Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Yunanlı Türk öğrenciler engel tanımadı

http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber_resim/2492010204657.jpg Geçirdiğimiz günlerde Yunanistan'dan Eskişehir'e gelen zihinsel engelli öğrenciler, dün Dolunay Yetişkin Engelliler Derneği ile SOMET'i ziyaret etti. Kültürler paylaşıldı Şehrimizde bulunan zihinsel engellilerle, Yunanlı zihinsel engelli öğrenciler iş- eğitim çalışması yaptılar. Dolunay Yetişkin Engelliler Derneği Başkanı Nebi Kılıçarslan, engelliler ile ilgili araştırma yapmak ve geliştirmek üzere

Konuyu değerlendir: Yunanlı Türk öğrenciler engel tanımadı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1657 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    İstanbul/Üsküdar

Yunanlı Türk öğrenciler engel tanımadı

Geçirdiğimiz günlerde Yunanistan'dan Eskişehir'e gelen zihinsel engelli öğrenciler, dün Dolunay Yetişkin Engelliler Derneği ile SOMET'i ziyaret etti.

Kültürler paylaşıldı

Şehrimizde bulunan zihinsel engellilerle, Yunanlı zihinsel engelli öğrenciler iş- eğitim çalışması yaptılar. Dolunay Yetişkin Engelliler Derneği Başkanı Nebi Kılıçarslan, engelliler ile ilgili araştırma yapmak ve geliştirmek üzere çalıştıklarını söyledi. Kılıçaslan, "Engellilerimizi AB iş-eğitim sistemlerine uygun hale getirmeye çalışıyoruz. Ayrıca ülkelerimizin kültürlerini de paylaşıyoruz" dedi.

Yunanistanlı öğrenciler program çerçevesinde, SOMET öğretmenlerinden sabuna şekil vermeyi öğrendiler. Yunanlı öğretmenler, "Yunanistan´a döndüğümüzde bu çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştular.

Sakarya Gazetesi
  2. 25.Eylül.2010, 16:01

Geçirdiğimiz günlerde Yunanistan'dan Eskişehir'e gelen zihinsel engelli öğrenciler, dün Dolunay Yetişkin Engelliler Derneği ile SOMET'i ziyaret etti.

Kültürler paylaşıldı

Şehrimizde bulunan zihinsel engellilerle, Yunanlı zihinsel engelli öğrenciler iş- eğitim çalışması yaptılar. Dolunay Yetişkin Engelliler Derneği Başkanı Nebi Kılıçarslan, engelliler ile ilgili araştırma yapmak ve geliştirmek üzere çalıştıklarını söyledi. Kılıçaslan, "Engellilerimizi AB iş-eğitim sistemlerine uygun hale getirmeye çalışıyoruz. Ayrıca ülkelerimizin kültürlerini de paylaşıyoruz" dedi.

Yunanistanlı öğrenciler program çerçevesinde, SOMET öğretmenlerinden sabuna şekil vermeyi öğrendiler. Yunanlı öğretmenler, "Yunanistan´a döndüğümüzde bu çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştular.

Sakarya Gazetesi
    Twitter Facebook Google+