Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

İtalya ve Hollanda

italya ve hollanda.. bu iki ülkeye de gittim.. düşünüyorum da, bu iki ülke arasında bir fark var mı?! yirmidört sene evvel italya ya gitmek için hazırlık yapmıştım.. her şeyimle hazırlandım.. hayatımda hiç gitmediğim bu ülkeye ilk defa gidecektim.. çok merak ediyordum, ve çok ta heyecanlıydım.. nihayet gitme vakti gelmişti.. ve gittim.. italya...................ne kadar güzeldin.. benim gözümde muhteşemdin.. kusursuzdun.. italya yı çok sevmiştim.. unutamayacağım çok güzel günler yaşadım..

Konuyu değerlendir: İtalya ve Hollanda

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1582 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    İstanbul/Üsküdar

İtalya ve Hollanda

italya ve hollanda.. bu iki ülkeye de gittim..
    düşünüyorum da, bu iki ülke arasında bir fark var mı?!

yirmidört sene evvel italya ya gitmek için hazırlık yapmıştım.. her şeyimle hazırlandım.. hayatımda hiç gitmediğim bu ülkeye ilk defa gidecektim.. çok merak ediyordum, ve çok ta heyecanlıydım.. nihayet gitme vakti gelmişti.. ve gittim.. italya...................ne kadar güzeldin.. benim gözümde muhteşemdin.. kusursuzdun.. italya yı çok sevmiştim.. unutamayacağım çok güzel günler yaşadım..

..ve yirmi sene evvel (dört sene geçmişti aradan) yine italya ya gitmek istemiştim.. o güzelliği tekrar, tekrar yaşamak.........ve yine her şeyimle hazırlandım.. yine çok heyecanlıydım.. nasıl olmayayım ki! italya ya gidiyordum..

..ve yine gitme vakti geldi..

hay Allah..! o'da ne..?!

gittiğim yer italya ya hiç benzemiyordu.. bir tuaflık vardı.. burası insan'a hüzün veriyordu..............meğer hollanda ya gelmişiz..

ama; ben italya ya gitmek istemiştim..!!

hollanda da kalmak zorunda idim.. ilk günler çok zor geçti............alışamadım........alışamıyordum bir türlü.......pencereden bakıyorum hüzün.. dışarı çıkıyorum hüzün.. sağım, solum, önüm, arkam hep hüzün..............ben burda çok mutsuzdum..

hollanda italya kadar gözüme güzel ve muhteşem gelmiyordu.. bu ülkenin bir kusuru vardı..!

alışırsın dediler..!

hollanda da uzun zaman hüzünlü günlerim oldu.. ve, bu uzun hüzünlü günlerden sonra hollanda ya alışmaya başladım.. tıpkı italya gibi hollanda da gözüme güzel gelmeye başladı.. burası da muhteşem bir ülke idi.. sözde; italya kusursuz, hollanda kusurlu idi..

benim gözümde, ikisi arasında ki farkı düşündüm..

italya nında kendine has olumsuz yönleri vardı.. hollanda nında öyle.. ve, düşündüm.. hiç bir şey mükemmel olamaz.. ama; her iki ülkenin de pek çok güzellikleri vardı.. olumsuz yönlerini düşünmektense, olumlu yönlerini düşündüm..

..ve ben;
    her iki ülkeyi de çok sevdim.. pek çok sevdim..

iyi ki, hollanda ya gitmişim..

(italya-engelsiz kızım)
    (hollanda-engelli kızım)

ıhlamur-çiçeği
    Konu okyanus tarafından (05.Temmuz.2010 Saat 23:31 ) değiştirilmiştir.
  2. 02.Temmuz.2010, 23:42
    italya ve hollanda.. bu iki ülkeye de gittim..
    düşünüyorum da, bu iki ülke arasında bir fark var mı?!

yirmidört sene evvel italya ya gitmek için hazırlık yapmıştım.. her şeyimle hazırlandım.. hayatımda hiç gitmediğim bu ülkeye ilk defa gidecektim.. çok merak ediyordum, ve çok ta heyecanlıydım.. nihayet gitme vakti gelmişti.. ve gittim.. italya...................ne kadar güzeldin.. benim gözümde muhteşemdin.. kusursuzdun.. italya yı çok sevmiştim.. unutamayacağım çok güzel günler yaşadım..

