İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bakan Akdağ Görme Engelli İşçiden Özür Diledi,Engelli Haberleri

Bakan Akdağ’dan Batmanlı engelliye özür telefonu

Batman temasları sırasında görme engelli Nurullah Mehmedoğlu adlı vatandaşa, “Görmediğin halde seni işe aldık, daha ne istiyorsun.” diyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, telefonla aradığı engelli vatandaştan özür diledi. Amacının kendisini üzmek olmadığını belirten Bakan Akdağ, Mehmedoğlu’ndan hakkını helal etmesini istedi.
Sağlık Bakanı Recep Aktağ’ın Batman’da hastane ziyareti sırasında azarladığı görme özürlü geçici işçi Nurullah Mehmetoğlu, asgari bir ücretle 8 kişilik ailesini geçindirmeye çalıştığını belirterek, Bakan Akdağ’ın sözlerinin kendisini üzdüğünü söyledi.

Petrolkent Mahallesi’nde babasına ait evde oturduğunu söyleyen evli ve 6 çocuk babası Mehmetoğlu, “Pazar sabahı 07. 00’den itibaren öğleye kadar beklediğim Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Bir dakikanızı alabilir miyim?” deyince danışmanına ‘Bu arkadaşımıza bir yemek ısmarlayın ve oturtun’ sözleri beni şok etti. Daha sonra araya giren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ‘Gel derdini Bakan’a anlat’ dedi. Sayın Akdağ’ın bana söylediği ‘Görme engelli olduğun halde sana iş verdik, daha ne istiyorsun?’ sözleriyle adeta şok oldum. Sabaha kadar uyuyamadım. Çok üzüldüm.” dedi.

BAKAN AKDAĞ TELEFONLA ARADI

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Batman’da temasları sırasında görme engelli Nurullah Mehmedoğlu adlı vatandaşa, ‘Görmediğin halde seni işe aldık, daha ne istiyorsun’ diyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, telefonla aradığı Mehmedoğlun’a, sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirterek özür diledi.

Telefonda taşeron işçi olarak çalışmanın sıkıntılarını anlatan Mehmetoğlu, Bakan Akdağ’dan sorunlarının bir an önce çözülmesini istedi.

Herkesin özürlü adayı olduğunu belirten Nurullah Mehmetoğlu, “Tüm insanlar gibi Bakan bey de engelli adayıdır. Bana söylediği sözlerine karşılık vermek istedim. Ama yine de bakanımız olduğu için bir şey söylemedim. Telefonla aradı, sözlerinin yanlış anlaşıldığını, belirterek özür diledi. Ben de tüm engelli vatandaşlar adına özrünü kabul ettim.” dedi.

Kaynak

3 Yorum

1. helallik istemiş-miş,birçok insanın yaptığıda bu önce gönlünü kır,sonra helal et hakkını,olur mu ya,gaf dersin pot dersin ama sağlık ya,ne yapsın o engelli ( engellide nasıl lafsa ,kim çıkarttıysa artık …) gözleri görmeyen,yürüyemeyen türlü fiziksel problemi olan insanlar ölsün mü yahu!bunun özrü mözrü yok,içindekini döküvermiş tepkiler yağınca geri çekmiş ,hiç inandırıcı değil.çok kızgınım bı konuda "sağlık bu sağlık"

2. Sevgili Fusun,
    Geç olsunda güç olmasın.Umarım bir daha böyle potlar kırılmaz. Yorumun için teşekkürler.

Sevgili Arsızkedi,
    Malesef insanlar bazen ağızlarından çıkan sözlerin nereye gideceğini bilmeden konuşuyorlar. Bir engelliyiz en çok üzen engellinin yüzüne vurularak sen bir halta yaramazsın imasıdır. İnş.bu tür olaylar bir daha yaşanmaz,ders çıkarılır. Değerli yorumun ve ziyaretin için teşekkürler.

Bir yanıt yazın