Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Mecazi Aşktan İlahi Aşk-a Vuslat-ı Visal...

Mecazı Aşktan İlahi Aşk a VuSLaT-ı ViSaL Bir melikin oğlu bir gün çarşıda gezerken peçesi düşen bir kızın yüzünü görmüş.. Kız o kadar güzelmişki,aşık olur olmuş ve kızla evlenmekistemiş o kızın babasıda bir camide imamlık eden bir şeyh imiş. Şeyhin yanına gidip kızını istemiş. Şeyh melikin oğluna kızımı veririm ama 40 gün arkamda namaz kılarsan ''Şartını koşmuş. Melikin oğlu 40 gün kızın babasının arkasında namaz kılmış, ibadet etmiş her duasında kızı istemiş, bana ViSaLi

Konuyu değerlendir: Mecazi Aşktan İlahi Aşk-a Vuslat-ı Visal...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2130 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Haziran.2010

Mecazi Aşktan İlahi Aşk-a Vuslat-ı Visal...

Sponsorlu Bağlantılar

Mecazı Aşktan İlahi Aşk a VuSLaT-ı ViSaL

Bir melikin oğlu bir gün çarşıda gezerken peçesi düşen bir kızın yüzünü görmüş..

Kız o kadar güzelmişki,aşık olur olmuş ve kızla evlenmekistemiş o kızın babasıda bir camide imamlık eden bir şeyh imiş. Şeyhin yanına gidip kızını istemiş.

Şeyh melikin oğluna kızımı veririm ama 40 gün arkamda namaz kılarsan ''Şartını koşmuş.

Melikin oğlu 40 gün kızın babasının arkasında namaz kılmış, ibadet etmiş her duasında kızı istemiş, bana ViSaLi ((Allah-a Kavuşmak, Allah aşkı)) nasipet beni ONA KAVUŞTUR diye dua edermiş ama ViSaL'in anlamının Allah-a kavuşma olduğunu bilmezmiş.

41 gün geçmiş Melikin oğlu kızı almaya gelmemiş. Artık kız dayanamayarak camiye oğlanın yanına gitmiş.

Sen benim için bu Kadar zaman burada kaldın..Şimdi 40 gün geçti beni almaya gelmedin. O kadarda çok beni istemiştin.Şimdi ne oldu. diyor

Melikin oğluda bunun üzerine şu cevabı veriyor

Ya ViSaL, enti sebebil ViSaL La tekuni, vela tekuni sebebi infisal.

( önceleri seni istiyordum ama daha sonra sen sebep oldun ben daha büyük aşka kavuştum)
  2. 17.Eylül.2010, 19:23
    Sponsorlu Bağlantılar

Mecazı Aşktan İlahi Aşk a VuSLaT-ı ViSaL

Bir melikin oğlu bir gün çarşıda gezerken peçesi düşen bir kızın yüzünü görmüş..

Kız o kadar güzelmişki,aşık olur olmuş ve kızla evlenmekistemiş o kızın babasıda bir camide imamlık eden bir şeyh imiş. Şeyhin yanına gidip kızını istemiş.

Şeyh melikin oğluna kızımı veririm ama 40 gün arkamda namaz kılarsan ''Şartını koşmuş.

Melikin oğlu 40 gün kızın babasının arkasında namaz kılmış, ibadet etmiş her duasında kızı istemiş, bana ViSaLi ((Allah-a Kavuşmak, Allah aşkı)) nasipet beni ONA KAVUŞTUR diye dua edermiş ama ViSaL'in anlamının Allah-a kavuşma olduğunu bilmezmiş.

41 gün geçmiş Melikin oğlu kızı almaya gelmemiş. Artık kız dayanamayarak camiye oğlanın yanına gitmiş.

Sen benim için bu Kadar zaman burada kaldın..Şimdi 40 gün geçti beni almaya gelmedin. O kadarda çok beni istemiştin.Şimdi ne oldu. diyor

Melikin oğluda bunun üzerine şu cevabı veriyor

Ya ViSaL, enti sebebil ViSaL La tekuni, vela tekuni sebebi infisal.

( önceleri seni istiyordum ama daha sonra sen sebep oldun ben daha büyük aşka kavuştum)
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Ağustos.2010
    Nereden
    ÜRGÜP/NEVŞEHİR
    Sponsorlu Bağlantılar

ferhatla şirin aslı ile kerem gibi olmuşlar meğine sağlık moonse
  4. 17.Eylül.2010, 20:04
    Sponsorlu Bağlantılar

ferhatla şirin aslı ile kerem gibi olmuşlar meğine sağlık moonse