Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Akşam sefası niyetine :)

temel'in babası vefat eder.. cenazeye gelen bir aile dostu temel'e sorar; nasıl oldu.. temel: 30. kattan aşağıya düştü.. adam: vah vah desene çok feci ölmüş.. temel: yok yok öyle ölmedi.. tam yere düşecekken manavın tentesine çarpıp tekrar yükseldi.. adam: vah vaah! daha şiddetli çakıldı o zaman..

Konuyu değerlendir: Akşam sefası niyetine :)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1483 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    İstanbul/Üsküdar

Akşam sefası niyetine :)

Sponsorlu Bağlantılar

temel'in babası vefat eder..

cenazeye gelen bir aile dostu temel'e sorar;

nasıl oldu..

temel: 30. kattan aşağıya düştü..
    adam: vah vah desene çok feci ölmüş..
    temel: yok yok öyle ölmedi.. tam yere düşecekken manavın tentesine çarpıp tekrar yükseldi..
    adam: vah vaah! daha şiddetli çakıldı o zaman..
    temel: yok! karşıdaki kasabın tenteden zıpladı bu sefer karşı binanın çatısına..
    adam: demek çatıya çarpıp öldü..
    temel: yok ya! çatıdan yuvarlanıp elektrik tellerine gitti..
    adam: deme ya! çarpıldı o zaman..
    temel: yok canım teller yaylandı babamı 200 metre yukarı fırlattı..
    adam: 200 metreden yere çakıldı öyle mi? yazık..
    temel: yok ya yine en baştaki bakkalın tenteye..
    adam: orda mı öldü?
    temel: yooo.. ordanda yine kasaba..

en sonunda bunalan adam temel'e bağırarak sordu;

ulan nasıl öldü bu adam?

temel: "baktık durmuyor, vurduk"
  2. 29.Haziran.2010, 17:08
    Sponsorlu Bağlantılar

temel'in babası vefat eder..

cenazeye gelen bir aile dostu temel'e sorar;

nasıl oldu..

temel: 30. kattan aşağıya düştü..
    adam: vah vah desene çok feci ölmüş..
    temel: yok yok öyle ölmedi.. tam yere düşecekken manavın tentesine çarpıp tekrar yükseldi..
    adam: vah vaah! daha şiddetli çakıldı o zaman..
    temel: yok! karşıdaki kasabın tenteden zıpladı bu sefer karşı binanın çatısına..
    adam: demek çatıya çarpıp öldü..
    temel: yok ya! çatıdan yuvarlanıp elektrik tellerine gitti..
    adam: deme ya! çarpıldı o zaman..
    temel: yok canım teller yaylandı babamı 200 metre yukarı fırlattı..
    adam: 200 metreden yere çakıldı öyle mi? yazık..
    temel: yok ya yine en baştaki bakkalın tenteye..
    adam: orda mı öldü?
    temel: yooo.. ordanda yine kasaba..

en sonunda bunalan adam temel'e bağırarak sordu;

ulan nasıl öldü bu adam?

temel: "baktık durmuyor, vurduk"
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    :d:d:d:d:d:d:d:
  4. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Burdur
    Pen pen pen
  5. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    İstanbul/Üsküdar
    rivayete göre;
    hint imparatoru "satranç"ı icat ettirmiş..
    vezir, kale, fil, piyon filan, sınırsız süre, sınırsız hamle, rakibi mat etmeyi hedefleyen, muhteşem bir strateji oyunu.. sonra da, şu notu iliştirerek, pers imparatoru'na hediye etmiş "kim daha çok düşünür, kim daha çok bilir, kim daha ileriyi görürse, o kazanır.. hayat budur"

rivayete göre;
    pers imparatoru, altta kalmamak için "tavla"yı icat ettirmiş..
    15 siyah 15 beyaz pulu, geceleri gündüzleri, karşılıklı 12 hanesi de, toplamda 24 saati simgeliyormuş, hepsi birden ayları ve yılı.. ancak süresi sınırlı, hamle sayısı da sınırlı olduğu için, atraksiyon çeşitlensin diye "zar" ilave edilmiş.. ve, şu notu iliştirerek, hint imparatoru'na hediye etmiş "kim daha çok düşünür, kim daha çok bilir, kim daha ileriyi görür ve kim daha şanslıysa, o kazanır.. hayat işte budur"

rivayete göre;
    sıra bizimkilere gelmiş "yormayın bizi canım kardeşim" demişiz.. "yazı mı, tura mı?

''işte; hayat budur''
  6. 30.Haziran.2010, 16:01
    rivayete göre;
    hint imparatoru "satranç"ı icat ettirmiş..
    vezir, kale, fil, piyon filan, sınırsız süre, sınırsız hamle, rakibi mat etmeyi hedefleyen, muhteşem bir strateji oyunu.. sonra da, şu notu iliştirerek, pers imparatoru'na hediye etmiş "kim daha çok düşünür, kim daha çok bilir, kim daha ileriyi görürse, o kazanır.. hayat budur"

rivayete göre;
    pers imparatoru, altta kalmamak için "tavla"yı icat ettirmiş..
    15 siyah 15 beyaz pulu, geceleri gündüzleri, karşılıklı 12 hanesi de, toplamda 24 saati simgeliyormuş, hepsi birden ayları ve yılı.. ancak süresi sınırlı, hamle sayısı da sınırlı olduğu için, atraksiyon çeşitlensin diye "zar" ilave edilmiş.. ve, şu notu iliştirerek, hint imparatoru'na hediye etmiş "kim daha çok düşünür, kim daha çok bilir, kim daha ileriyi görür ve kim daha şanslıysa, o kazanır.. hayat işte budur"

rivayete göre;
    sıra bizimkilere gelmiş "yormayın bizi canım kardeşim" demişiz.. "yazı mı, tura mı?

