Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Kök Hücre Onayı için Lütfen Destek Olalım

Sevgili Üyelerimiz, Bilindiği üzere bir süredir kök hücre konusunda olumlu gelişmelere istinaden Sağlık Bakanlığı'nca onay aşamasında olan Faz-2 evresinin bir an önce onaylanarak, OF'lu kardeşlerimizin tedavilerin başlanılması gerekmektedir. Bu bağlamda aşağıda hazırlamış olduğum yazıyı ilgili kurumlara mail atarak onay aşamasını hızlandırılması amaç edinilmiştir. Bu girişimimize ilgili kurumlara mail atarak OF'lu kardeşlerimize vereceğiniz destekten dolayı hepinize şimdiden yürekten teşekkür

Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır bilgi için Bize Yazin ...
Git 123 Sonuncu

Konuyu değerlendir: Kök Hücre Onayı için Lütfen Destek Olalım

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 5705 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara

Kök Hücre Onayı için Lütfen Destek Olalım

Sevgili Üyelerimiz,
    Bilindiği üzere bir süredir kök hücre konusunda olumlu gelişmelere istinaden Sağlık Bakanlığı'nca onay aşamasında olan Faz-2 evresinin bir an önce onaylanarak, OF'lu kardeşlerimizin tedavilerin başlanılması gerekmektedir. Bu bağlamda aşağıda hazırlamış olduğum yazıyı ilgili kurumlara mail atarak onay aşamasını hızlandırılması amaç edinilmiştir. Bu girişimimize ilgili kurumlara mail atarak OF'lu kardeşlerimize vereceğiniz destekten dolayı hepinize şimdiden yürekten teşekkür ederiz.

Aşağıdaki yazıyı şu mail adreslerini yollamanızı rica ediyorum.Ne kadar çok mail o kadar çabuk onay demek olacak. Hadin dostlar tek yürek olma zamanı.

Sabim:e-Sağlık Bilgi ve İletişim Portalı
    Bimer:BİMER DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK
    Ankara İl Sağlık Müdürlüğü:ankara@saglik.gov.tr
    İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü: istanbul@saglik.gov.tr
    İzmir İl Sağlık Müdürlüğü: izmirsm@saglik.gov.tr
    Başbakanlık : bimer@basbakanlik.gov.tr

-------------------------------------------------------------------------------------------
    Sayın Yetkili,
    Konu:Sağlık Bakanlığı'nca Kök hücre faz-2 evresinin onaylanması isteği

Türkiye’de ilk kez Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde uygulanmaya başlanan “omurilik felçlilerine kök hücre tedavisi”nin klinik çalışmasına katılan 10 gönüllüde idrarlarını hissetme gibi belirgin düzelmeler görüldü.
    Araştırma için yaklaşık 500 gönüllü başvurdu. Kök hücre tedavisi için 10 kişi seçildi. Doç. Dr. Ayhan Attar, kasım ayında başlanan uygulamanın olumlu yönde geliştiğini, hastalarda belirgin düzelmelerin görüldüğünü belirterek şunları söyledi:
    “Hastalarda beklediğimizin üstünde belirgin iyileşmeler var. Hem duyusal olarak, hem de idrar ve büyük abdestlerini hissetmeleri konusunda iyileşmeler tespit edildi. Tedavide herhangi bir yan etkiye rastlanmadı. Bu umut vaat ediyor. Bu yaptığımız Faz-1 çalışması, raporumuzu hazırladıktan sonra Sağlık Bakanlığı’ndan Faz-2 için izin alacağız. Dünyada da birkaç yerde bu çalışma yapılmaya başlandı. Bizim çalışmalarımız dünyayla aynı paralelde.”

Yukarıda bahsi geçen gelişmeler yıllardır umutla bu tür olumlu haberleri bekleyen 150 bin omurilik felçli insanlarımız için umut ışığı olmuştur. Bu kadar geniş bir kitleyi ilgilendiren OF’lu kardeşlerimizin beklentisi onay aşamasından olan Faz-2 evresinin bir an önce onaydan geçerek tedaviye başlanması beklenilmektedir.

