Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Meb sınavında baraj puanı varmı? En düşük kaç puan almak gerekecek?

Meb engelli sınavında benim puanımı hesapladım 58 çıktı. Bu sınavda bir yere yerleşebilmek için en az kaç puan almak gerekecek.

Konuyu değerlendir: Meb sınavında baraj puanı varmı? En düşük kaç puan almak gerekecek?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 7075 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Temmuz.2010
    Nereden
    Kimsesizler Sokağı

Meb sınavında baraj puanı varmı? En düşük kaç puan almak gerekecek?

Meb engelli sınavında benim puanımı hesapladım 58 çıktı. Bu sınavda bir yere yerleşebilmek için en az kaç puan almak gerekecek.
  2. 05.Temmuz.2010, 23:02
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Bildiğim kadarıyla baraj var.puanın en az 70 olması lazım.yani en aşağı 35 net çıkarmak gerek. 35 X 2 = 70

Yinede daha detaylı bilgiyi sınava giren arkadaşlar cevaplar.
  4. 05.Temmuz.2010, 23:07
    Bildiğim kadarıyla baraj var.puanın en az 70 olması lazım.yani en aşağı 35 net çıkarmak gerek. 35 X 2 = 70

Yinede daha detaylı bilgiyi sınava giren arkadaşlar cevaplar.
  5. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara
    Meb sınavında benim bildiğim baraj puanı yok. Örneğin sen memur kadrosu için müracaat etmişsin orhun. Bu kadroya 2 bin kişi alınacak. Ama sınava 6 bin kişi başvurmuş.

Yapılacak işlem bence şudur: 6 bin kişiyi aldıkları puana göre sıralamaya tabi tutulacak en yükse puan alanlar yerleştirilecek.Eğer senın aldığın puan memur olarak alınacak 2 bin kişinin puanına eşit ve yüksek ise boş bulunan herhangi bir kadroya atanacaksın.Herhangi bir kadroya atanabilmek içinde ilk başvuru forumunda seçmiş olduğun 6 il tercihi dışında başka yerlerede atanmamda sakınca yoktur; ibaresini işaretlemiş olman gerekmekteydi.
  6. 05.Temmuz.2010, 23:08
    Meb sınavında benim bildiğim baraj puanı yok. Örneğin sen memur kadrosu için müracaat etmişsin orhun. Bu kadroya 2 bin kişi alınacak. Ama sınava 6 bin kişi başvurmuş.

Yapılacak işlem bence şudur: 6 bin kişiyi aldıkları puana göre sıralamaya tabi tutulacak en yükse puan alanlar yerleştirilecek.Eğer senın aldığın puan memur olarak alınacak 2 bin kişinin puanına eşit ve yüksek ise boş bulunan herhangi bir kadroya atanacaksın.Herhangi bir kadroya atanabilmek içinde ilk başvuru forumunda seçmiş olduğun 6 il tercihi dışında başka yerlerede atanmamda sakınca yoktur; ibaresini işaretlemiş olman gerekmekteydi.
  7. Üyelik tarihi
    Temmuz.2010
    Nereden
    Kimsesizler Sokağı
    o zaman hala bir şansım var. altıbin kişinin hepside yüksek puan alacak değilya. cevap için teşekkürler lodos denizcisi.
  8. 05.Temmuz.2010, 23:18
    o zaman hala bir şansım var. altıbin kişinin hepside yüksek puan alacak değilya. cevap için teşekkürler lodos denizcisi.
  9. Hayat Sevince Güzel
    06.Temmuz.2010, 02:32
    Arkadaşlar,baraj yok ve atamalar puan üstünlüğüne göre yapılacak. 5 tercihinizden hangi tercihiniz tutuyorsa atamalar ona göre yapılacak. Tercih ettiğiniz İl Müdürlüğünün alım kontenjan sayısına göre o ili tercih eden en yüksek puandan başlanarak atamalar yapılır.
  10. 06.Temmuz.2010, 02:32
    Hayat Sevince Güzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayat Sevince Güzel
    Misafir
    Arkadaşlar,baraj yok ve atamalar puan üstünlüğüne göre yapılacak. 5 tercihinizden hangi tercihiniz tutuyorsa atamalar ona göre yapılacak. Tercih ettiğiniz İl Müdürlüğünün alım kontenjan sayısına göre o ili tercih eden en yüksek puandan başlanarak atamalar yapılır.
  11. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum
    Evet baraj yok..
    Önemli olan ilk 2BiN'e qirmek..
    Hakkımızda hayırlısı bakalım.
  12. 06.Temmuz.2010, 07:13
    Evet baraj yok..
    Önemli olan ilk 2BiN'e qirmek..
    Hakkımızda hayırlısı bakalım.
  13. SPK
    06.Temmuz.2010, 09:30
    orhun bak baraj sayısı yokmuş,sana yine şans dogdu üzülme
  14. 06.Temmuz.2010, 09:30
    SPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SPK
    Misafir
    orhun bak baraj sayısı yokmuş,sana yine şans dogdu üzülme
  15. Asi Nehir
    06.Temmuz.2010, 18:06
    Baraj sayısının olmaması iyi ama bir çok karmaşacayı da beraberinde getirecek.
  16. 06.Temmuz.2010, 18:06
    Asi Nehir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asi Nehir
    Misafir
    Baraj sayısının olmaması iyi ama bir çok karmaşacayı da beraberinde getirecek.
  17. PuSaT
    08.Temmuz.2010, 16:19
    şöyle bir bilgi buldum; sizlere faydası olabilir : Geçen yılki MEB memur sınavına toplam 617 kişi katılmış. Bu sınava başvuranların 101 kişisi yani adayların %16,3 girmemiş. Yine sınava girenlerin % 78,4'ü yani 484 kişi 70' in altında puan almış. Bu yılki sınavla karşılaştıramayız ama genel olarak sınava girmeyenler yine bir %10 vardır. Ayrıca girenlerin en az % 50 si 70' in altındadır.Tercih % 50, puan % 50 etkili gibi...(suskunasi)
  18. 08.Temmuz.2010, 16:19
    PuSaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    PuSaT
    Misafir
    şöyle bir bilgi buldum; sizlere faydası olabilir : Geçen yılki MEB memur sınavına toplam 617 kişi katılmış. Bu sınava başvuranların 101 kişisi yani adayların %16,3 girmemiş. Yine sınava girenlerin % 78,4'ü yani 484 kişi 70' in altında puan almış. Bu yılki sınavla karşılaştıramayız ama genel olarak sınava girmeyenler yine bir %10 vardır. Ayrıca girenlerin en az % 50 si 70' in altındadır.Tercih % 50, puan % 50 etkili gibi...(suskunasi)
  19. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Sınav sonuçlarının büyük bir ihtimalle 28 Temmuz Çarşamba günü açıklanması bekleniyormuş.
  20. 09.Temmuz.2010, 22:59
    Sınav sonuçlarının büyük bir ihtimalle 28 Temmuz Çarşamba günü açıklanması bekleniyormuş.

Git 12 Sonuncu