Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Oy kullanırken engelinizden dolayı zorluk yaşadınızmı?

Bugün 10 dakika uzaklıktaki okula gittim.Oy kullanacağım sınıf okulun 2. katındaymış.Zaten okulun giriş binasıda en az 10 basamaklı ve tabiki rampa yok.Engellilerin sanki eğitim almaya hakkı yokmuş gibi okullarda ısrar edercesine neden rampa olmayışını anlamış değilim. Rampası olmayan okullarda da asansör olması zaten beklenemez.Devlet için,engelliler için lüks sayılır.Özürlüler 2.sınıf muamelesi görmeye mahkum.. Bende vatandaşlık görevimi yapmak istedim.Devletin eğer umrundaysa....Sandık

Konuyu değerlendir: Oy kullanırken engelinizden dolayı zorluk yaşadınızmı?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1792 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Haziran.2010

Oy kullanırken engelinizden dolayı zorluk yaşadınızmı?

Sponsorlu Bağlantılar

Bugün 10 dakika uzaklıktaki okula gittim.Oy kullanacağım sınıf okulun 2. katındaymış.Zaten okulun giriş binasıda en az 10 basamaklı ve tabiki rampa yok.Engellilerin sanki eğitim almaya hakkı yokmuş gibi okullarda ısrar edercesine neden rampa olmayışını anlamış değilim.

Rampası olmayan okullarda da asansör olması zaten beklenemez.Devlet için,engelliler için lüks sayılır.Özürlüler 2.sınıf muamelesi görmeye mahkum..

Bende vatandaşlık görevimi yapmak istedim.Devletin eğer umrundaysa....Sandık görevlisine haber verdirdim ve okulun bahçesine mührü,zarfı alarak geldiler.Oyumu kullanıp mesuliyetimi yerine getirdim.
  2. 12.Eylül.2010, 13:05
    Sponsorlu Bağlantılar

Bugün 10 dakika uzaklıktaki okula gittim.Oy kullanacağım sınıf okulun 2. katındaymış.Zaten okulun giriş binasıda en az 10 basamaklı ve tabiki rampa yok.Engellilerin sanki eğitim almaya hakkı yokmuş gibi okullarda ısrar edercesine neden rampa olmayışını anlamış değilim.

Rampası olmayan okullarda da asansör olması zaten beklenemez.Devlet için,engelliler için lüks sayılır.Özürlüler 2.sınıf muamelesi görmeye mahkum..

