Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Engellinin halinden yalnızca Engelliler mi anlar? [Tartışma]

Engellinin halinden yalnızca Engelliler mi anlar? Sorusu çoğu zaman sorulmakta ve bu sorunun cevabı yönünde değişik düşünceler ortaya çıkmaktadır. Bu düşüncelerden,yanıtlanması gereken sorulardan bazıları. -Tek Kolu olmayan birinin çektiği sıkıntıyı, vücudunda eksiği olmayan sağlıklı bir insan anlayabilir mi? -Sokakta gördüğüm çoğu insan benim sakatlığıma bakıp,yüz çeviriyorlar.Bu durum normal insanların düşüncelerinimi yansıtıyor. -Akşama kadar yatalak halde evde bekleyip bir tuvalet

Konuyu değerlendir: Engellinin halinden yalnızca Engelliler mi anlar? [Tartışma]

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1380 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara

Engellinin halinden yalnızca Engelliler mi anlar? [Tartışma]

Engellinin halinden yalnızca Engelliler mi anlar?
    Sorusu çoğu zaman sorulmakta ve bu sorunun cevabı yönünde değişik düşünceler ortaya çıkmaktadır.
    Bu düşüncelerden,yanıtlanması gereken sorulardan bazıları.
    -Tek Kolu olmayan birinin çektiği sıkıntıyı, vücudunda eksiği olmayan sağlıklı bir insan anlayabilir mi?
    -Sokakta gördüğüm çoğu insan benim sakatlığıma bakıp,yüz çeviriyorlar.Bu durum normal insanların düşüncelerinimi yansıtıyor.
    -Akşama kadar yatalak halde evde bekleyip bir tuvalet ihtiyacı için bile olsa birinin yardımını beklemenin nasıl bir duygu olduğunu insanlar anlayabilir mi?
    -Engelli biri engelli olmayan biriyle evlenemez mi? Neden bu şekilde evlenenlerin nüfusun ortalamasına bakarsak çok az bir sayıyı teşkil eder?
    Bu soruları çoğaltmak mümkün olmasına rağmen bu tarz düşünceler hakkında hep birlikte fikirlerinizi,yorumlarını almak istiyorum.Not:Bu sorular tamamen fikir jimnastiği için üretilmiştir.
    Sizce engellinin halinden sadece engelliler mi anlar?
  2. 29.Haziran.2010, 12:09
    Engellinin halinden yalnızca Engelliler mi anlar?
    Sorusu çoğu zaman sorulmakta ve bu sorunun cevabı yönünde değişik düşünceler ortaya çıkmaktadır.
    Bu düşüncelerden,yanıtlanması gereken sorulardan bazıları.
    -Tek Kolu olmayan birinin çektiği sıkıntıyı, vücudunda eksiği olmayan sağlıklı bir insan anlayabilir mi?
    -Sokakta gördüğüm çoğu insan benim sakatlığıma bakıp,yüz çeviriyorlar.Bu durum normal insanların düşüncelerinimi yansıtıyor.
    -Akşama kadar yatalak halde evde bekleyip bir tuvalet ihtiyacı için bile olsa birinin yardımını beklemenin nasıl bir duygu olduğunu insanlar anlayabilir mi?
    -Engelli biri engelli olmayan biriyle evlenemez mi? Neden bu şekilde evlenenlerin nüfusun ortalamasına bakarsak çok az bir sayıyı teşkil eder?
    Bu soruları çoğaltmak mümkün olmasına rağmen bu tarz düşünceler hakkında hep birlikte fikirlerinizi,yorumlarını almak istiyorum.Not:Bu sorular tamamen fikir jimnastiği için üretilmiştir.
    Sizce engellinin halinden sadece engelliler mi anlar?
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    İstanbul/Üsküdar
    -Sokakta gördüğüm çoğu insan benim sakatlığıma bakıp, yüz çeviriyorlar. Bu durum normal insanların düşüncelerinimi yansıtıyor?
    -Engelli biri engelli olmayan biriyle evlenemez mi?

-Sizce engellinin halinden sadece engelliler mi anlar?

duyarlı insan herkesin halinden anlar..
    ama; günümüzde böylesi insanlar parmakla gösterilecek kadar az..
    engelimize bakıp yüz çeviren insanların bu düşünceleri tabi ki normal değil (neden yüz çevrilir? senelerdir hiç anlamış değilim!)
    engelli biri engelli olmayan biri ile elbette evlenir.. fizik-i engel bu evliliğe niçin engel olsun ki?! bence olmamalı!
    mantıklı düşünmek gerekirse; anlasalardı, anlaşılmış olsaydık bizlere 'engel' olmayın diye şikayet etmezdik.. sanırım bizleri (parmakla gösterilecek insanlar hariç) yine bizler anlıyoruz..
  4. 01.Temmuz.2010, 16:46
    -Sokakta gördüğüm çoğu insan benim sakatlığıma bakıp, yüz çeviriyorlar. Bu durum normal insanların düşüncelerinimi yansıtıyor?
    -Engelli biri engelli olmayan biriyle evlenemez mi?

-Sizce engellinin halinden sadece engelliler mi anlar?

duyarlı insan herkesin halinden anlar..
    ama; günümüzde böylesi insanlar parmakla gösterilecek kadar az..
    engelimize bakıp yüz çeviren insanların bu düşünceleri tabi ki normal değil (neden yüz çevrilir? senelerdir hiç anlamış değilim!)
    engelli biri engelli olmayan biri ile elbette evlenir.. fizik-i engel bu evliliğe niçin engel olsun ki?! bence olmamalı!
    mantıklı düşünmek gerekirse; anlasalardı, anlaşılmış olsaydık bizlere 'engel' olmayın diye şikayet etmezdik.. sanırım bizleri (parmakla gösterilecek insanlar hariç) yine bizler anlıyoruz..
  5. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum
    Engellinin halinden yine engelli anlar.. Hatta an gelir baba we anne bile senin halini unutur yaşamaya bakar..
  6. 03.Temmuz.2010, 12:11
    Engellinin halinden yine engelli anlar.. Hatta an gelir baba we anne bile senin halini unutur yaşamaya bakar..
  7. sahildeki kız
    16.Temmuz.2010, 12:50
    bu soruya kocaman bir EVET diyorum.ancak yaşayan bilir.gerisi sadece tahmin yürütür.
  8. 16.Temmuz.2010, 12:50
    sahildeki kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sahildeki kız
    Misafir
    bu soruya kocaman bir EVET diyorum.ancak yaşayan bilir.gerisi sadece tahmin yürütür.