanmak üzere çeşitli branşlarda toplam 2 bin özürlü personel alımı yapacaktır.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 53’üncü maddesi ve bu maddeye dayanılarak 16.09.2004 tarih ve 25585 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmeliğin 5’inci maddesinde ilgili kurum veya kuruluşun taşra teşkilatı dahil toplam dolu memur kadro sayısının %3 ‘ü dikkate alınır.” denilmektedir.

Bu hükümler gereğince Sağlık Bakanlığınca taşra teşkilatına ilk defa devlet memuru olarak atanmak üzere ekte detayları verilen 2 bin özürlü personel alımı yapılacaktır.

Sınav başvuruları 19.07.2010 pazartesi günü başlayıp 09.08.2010 pazartesi günü saat 18.00’de sona erecektir.

Başvurular, sınava girmek ve atanmak istenilen il sağlık müdürlüklerine yapılacaktır. Adaylar, İl Sağlık müdürlüklerinde oluşturulacak Sınav Başvuru Büroları’nda görevlendirilecek kişiler vasıtasıyla www.yenipbs.saglik.gov.tr ve www2.yenipbs.saglik.gov.tr internet adreslerinden başvuru yapacaklardır.

Adaylar sadece bir ilde görevlendirilmek için başvuruda bulunabileceklerdir.

Yapılacak sınav sonucunda başarı puan sıralamasına göre başvuruda bulundukları ile ayrılan kadro sayısı kadar atama yapılacaktır.

Sınav tarihi ve özürlü personel alımıyla ilgili ayrıntılı bilgi http://personel.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

Not: Alınacak personel sayısı aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Alınacak Branşlar ve Toplam Sayılar

Branş Alınacak Kişi
    Diş Tabibi 20
    Eczacı 30
    Hemşire 150
    Ebe 150
    Biyolog 20
    Diyetisyen 30
    Çocuk Gelişimcisi 15
    Fizyoterapist 20
    Psikolog 20
    Sosyal Çalışmacı 15
    Sağlık Teknikeri- Sağlık Teknikeri 10
    Sağlık Teknikeri-Laboratuar 15
    Sağlık Teknikeri-Röntgen 15
    Sağlık Teknikeri-Anestezi 10
    Sağlık Teknikeri-Acil Tıp (İlk ve Acil Yardım) 5
    Sağlık Teknikeri-Diyaliz 5
    Sağlık Teknikeri-Çevre 10
    Sağlık Teknikeri-Tıbbi Sekreter 30
    Sağlık Teknikeri-Diş 10
    Sağlık Teknikeri-Ortopedi 10
    Sağlık Teknikeri-Odyometri 20
    Sağlık Memuru-Laboratuar 25
    Sağlık Memuru-Röntgen 25
    Sağlık Memuru-İlk ve Acil Yardım 5
    Sağlık Memuru-Anestezi 20
    Sağlık Memuru-Çevre 25
    Sağlık Memuru-Tıbbi Sekreter 60
    Sağlık Memuru-Diş 15
    Sağlık Memuru-Ortopedi 15
    Sağlık Memuru-Toplum Sağlığı 20
    Memur 800
    Mühendis 10
    Tekniker 10
    Teknisyen 10
    Hizmetli 350

Memurlar.net
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum
    Lise dengi sadece 350 mi? Bu ne ya..
    Neyse yine iyi haber tşkler prenses.
  4. 09.Temmuz.2010, 12:47
    Lise dengi sadece 350 mi? Bu ne ya..
    Neyse yine iyi haber tşkler prenses.
  5. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Bazı hastanelerde ne yazıkki engelli kadrosu bile yok.
  6. 09.Temmuz.2010, 22:56
  7. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum
    Defnex Nickli Üyeden Alıntı
    Defne, almaları gerekiyor da almıyorlar mı yani?
  8. 10.Temmuz.2010, 07:23
    Defnex Nickli Üyeden Alıntı
    Defne, almaları gerekiyor da almıyorlar mı yani?
  9. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Evet gökmen.Her yerde engelli kadrosu olsa inan bir çok arkadaşımız iş sahibi olur.
  10. 10.Temmuz.2010, 17:36
    Evet gökmen.Her yerde engelli kadrosu olsa inan bir çok arkadaşımız iş sahibi olur.
  11. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum
    ol(sa)... )
    ama yok.
  12. Üyelik tarihi
    Temmuz.2010
    Nereden
    istanbul