Bende vatandaşlık görevimi yapmak istedim.Devletin eğer umrundaysa....Sandık görevlisine haber verdirdim ve okulun bahçesine mührü,zarfı alarak geldiler.Oyumu kullanıp mesuliyetimi yerine getirdim.
    Twitter Facebook Google+
  3. Asi Nehir
    12.Eylül.2010, 13:27
    Korkuluklardan tutunarak güç bela merdivenleri çıktım.Asansörsüz okullarıyla dolu ülkeyiz.
  4. 12.Eylül.2010, 13:27
    Asi Nehir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asi Nehir
    Misafir
    Korkuluklardan tutunarak güç bela merdivenleri çıktım.Asansörsüz okullarıyla dolu ülkeyiz.
  5. raziye adıgüzel
    12.Eylül.2010, 15:46
    ben zorlanmadım çünkü benim kardeşim engelli ama oy kullandığım okulda zorlanan,merdivenleri güçlükle çıkan özürlü insanlar gördüm.yazık günah şu eziyete bak.rampa yapmak,engelllilere aşağıda oy kullandırmak bu kadarmı zor.oy zamanı çıkıp bangır bangır engelli hakkı verecez diyenler hani nerde.
  6. 12.Eylül.2010, 15:46
    raziye adıgüzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    raziye adıgüzel
    Misafir
    ben zorlanmadım çünkü benim kardeşim engelli ama oy kullandığım okulda zorlanan,merdivenleri güçlükle çıkan özürlü insanlar gördüm.yazık günah şu eziyete bak.rampa yapmak,engelllilere aşağıda oy kullandırmak bu kadarmı zor.oy zamanı çıkıp bangır bangır engelli hakkı verecez diyenler hani nerde.
  7. HAKAN ÇİZMECİOĞLU
    12.Eylül.2010, 16:45
    İşkenceye bakya yıllardır sistem böyle.
  8. 12.Eylül.2010, 16:45
    HAKAN ÇİZMECİOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HAKAN ÇİZMECİOĞLU
    Misafir
    İşkenceye bakya yıllardır sistem böyle.
  9. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara
    Benim oy kullandığım yer engelliler için sorun oluşturmadı.zemin katta ve basamak yoktu.
    Ancak oy kullanılan yerler okullar olunca bir çok okulun engellilerin giriş,çıkışı için uygun olmadığını biliyoruz.
    Anlamadığım nokta okulların yapımına başlanmadan proje aşamasında engellilere yönelik neden kolaylık sağlanmadığıdır.
  10. 12.Eylül.2010, 20:22
    Benim oy kullandığım yer engelliler için sorun oluşturmadı.zemin katta ve basamak yoktu.
    Ancak oy kullanılan yerler okullar olunca bir çok okulun engellilerin giriş,çıkışı için uygun olmadığını biliyoruz.
    Anlamadığım nokta okulların yapımına başlanmadan proje aşamasında engellilere yönelik neden kolaylık sağlanmadığıdır.
  11. Üyelik tarihi
    Temmuz.2010
    benim oy kullandıgım okul 3cü kattaydı ama hiç sıkıntı yaşamadım görevlilerden biri yanıma gelerek burda kullana bilirsiniz dedi bugün şanslı bir günümdeydim....
  12. 12.Eylül.2010, 23:01
    benim oy kullandıgım okul 3cü kattaydı ama hiç sıkıntı yaşamadım görevlilerden biri yanıma gelerek burda kullana bilirsiniz dedi bugün şanslı bir günümdeydim....
  13. SPK
    13.Eylül.2010, 11:08
    arabamın yanına geldiler otuurduğum yerden oy kullandım
  14. 13.Eylül.2010, 11:08
    SPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SPK
    Misafir
    arabamın yanına geldiler otuurduğum yerden oy kullandım
  15. saliha sarıkaya
    25.Eylül.2010, 13:08
    Yaklaşık 10 ay sonra yine genel seçim var.Yine aynı senaryoyla binlerce arkadaşımız karşılaşacak.Oysaki ağır engelli,görme engelliler polis,sandık başkanı görevlileriyle evlerinde oy kullanabilirler.Yeterki özürlüler için birşeyler yapılmak istensin.Aşılmayacak hiç bir zorluk yok.
  16. 25.Eylül.2010, 13:08
    saliha sarıkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saliha sarıkaya
    Misafir
    Yaklaşık 10 ay sonra yine genel seçim var.Yine aynı senaryoyla binlerce arkadaşımız karşılaşacak.Oysaki ağır engelli,görme engelliler polis,sandık başkanı görevlileriyle evlerinde oy kullanabilirler.Yeterki özürlüler için birşeyler yapılmak istensin.Aşılmayacak hiç bir zorluk yok.
  17. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Sponsorlu Bağlantılar

Bu düzenin değişeceğine inanmıyorum.Engellilerle ilgileniliyor olsaydı hayatlarının kolaylaşması için bir çok çözüm getirilirdi.Yıllardır böyle.Hergün engellilerin yaşadığı zorlukları görüyor ve okuyoruz.Okumayada,isyan etmeyede devam edeceğiz.

Bir sonraki seçimlerde de yine aynı şeyleri konuşacağız.Oy kullanmak için kucakta,sırtta taşınan,merdivenleri güç bela çıkan engelli vatandaşlar var olmaya devam edecek.Oysaki çözüm yokmu,kolaylık yokmu...Var tabi...
  18. 25.Eylül.2010, 19:27
    Sponsorlu Bağlantılar

Bu düzenin değişeceğine inanmıyorum.Engellilerle ilgileniliyor olsaydı hayatlarının kolaylaşması için bir çok çözüm getirilirdi.Yıllardır böyle.Hergün engellilerin yaşadığı zorlukları görüyor ve okuyoruz.Okumayada,isyan etmeyede devam edeceğiz.

Bir sonraki seçimlerde de yine aynı şeyleri konuşacağız.Oy kullanmak için kucakta,sırtta taşınan,merdivenleri güç bela çıkan engelli vatandaşlar var olmaya devam edecek.Oysaki çözüm yokmu,kolaylık yokmu...Var tabi...