İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Görmek İçin Göz Şart Değil

Adamın biri, ilk defa gittiği bir kasabada şaşkın şaşkın gezindikten sonra yol kenarında duran bir arabanın yanına sokulmuş ve arka koltukta tek başına oturan çocuğa:
– Buraların yabancısıyım, demiş. Parkın hemen yanı başındaki fırını arıyorum. Çok yakın olduğunu söylediler.
Çocuk arabanın penceresini iyice açtıktan sonra:
– Ben de buraya ilk defa geliyorum, demiş. Ama sağ tarafa gitmeniz gerekiyor herhalde.
Adam, çocuğun da yabancı olmasına rağmen bunu nasıl anladığını sormuş ister istemez.
Çocuk:
– Ihlamur çiçeklerinin kokusunu duymuyor musunuz? diye gülümsemiş. Kuş cıvıltıları da oradan geliyor zaten.
– İyi ama, demiş adam. Bunların parktan değil de bir tek ağaçtan gelmediği ne malum?
– Tek bir ağaçtan bu kadar yoğun koku gelmez, diye atılmış çocuk. Üstelik manolyalar da katılıyor onlara. Hem biraz derin nefes alırsınız, fırından yeni çıkmış ekmeklerin kokusunu da duyarsınız.
Adam, gözlerini hafifçe kısarak denileni yaptıktan sonra, cebinden bir kağıt para çıkartıp teşekkür ederken fark etmiş onun kör olduğunu.
Çocuk ise, konuşurken bir anda sözlerini yarıda kesmesinden anlamış, adamın kendisini fark ettiğini.
Işığa hasret gözlerini ondan saklamayı çalışırken:
– Üç yıl önce kaza geçirmiştim, demiş. Görmeyi o kadar çok özledim ki… Sizinkiler sağlam, öyle değil mi?
Adam çocuğun tarif ettiği yerde bulunan fırına doğru yönelirken:
– Artık emin değilim, demiş. Emin olduğum tek şey, benden daha iyi gördüğün…

Yazar:Anonim

Evet arkadaşlar çoğumuzun bakarız birşeylere ama çoğu zaman nasıl veya ne için baktığımızın önemi yoktur.Kimi öylesine bakar, kimisi kalben bakar.
Şöyle bir söz vardır:”Bu dünya da nice gözler var görmezler, nice gözler var görmeden görürler.”
Kalp gözünüzü herzaman açık tutmanız dileğiyle…
Sevgiyle kalın…

5 Yorum

1. Sevgili şirinem,

Bazen sadelik,bazen renkli temalar kullanmak gerekir.Hep aynı olunca zamanla sıkılınabiliyor.Değişiklik iyidir.
    Ayrıca kalpgözü daha önemli çok haklısın.Değerli yorumun için teşekkürler.

Sevgili Hakancan,
    Kusura bakılacak bir durum yok kardeşim.Herzaman için buralarda olduğunu biliyorum.
    Şablon konusunda her musibette bir hayır vardır derler ya hayırlısı diyelim.Senin şablonunda hayırlı olsun.Görüşmek üzre.
    Sevgiyle kalın …

2. Sevgili No Engel kardeşim,kusura bakma şu aralar fazla uğrayamadım sana,malum yeni şablonlarla uğraşıyoruz..:))

Senin kisi de hayırlı olsun,beyaz renk çok yakışmış,içimizi açtı gerçekten..
    Güle güle kullan,inşallah sorun yaşamayız bundan sonra bu şablonlarla..:))

3. sayfa düzenin güzel olmuş sadeliği seviyorsun :)) ne güzel söylenmiş görmek için göz gerekmiyor diye kalp gözünün görmesi herşeyden daha önemli

4. İlham perisi ziyaretin için teşekkür ederim,ziyaretin beni mutlu etti.
    Temayı beğendiğine sevindim.
    Eski şablonda problemler oluşmuştu,bende değiştirdim.Eski karanlık renkten aydınlık renge kavuştum;dünya varmış.Gerçekten renk çok farkediyor.

Bir yanıt yazın