''işte; hayat budur''
  7. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    İstanbul/Üsküdar
    Sponsorlu Bağlantılar

bu olay gerçek hayatta olmuş ve basına yansımamıştır..

büyükşehir belediyesi kuruluşlarından kıptaş'ın genel müdür yardımcısı emin batur'a, şantiyelerden birinde meydana gelen bir kaza sonunda kazaya maruz kalan duvarcı ustasının yazdığı tutanak..

iş kazası tutanağına planlama hatası diye yazmıştım.. bunu yeterli görmeyerek, ayrıntılı anlatmamı istemişsiniz.. şu anda hastanede yatmama neden olan olaylar aynen aşağıda anlattığım gibi olmuştur..

bildiğiniz gibi ben bir duvarcı ustasıyım.. inşaatın 6. katındaki işimi bitirdiğim zaman biraz tuğla artmıştı.. yaklaşık 250 kg. kadar olduğunu tahmin ettiğim bu tuğlaları aşağıya indirmek gerekiyordu.. aşağıya indim bir varil buldum, ona sağlam bir ip bağladım, 6. kata çıktım ipi bir çıkrıktan geçirip ucunu aşağıya salladım.. tekrar aşağıya indim ve ipi çekerek varili 6. kata çıkardım.. ipin ucunu sağlam bir yere bağlayıp tekrar yukarı çıktım.. bütün tuğlaları varile doldurdum.. aşağıya indim, bağladığım ipin ucunu çözdüm.. ipi çözmemle birlikte birden kendimi havada buldum.. nasıl bulmayayım.. ben yaklaşık 70 kiloyum.. 250 kg.lık varil süratle aşağıya düşerken beni yukarıya çekti.. heyecan ve şaşkınlıktan ipi bırakmayı akıl edemedim.. yolun yarısında dolu varille çarpıştık.. sağ iki kaburgamın burada kırıldığını sanıyorum.. tam yukarı çıkınca 2 parmağım iple beraber çıkrığa sıkıştı.. parmaklarımda bu sırada kırıldı.. bu esnada yere çarpan varilin dibi çıktı ve tuğlalar etrafa saçıldı.. varil hafifleyince bu sefer ben aşağıya inmeye varil yukarı çıkmaya başladı ve yolun yarısında yine varille çarpıştık.. sol bacağımın kaval kemiği de bu sırada kırıldı.. can havli ile ipi bırakmayı akıl ettim.. başımı yukarı kaldırdığımda boş varilin suratle üzerime geldiğini gördüm.. kafatasımın da böyle çatladığını sanıyorum.. bayılmışım, gözümü hastanede açtım..

Cenab-ı Hak' tan tüm kullarını böyle görünmez kazalardan korumasını diler, hürmetle ellerinizden öperim..

duvarcı ustası, laz osman..
  8. 01.Temmuz.2010, 17:23
    Sponsorlu Bağlantılar

bu olay gerçek hayatta olmuş ve basına yansımamıştır..

büyükşehir belediyesi kuruluşlarından kıptaş'ın genel müdür yardımcısı emin batur'a, şantiyelerden birinde meydana gelen bir kaza sonunda kazaya maruz kalan duvarcı ustasının yazdığı tutanak..

iş kazası tutanağına planlama hatası diye yazmıştım.. bunu yeterli görmeyerek, ayrıntılı anlatmamı istemişsiniz.. şu anda hastanede yatmama neden olan olaylar aynen aşağıda anlattığım gibi olmuştur..

bildiğiniz gibi ben bir duvarcı ustasıyım.. inşaatın 6. katındaki işimi bitirdiğim zaman biraz tuğla artmıştı.. yaklaşık 250 kg. kadar olduğunu tahmin ettiğim bu tuğlaları aşağıya indirmek gerekiyordu.. aşağıya indim bir varil buldum, ona sağlam bir ip bağladım, 6. kata çıktım ipi bir çıkrıktan geçirip ucunu aşağıya salladım.. tekrar aşağıya indim ve ipi çekerek varili 6. kata çıkardım.. ipin ucunu sağlam bir yere bağlayıp tekrar yukarı çıktım.. bütün tuğlaları varile doldurdum.. aşağıya indim, bağladığım ipin ucunu çözdüm.. ipi çözmemle birlikte birden kendimi havada buldum.. nasıl bulmayayım.. ben yaklaşık 70 kiloyum.. 250 kg.lık varil süratle aşağıya düşerken beni yukarıya çekti.. heyecan ve şaşkınlıktan ipi bırakmayı akıl edemedim.. yolun yarısında dolu varille çarpıştık.. sağ iki kaburgamın burada kırıldığını sanıyorum.. tam yukarı çıkınca 2 parmağım iple beraber çıkrığa sıkıştı.. parmaklarımda bu sırada kırıldı.. bu esnada yere çarpan varilin dibi çıktı ve tuğlalar etrafa saçıldı.. varil hafifleyince bu sefer ben aşağıya inmeye varil yukarı çıkmaya başladı ve yolun yarısında yine varille çarpıştık.. sol bacağımın kaval kemiği de bu sırada kırıldı.. can havli ile ipi bırakmayı akıl ettim.. başımı yukarı kaldırdığımda boş varilin suratle üzerime geldiğini gördüm.. kafatasımın da böyle çatladığını sanıyorum.. bayılmışım, gözümü hastanede açtım..

Cenab-ı Hak' tan tüm kullarını böyle görünmez kazalardan korumasını diler, hürmetle ellerinizden öperim..

duvarcı ustası, laz osman..