Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Engelli yüzücü Manş Denizi'ni geçmeyi başardı

http://www.aksam.com.tr/images/2010/09/20/ddalgaic.jpg Dalgaları aşmak 1994'te televizyon antenini düzeltirken akıma kapılarak kol ve bacaklarını kaybeden Fransız Philip Croizon, önceki gün protez uzuvlarıyla yüzerek Manş Denizi'ni geçmeyi başardı. İngiltere'nin Folkestone Kasabası sahilinden kulaç atmaya başlayan 42 yaşındaki yüzücü, Fransa'nın Wissant kenti yakınlarındaki sahile 21.30 sularında vardı. Saatte 3 kilometre yol alan Croizon'a eğitimli yunuslar eşlik etti. Bu zorlu mücadele için

Konuyu değerlendir: Engelli yüzücü Manş Denizi'ni geçmeyi başardı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2071 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Temmuz.2010
    Nereden
    Kimsesizler Sokağı

Engelli yüzücü Manş Denizi'ni geçmeyi başardı

Sponsorlu Bağlantılar

Dalgaları aşmak
    1994'te televizyon antenini düzeltirken akıma kapılarak kol ve bacaklarını kaybeden Fransız Philip Croizon, önceki gün protez uzuvlarıyla yüzerek Manş Denizi'ni geçmeyi başardı. İngiltere'nin Folkestone Kasabası sahilinden kulaç atmaya başlayan 42 yaşındaki yüzücü, Fransa'nın Wissant kenti yakınlarındaki sahile 21.30 sularında vardı. Saatte 3 kilometre yol alan Croizon'a eğitimli yunuslar eşlik etti. Bu zorlu mücadele için yaklaşık 2 senedir haftada 35 saat çalışan yüzücüye, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve diğer birçok siyasetçi destek mesajları yollamıştı. Croizon, bitiş noktasına geldiğinde heyecanını şu sözlerle dile getirdi: Çılgınca olduğunu biliyorum, ama bunu kendim, ailem ve hayat adına umudunu kaybetmiş tüm şanssız takipçilerim için yaptım. Bu başarının, bir insanın tüm engellerin üstesinden gelebileceğinin sembolü olmasını umuyorum.
    Kaynak
  2. 20.Eylül.2010, 09:41
    Sponsorlu Bağlantılar

Dalgaları aşmak
    1994'te televizyon antenini düzeltirken akıma kapılarak kol ve bacaklarını kaybeden Fransız Philip Croizon, önceki gün protez uzuvlarıyla yüzerek Manş Denizi'ni geçmeyi başardı. İngiltere'nin Folkestone Kasabası sahilinden kulaç atmaya başlayan 42 yaşındaki yüzücü, Fransa'nın Wissant kenti yakınlarındaki sahile 21.30 sularında vardı. Saatte 3 kilometre yol alan Croizon'a eğitimli yunuslar eşlik etti. Bu zorlu mücadele için yaklaşık 2 senedir haftada 35 saat çalışan yüzücüye, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve diğer birçok siyasetçi destek mesajları yollamıştı. Croizon, bitiş noktasına geldiğinde heyecanını şu sözlerle dile getirdi: Çılgınca olduğunu biliyorum, ama bunu kendim, ailem ve hayat adına umudunu kaybetmiş tüm şanssız takipçilerim için yaptım. Bu başarının, bir insanın tüm engellerin üstesinden gelebileceğinin sembolü olmasını umuyorum.
    Kaynak
    Twitter Facebook Google+
  3. Antivirüs
    20.Eylül.2010, 12:31
    tebrik ederim.nice iki ayağı olan,kolu olan bu işlere cesaret bile edemiyor.
  4. 20.Eylül.2010, 12:31
    Antivirüs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Antivirüs
    Misafir
    tebrik ederim.nice iki ayağı olan,kolu olan bu işlere cesaret bile edemiyor.
  5. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Alıntı
    Çılgınca olduğunu biliyorum, ama bunu kendim, ailem ve hayat adına umudunu kaybetmiş tüm şanssız takipçilerim için yaptım. Bu başarının, bir insanın tüm engellerin üstesinden gelebileceğinin sembolü olmasını umuyorum.
    Fazla söze ne hacet,kendisini tebrik ediyorumPaylaşım için teşekkürler...
  6. 20.Eylül.2010, 12:35
    Alıntı
    Çılgınca olduğunu biliyorum, ama bunu kendim, ailem ve hayat adına umudunu kaybetmiş tüm şanssız takipçilerim için yaptım. Bu başarının, bir insanın tüm engellerin üstesinden gelebileceğinin sembolü olmasını umuyorum.
    Fazla söze ne hacet,kendisini tebrik ediyorumPaylaşım için teşekkürler...
  7. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    İstanbul/Üsküdar
    Sponsorlu Bağlantılar

tebrik ediyorum..
  8. 20.Eylül.2010, 16:56
    Sponsorlu Bağlantılar

tebrik ediyorum..