Sağlık Bakanlığı özürlü personel alacak

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatına, 17 farklı unvanda istihdam edilmek üzere sınavla 2 bin özürlü personel alınacak.

Sağlık Bakanlığının açıklamasına göre, özürlü personel sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce 13 Kasımda 81 il merkezinde yapılacak.

Sınava, özürlülük oranı yüzde 40'ın üzerinde 40 bin 306 aday başvurdu.

Sağlık ve teknik hizmetler sınıfındaki kadrolara başvuracakların, ilgili unvanları ibraz etmelerinin yanı sıra ortaöğretim, önlisans ve lisans; memur kadrosunda istihdam edileceklerin ortaöğretim, önlisans ve lisans; hizmetli kadrosunda istihdam edileceklerin ise en az ilköğretim mezunu olmaları şartının arandığı, sınava 350 ilköğretim mezununun başvurduğu kaydedildi.

Açıklamada, sınav sonuçlarının Milli Eğitim Bakanlığının T.C. Millî Eğitim Bakanlığı internet adresinden ilan edileceği, adayların atamalarının ise sınav sonuçlarının bakanlığa bildirilmesinden sonra, sınavda aldıkları puana göre oluşan başarı sıralamasına göre yapılacağı bildirildi.

Sınav sonucunda, 20 diş tabibi, 30 eczacı, 150'şer hemşire ve ebe, 20 biyolog, 30 diyetisyen, 15 çocuk gelişimci, 20 fizyoterapist, 20 psikolog, 15 sosyal çalışmacı, 140 sağlık teknikeri, 210 sağlık memuru, 800 memur, 10 mühendis, 10'ar tekniker ve teknisyen ile 350 hizmetli alınacak.

KAYNAK
  13. 10.Kasım.2010, 11:50
    Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatına, 17 farklı unvanda istihdam edilmek üzere sınavla 2 bin özürlü personel alınacak.

Sağlık Bakanlığının açıklamasına göre, özürlü personel sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce 13 Kasımda 81 il merkezinde yapılacak.

Sınava, özürlülük oranı yüzde 40'ın üzerinde 40 bin 306 aday başvurdu.

Sağlık ve teknik hizmetler sınıfındaki kadrolara başvuracakların, ilgili unvanları ibraz etmelerinin yanı sıra ortaöğretim, önlisans ve lisans; memur kadrosunda istihdam edileceklerin ortaöğretim, önlisans ve lisans; hizmetli kadrosunda istihdam edileceklerin ise en az ilköğretim mezunu olmaları şartının arandığı, sınava 350 ilköğretim mezununun başvurduğu kaydedildi.

Açıklamada, sınav sonuçlarının Milli Eğitim Bakanlığının T.C. Millî Eğitim Bakanlığı internet adresinden ilan edileceği, adayların atamalarının ise sınav sonuçlarının bakanlığa bildirilmesinden sonra, sınavda aldıkları puana göre oluşan başarı sıralamasına göre yapılacağı bildirildi.

Sınav sonucunda, 20 diş tabibi, 30 eczacı, 150'şer hemşire ve ebe, 20 biyolog, 30 diyetisyen, 15 çocuk gelişimci, 20 fizyoterapist, 20 psikolog, 15 sosyal çalışmacı, 140 sağlık teknikeri, 210 sağlık memuru, 800 memur, 10 mühendis, 10'ar tekniker ve teknisyen ile 350 hizmetli alınacak.

KAYNAK