..ve yirmi sene evvel (dört sene geçmişti aradan) yine italya ya gitmek istemiştim.. o güzelliği tekrar, tekrar yaşamak.........ve yine her şeyimle hazırlandım.. yine çok heyecanlıydım.. nasıl olmayayım ki! italya ya gidiyordum..

..ve yine gitme vakti geldi..

hay Allah..! o'da ne..?!

gittiğim yer italya ya hiç benzemiyordu.. bir tuaflık vardı.. burası insan'a hüzün veriyordu..............meğer hollanda ya gelmişiz..

ama; ben italya ya gitmek istemiştim..!!

hollanda da kalmak zorunda idim.. ilk günler çok zor geçti............alışamadım........alışamıyordum bir türlü.......pencereden bakıyorum hüzün.. dışarı çıkıyorum hüzün.. sağım, solum, önüm, arkam hep hüzün..............ben burda çok mutsuzdum..

hollanda italya kadar gözüme güzel ve muhteşem gelmiyordu.. bu ülkenin bir kusuru vardı..!

alışırsın dediler..!

hollanda da uzun zaman hüzünlü günlerim oldu.. ve, bu uzun hüzünlü günlerden sonra hollanda ya alışmaya başladım.. tıpkı italya gibi hollanda da gözüme güzel gelmeye başladı.. burası da muhteşem bir ülke idi.. sözde; italya kusursuz, hollanda kusurlu idi..

benim gözümde, ikisi arasında ki farkı düşündüm..

italya nında kendine has olumsuz yönleri vardı.. hollanda nında öyle.. ve, düşündüm.. hiç bir şey mükemmel olamaz.. ama; her iki ülkenin de pek çok güzellikleri vardı.. olumsuz yönlerini düşünmektense, olumlu yönlerini düşündüm..

..ve ben;
    her iki ülkeyi de çok sevdim.. pek çok sevdim..

iyi ki, hollanda ya gitmişim..

(italya-engelsiz kızım)
    (hollanda-engelli kızım)

ıhlamur-çiçeği
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum
    Nuran ablam duygularını düşüncelerini guzel bir anlatım tarzıyla anlatmışsın tebrikler teşekkürler
    İtalya'ya gittiğinizde özge dunyaya gelmemiş, Hollanda'ya gidişinde dunyada imiş..
    Yanılmıyorum değil mi?
  4. 04.Temmuz.2010, 07:57
    Nuran ablam duygularını düşüncelerini guzel bir anlatım tarzıyla anlatmışsın tebrikler teşekkürler
    İtalya'ya gittiğinizde özge dunyaya gelmemiş, Hollanda'ya gidişinde dunyada imiş..
    Yanılmıyorum değil mi?
  5. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Burdur
    Çok güzel anlatmışsın ablam bu güzel paylaşım için teşekkürle.
  6. 04.Temmuz.2010, 10:44
    Çok güzel anlatmışsın ablam bu güzel paylaşım için teşekkürle.
  7. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    İstanbul/Üsküdar
    evet dadaşım..
    özge hollanda ya gittiğimde dünyaya geldi..

delidolum, gökmencim,
    ben teşekkür ediyorum.. gözlerinize sağlık
  8. 04.Temmuz.2010, 22:17
    evet dadaşım..
    özge hollanda ya gittiğimde dünyaya geldi..

delidolum, gökmencim,
    ben teşekkür ediyorum.. gözlerinize sağlık
  9. Üyelik tarihi
    Temmuz.2010
    Nereden
    istanbul
    her şeyin herkesin olumlu olumsuz yönleri vardır tabiki daima olumlu yönleri düşünelimki olumsuzluklar ortadan kalksın kısaca iyi düşün iyilik bul emeğine sağlık okyanus
  10. 11.Ekim.2010, 19:27
    her şeyin herkesin olumlu olumsuz yönleri vardır tabiki daima olumlu yönleri düşünelimki olumsuzluklar ortadan kalksın kısaca iyi düşün iyilik bul emeğine sağlık okyanus
  11. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    İstanbul/Üsküdar
    italya ve hollanda ya gidiş gelişlerime,
    yaşadıklarıma birebir şahit olanlardan birisin karcicegi..
    evet, pozitif düşünelim ki, negatif enerjiler yok olsun.. ben teşekkür ettim canım..
  12. 11.Ekim.2010, 19:53
    italya ve hollanda ya gidiş gelişlerime,
    yaşadıklarıma birebir şahit olanlardan birisin karcicegi..
    evet, pozitif düşünelim ki, negatif enerjiler yok olsun.. ben teşekkür ettim canım..