Omurilik felçli hastaların bu illete yakalandıktan sonra geçen zaman içerisinde durumları daha kötüleşmekte ve umutları giderek azalmaktadır. Kasları,kemikleri geçen her gün geri dönülmez duruma gelmektedir. İşte bu bağlamda bu Faz-2 evresinin Sağlık Bakanlığın’ca gereken incelemelerin bir an önce yapılarak onay evresinin hızlanarak, tamamlanması gerekmektedir.

Sizlerden ricamız bu onay aşamasının bir an önce sonuçlanması için gereken düzenleme ve girişimlerin yapılmasıdır.Konuya göstereceğiniz ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz.
  2. 11.Eylül.2010, 15:43
    Sevgili Üyelerimiz,
    Bilindiği üzere bir süredir kök hücre konusunda olumlu gelişmelere istinaden Sağlık Bakanlığı'nca onay aşamasında olan Faz-2 evresinin bir an önce onaylanarak, OF'lu kardeşlerimizin tedavilerin başlanılması gerekmektedir. Bu bağlamda aşağıda hazırlamış olduğum yazıyı ilgili kurumlara mail atarak onay aşamasını hızlandırılması amaç edinilmiştir. Bu girişimimize ilgili kurumlara mail atarak OF'lu kardeşlerimize vereceğiniz destekten dolayı hepinize şimdiden yürekten teşekkür ederiz.

Aşağıdaki yazıyı şu mail adreslerini yollamanızı rica ediyorum.Ne kadar çok mail o kadar çabuk onay demek olacak. Hadin dostlar tek yürek olma zamanı.

-------------------------------------------------------------------------------------------
    Sayın Yetkili,
    Konu:Sağlık Bakanlığı'nca Kök hücre faz-2 evresinin onaylanması isteği

Türkiye’de ilk kez Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde uygulanmaya başlanan “omurilik felçlilerine kök hücre tedavisi”nin klinik çalışmasına katılan 10 gönüllüde idrarlarını hissetme gibi belirgin düzelmeler görüldü.
    Araştırma için yaklaşık 500 gönüllü başvurdu. Kök hücre tedavisi için 10 kişi seçildi. Doç. Dr. Ayhan Attar, kasım ayında başlanan uygulamanın olumlu yönde geliştiğini, hastalarda belirgin düzelmelerin görüldüğünü belirterek şunları söyledi:
    “Hastalarda beklediğimizin üstünde belirgin iyileşmeler var. Hem duyusal olarak, hem de idrar ve büyük abdestlerini hissetmeleri konusunda iyileşmeler tespit edildi. Tedavide herhangi bir yan etkiye rastlanmadı. Bu umut vaat ediyor. Bu yaptığımız Faz-1 çalışması, raporumuzu hazırladıktan sonra Sağlık Bakanlığı’ndan Faz-2 için izin alacağız. Dünyada da birkaç yerde bu çalışma yapılmaya başlandı. Bizim çalışmalarımız dünyayla aynı paralelde.”

Yukarıda bahsi geçen gelişmeler yıllardır umutla bu tür olumlu haberleri bekleyen 150 bin omurilik felçli insanlarımız için umut ışığı olmuştur. Bu kadar geniş bir kitleyi ilgilendiren OF’lu kardeşlerimizin beklentisi onay aşamasından olan Faz-2 evresinin bir an önce onaydan geçerek tedaviye başlanması beklenilmektedir.

Omurilik felçli hastaların bu illete yakalandıktan sonra geçen zaman içerisinde durumları daha kötüleşmekte ve umutları giderek azalmaktadır. Kasları,kemikleri geçen her gün geri dönülmez duruma gelmektedir. İşte bu bağlamda bu Faz-2 evresinin Sağlık Bakanlığın’ca gereken incelemelerin bir an önce yapılarak onay evresinin hızlanarak, tamamlanması gerekmektedir.

