Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Çalışmayan birisi vergi indirimi hakkı alabilirmi?

merhaba ben 2005-2007 yılları arasında sigortalı bir işte çalıştım, sağlığım elvermediği için bırakmak zorunda kaldım. 3 yıllık sigortam %55 oranında raporum var. arkadaşlarım emekli olabilmek için vergi indirimi almak gerekiyor dediler,çalışmayan biri vergi indirimini nasıl alır ayrıca şu an için çalışamadığımdan,primlerimi kendim yatırıp emekli olabilirmiyim.

Konuyu değerlendir: Çalışmayan birisi vergi indirimi hakkı alabilirmi?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1708 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Ekim.2010

Çalışmayan birisi vergi indirimi hakkı alabilirmi?

Sponsorlu Bağlantılar

merhaba
    ben 2005-2007 yılları arasında sigortalı bir işte çalıştım, sağlığım elvermediği için bırakmak zorunda kaldım. 3 yıllık sigortam %55 oranında raporum var. arkadaşlarım emekli olabilmek için vergi indirimi almak gerekiyor dediler,çalışmayan biri vergi indirimini nasıl alır ayrıca şu an için çalışamadığımdan,primlerimi kendim yatırıp emekli olabilirmiyim.
  2. 07.Ekim.2010, 21:35
    Sponsorlu Bağlantılar

merhaba
    ben 2005-2007 yılları arasında sigortalı bir işte çalıştım, sağlığım elvermediği için bırakmak zorunda kaldım. 3 yıllık sigortam %55 oranında raporum var. arkadaşlarım emekli olabilmek için vergi indirimi almak gerekiyor dediler,çalışmayan biri vergi indirimini nasıl alır ayrıca şu an için çalışamadığımdan,primlerimi kendim yatırıp emekli olabilirmiyim.
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara
    Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Kayıp Yolcu,
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Arkadaşların doğru söylemiş. 01.10.2008 den önce işe başlayanlar emeklilik tarihleri geldiklerinde vergi indirimi hakkı almış olmaları gerekmektedir.Bu durum sigortadan emekli olmak isteyenler için geçerlidir.

Primlerinizi kendiniz yatırabilirsiniz ama bu durumda isteğe bağlı Bağkur statüsüne geçersiniz. Bu durumda emeklilik tarihiniz geldiğinde SGK sizi hastaneye sevk eder.Şu anki %55 derecenizi aynen alabilirseniz; 16 yıl sigortalılık süresi 4320 prim gününü tamamladığınız takdirde emekli edilirsiniz.
  4. 07.Ekim.2010, 21:50
    Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Kayıp Yolcu,
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Arkadaşların doğru söylemiş. 01.10.2008 den önce işe başlayanlar emeklilik tarihleri geldiklerinde vergi indirimi hakkı almış olmaları gerekmektedir.Bu durum sigortadan emekli olmak isteyenler için geçerlidir.

Primlerinizi kendiniz yatırabilirsiniz ama bu durumda isteğe bağlı Bağkur statüsüne geçersiniz. Bu durumda emeklilik tarihiniz geldiğinde SGK sizi hastaneye sevk eder.Şu anki %55 derecenizi aynen alabilirseniz; 16 yıl sigortalılık süresi 4320 prim gününü tamamladığınız takdirde emekli edilirsiniz.