Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Organlarımı bağışlamak istiyorum. nereye ve nasıl yapılıyor?

organ bağışı nereye ve nasıl yapılıyor?organlarımı bağışşlamaya karar verdim ama nereye başvuracağımı bilmiyorum.

Konuyu değerlendir: Organlarımı bağışlamak istiyorum. nereye ve nasıl yapılıyor?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 9514 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Ağustos.2010

Organlarımı bağışlamak istiyorum. nereye ve nasıl yapılıyor?

organ bağışı nereye ve nasıl yapılıyor?organlarımı bağışşlamaya karar verdim ama nereye başvuracağımı bilmiyorum.
  2. 12.Ekim.2010, 13:10
    Twitter Facebook Google+
  3. KARDELEN
    12.Ekim.2010, 13:13
    Hastaneye başvurabilirsiniz.
  4. 12.Ekim.2010, 13:13
    KARDELEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KARDELEN
    Misafir
    Hastaneye başvurabilirsiniz.
  5. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    ORGAN BAĞIŞI NASIL NEREYE YAPILIR ?

* Sağlık Müdürlüklerinde,
    * Hastanelerde,
    * Emniyet Müdürlüklerinde (Ehliyet Alımı Sırasında),
    * Organ Nakli Yapan Merkezlerde,
    * Organ nakli ile ilgilenen Vakıf, Dernek vs. kuruluşlarda

organ bağışı işlemi yapılabilir.

Organ bağışında bulunabilmek için; organ bağışı kartını iki tanık huzurunda doldurup imzalamak yeterlidir.

Organ bağışı yapanların, bu durumdan ailelerini de haberdar etmeleri daha sonra çıkabilecek problemleri önlemek açısından yararlı olacaktır.

Organ bağışında bulunan kişilerin organ bağış kartını daima yanında taşıması organ bağışı işleminin karışıklık ve gecikme olmaksızın yerine getirilmesini sağlayacaktır.

Kişi organ bağışından vazgeçtiği anda organ bağış kartını taşımaktan vazgeçmeli ve bu kararını ailesine bildirmelidir.

ORGAN BAĞIŞINI KİMLER YAPABİLİR ?
    1979 tarih ve 2238 sayılı yasa gereği organ bağışı yapılabilmesi için 18 yaşını doldurmuş olmak ve bu dileğinizi iki tanık huzurunda sözlü olarak yapmanız, ayrıca bunun bir hekim tarafından tasdik edilmesi yeterli olacaktır. Bunun için en yakın sağlık kuruluşuna başvurarak "Doku ve Organ Bağış Belge"nizi alabilirsiniz.

kaynak ve devamı
  6. 12.Ekim.2010, 13:20
    ORGAN BAĞIŞI NASIL NEREYE YAPILIR ?

* Sağlık Müdürlüklerinde,
    * Hastanelerde,
    * Emniyet Müdürlüklerinde (Ehliyet Alımı Sırasında),
    * Organ Nakli Yapan Merkezlerde,
    * Organ nakli ile ilgilenen Vakıf, Dernek vs. kuruluşlarda

organ bağışı işlemi yapılabilir.

Organ bağışında bulunabilmek için; organ bağışı kartını iki tanık huzurunda doldurup imzalamak yeterlidir.

Organ bağışı yapanların, bu durumdan ailelerini de haberdar etmeleri daha sonra çıkabilecek problemleri önlemek açısından yararlı olacaktır.

Organ bağışında bulunan kişilerin organ bağış kartını daima yanında taşıması organ bağışı işleminin karışıklık ve gecikme olmaksızın yerine getirilmesini sağlayacaktır.

Kişi organ bağışından vazgeçtiği anda organ bağış kartını taşımaktan vazgeçmeli ve bu kararını ailesine bildirmelidir.

ORGAN BAĞIŞINI KİMLER YAPABİLİR ?
    1979 tarih ve 2238 sayılı yasa gereği organ bağışı yapılabilmesi için 18 yaşını doldurmuş olmak ve bu dileğinizi iki tanık huzurunda sözlü olarak yapmanız, ayrıca bunun bir hekim tarafından tasdik edilmesi yeterli olacaktır. Bunun için en yakın sağlık kuruluşuna başvurarak "Doku ve Organ Bağış Belge"nizi alabilirsiniz.

kaynak ve devamı
  7. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Bende yaklaşık 15 sene önce hastanede ki organ bağış biriminine başvurarak organlarımı bağışlamıştım.Bu konuda herkesi duyarlılığa davet ediyorum.
  8. 12.Ekim.2010, 13:22
    Bende yaklaşık 15 sene önce hastanede ki organ bağış biriminine başvurarak organlarımı bağışlamıştım.Bu konuda herkesi duyarlılığa davet ediyorum.
  9. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    İstanbul/Üsküdar
    5 sene evvel bende organlarımı bağışladım..
    öldükten sonra, bir insana hayat vereceğimi düşünmek mutluluk verici..............
  10. 12.Ekim.2010, 13:28
    5 sene evvel bende organlarımı bağışladım..
    öldükten sonra, bir insana hayat vereceğimi düşünmek mutluluk verici..............
  11. Üyelik tarihi
    Ağustos.2010
    bilgi için teşekkür ediyorum.
  12. Cemalettin Şimşek
    14.Ekim.2010, 08:27
    2 yıl önce bende tüm organlarımı bağışladım.
  13. 14.Ekim.2010, 08:27
    Cemalettin Şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cemalettin Şimşek
    Misafir
    2 yıl önce bende tüm organlarımı bağışladım.
  14. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Bende düşünüyorum bağışlamayı.Organlarımız toprak altında çürüyeceğine biz öldükten sonra bazı hayatları kurtarıp yüzlerini güldürsün.
  15. 16.Ekim.2010, 15:37
    Bende düşünüyorum bağışlamayı.Organlarımız toprak altında çürüyeceğine biz öldükten sonra bazı hayatları kurtarıp yüzlerini güldürsün.