Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Böyle bir mesaj gelirse hemen silin

Telefonunuza şöyle bir mesaj gelirse dikkat edin.. ''Tebrikler! Hediye kol saati kazandınız. Hemen 053211155..'ı arayın. Hem saatinizi alın, hem de elektrik faturalarınızda indirimden yararlanın.'' Bu mesajdaki numarayı aradığınızda karşınıza çıkan kişi size kol saati hediye ettiklerini, hemen kargoya verdiklerini, 5 iş günü içerisinde kargonun elinize ulaşacağını söylüyor. Bunun yanı sıra sizden kredi kartı bilgilerinizi alıyorlar. Kredi kartı bilginizi aldıktan sonra size elektrik

Konuyu değerlendir: Böyle bir mesaj gelirse hemen silin

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1348 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    İstanbul/Üsküdar

Böyle bir mesaj gelirse hemen silin

Telefonunuza şöyle bir mesaj gelirse dikkat edin..

''Tebrikler! Hediye kol saati kazandınız. Hemen 053211155..'ı arayın. Hem saatinizi alın, hem de elektrik faturalarınızda indirimden yararlanın.''

Bu mesajdaki numarayı aradığınızda karşınıza çıkan kişi size kol saati hediye ettiklerini, hemen kargoya verdiklerini, 5 iş günü içerisinde kargonun elinize ulaşacağını söylüyor. Bunun yanı sıra sizden kredi kartı bilgilerinizi alıyorlar.

Kredi kartı bilginizi aldıktan sonra size elektrik tasarruf cihazı göndereceklerini söylüyorlar. Telefondaki kişi her ay 15 TL'nin kredi kartınızdan çekileceğini söyleyen kişi güven sağlamak amacıyla adını ve telefon numarasını veriyor.

Sanayi Bakanlığı'ndan onaylı cihaz sattıklarını ve her ay ortalama olarak 15 TL civarında elektrik tasarrufu yapılacağını belirten telefondaki kişi kredi kartı numarasını ısrarla alıp teyit etmek istiyor.

Dolandırıcıların yeni yöntemine dikkat çeken uzmanlar, bu tarz mesajlara itibar edilmemesi gerektiğini vurguluyor.

kaynak
  2. 13.Ekim.2010, 16:17
    Telefonunuza şöyle bir mesaj gelirse dikkat edin..

''Tebrikler! Hediye kol saati kazandınız. Hemen 053211155..'ı arayın. Hem saatinizi alın, hem de elektrik faturalarınızda indirimden yararlanın.''

Bu mesajdaki numarayı aradığınızda karşınıza çıkan kişi size kol saati hediye ettiklerini, hemen kargoya verdiklerini, 5 iş günü içerisinde kargonun elinize ulaşacağını söylüyor. Bunun yanı sıra sizden kredi kartı bilgilerinizi alıyorlar.

Kredi kartı bilginizi aldıktan sonra size elektrik tasarruf cihazı göndereceklerini söylüyorlar. Telefondaki kişi her ay 15 TL'nin kredi kartınızdan çekileceğini söyleyen kişi güven sağlamak amacıyla adını ve telefon numarasını veriyor.

Sanayi Bakanlığı'ndan onaylı cihaz sattıklarını ve her ay ortalama olarak 15 TL civarında elektrik tasarrufu yapılacağını belirten telefondaki kişi kredi kartı numarasını ısrarla alıp teyit etmek istiyor.

Dolandırıcıların yeni yöntemine dikkat çeken uzmanlar, bu tarz mesajlara itibar edilmemesi gerektiğini vurguluyor.

kaynak
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Temmuz.2010
    Nereden
    Kimsesizler Sokağı
    boyle bır mesaj gelse hemen balıklama atlardım parasızılkıta ne fırsat gelse değerlendiririm fakat Şimdi dikkatli olcam,silcem teşk
  4. 13.Ekim.2010, 16:22
    boyle bır mesaj gelse hemen balıklama atlardım parasızılkıta ne fırsat gelse değerlendiririm fakat Şimdi dikkatli olcam,silcem teşk
  5. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    İstanbul/Üsküdar
    bana bu mesaj gelmedi ama buna benzer mesajlar çok geliyor..
    .........kazandınız hemen şu numarayı arayın diye.. bu tür mesajlara hiç itibar etmiyorum ve hemen siliyorum.. dolandırıcıların yöntemi çok fazla.. bu konuda dikkatli olmalıyız..
  6. 13.Ekim.2010, 16:29
    bana bu mesaj gelmedi ama buna benzer mesajlar çok geliyor..
    .........kazandınız hemen şu numarayı arayın diye.. bu tür mesajlara hiç itibar etmiyorum ve hemen siliyorum.. dolandırıcıların yöntemi çok fazla.. bu konuda dikkatli olmalıyız..
  7. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    İstanbul/Üsküdar
    Tebrikler! Hediye kol saati kazandınız. Hemen 053211155..'ı arayın. Hem saatinizi alın, hem de elektrik faturalarınızda indirimden yararlanın.

az evvel bu mesaj bana geldi ve hemen sildim..
  8. 20.Ekim.2010, 14:55
    Tebrikler! Hediye kol saati kazandınız. Hemen 053211155..'ı arayın. Hem saatinizi alın, hem de elektrik faturalarınızda indirimden yararlanın.

az evvel bu mesaj bana geldi ve hemen sildim..