Sizlerden ricamız bu onay aşamasının bir an önce sonuçlanması için gereken düzenleme ve girişimlerin yapılmasıdır.Konuya göstereceğiniz ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz.
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara
    Yukarıdaki maili ilgili kurumlara yolladığınız buradan "şuraya yolladım" şeklinde yazmanızı rica ediyorum.
  4. 11.Eylül.2010, 15:45
    Yukarıdaki maili ilgili kurumlara yolladığınız buradan "şuraya yolladım" şeklinde yazmanızı rica ediyorum.
  5. Antivirüs
    11.Eylül.2010, 15:58
    ben bimere mailimi yolladım.
  6. 11.Eylül.2010, 15:58
    Antivirüs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Antivirüs
    Misafir
    ben bimere mailimi yolladım.
  7. Üyelik tarihi
    Temmuz.2010
    Nereden
    istanbul
    ankara@saglik.gov.tr
    istanbul@saglik.gov.tr

bimer@basbakanlik.gov.tr

hasta yakını olarak bende gönderdim umarım sakıncası yoktur...
  8. Üyelik tarihi
    Haziran.2010

Yukarıdaki tüm linklere mailleri gönderdim.Hayırlı olsun bu mücadelemiz...
  9. 11.Eylül.2010, 19:53

Yukarıdaki tüm linklere mailleri gönderdim.Hayırlı olsun bu mücadelemiz...
  10. SPK
    11.Eylül.2010, 21:03
    gerekli yrlere gönderdim .herkes atsın mail
  11. 11.Eylül.2010, 21:03
    SPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SPK
    Misafir
    gerekli yrlere gönderdim .herkes atsın mail
  12. ESMER GÜZELİ
    11.Eylül.2010, 22:52
    Mail attım linklere.
  13. 11.Eylül.2010, 22:52
    ESMER GÜZELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ESMER GÜZELİ
    Misafir
    Mail attım linklere.
  14. İLKAY
    11.Eylül.2010, 23:17
    Arkadaşlar BİMER'E Yazarsanız daha etkili olur. Ayrıca herkesin aynı metni yollaması yerine benzer metinler yollamanız, kısa ve öz metinler yollamanız daha önemli. Şuradan bimeri açın BİMER DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK daha sonra üstte yer alan cevap istiyorum kutucuğunu mutlaka doldurun ve diğer alanları da doldurun sonra da gönderin.
    Ben engelli olmadığım halde her zaman size destek vermeye hazırım, yarın benim de engelli olmayacağımı kimse taahhüt edemez, herkesin bu konuda bilinçli olmasını diliyor ve bimer'e yazımı yolluyorum. Umarım sesimizi duyan olur!
  15. 11.Eylül.2010, 23:17
    İLKAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İLKAY
    Misafir
    Arkadaşlar BİMER'E Yazarsanız daha etkili olur. Ayrıca herkesin aynı metni yollaması yerine benzer metinler yollamanız, kısa ve öz metinler yollamanız daha önemli. Şuradan bimeri açın BİMER DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK daha sonra üstte yer alan cevap istiyorum kutucuğunu mutlaka doldurun ve diğer alanları da doldurun sonra da gönderin.
    Ben engelli olmadığım halde her zaman size destek vermeye hazırım, yarın benim de engelli olmayacağımı kimse taahhüt edemez, herkesin bu konuda bilinçli olmasını diliyor ve bimer'e yazımı yolluyorum. Umarım sesimizi duyan olur!
  16. !!!Periler Ülkesi!!!
    12.Eylül.2010, 11:08
    verdiğiniz linklere mail attım.herkes için hayırlısı olsun.
  17. 12.Eylül.2010, 11:08
    !!!Periler Ülkesi!!! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    !!!Periler Ülkesi!!!
    Misafir
    verdiğiniz linklere mail attım.herkes için hayırlısı olsun.
  18. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Çok olsun diye hepsine gönderdim.
  19. 12.Eylül.2010, 13:31
    Çok olsun diye hepsine gönderdim.

Git 123 Sonuncu