İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ailemizde en çok kimi severiz?

Ailede en çok kimi seversiniz diye bir soru sorulduğunda genellikle verilen cevap “Annem” olur.İkinci sırada ise “Babam” olur.Sonra diğer sevdiklerimiz gelir. Neden hep ikinci planda baba sevgisi olur diye düşündüğümüzde baba duygularını belli etmez,hep ciddi imajı vardır, genellikle evde de olmaz, anneler her an yanımızdadır; her türlü sıkıntılara ilk etapta anne muhatap olur.Sonra baba uygulayıcı olarak devreye girer.Ama bir gerçek vardır baba duygularını pek belli etmiyor.Her türlü olayda metanetini koruması ilk ondan beklenir.Çünkü o babadır ve örnek olması beklenir.Anne duygusallığını belli etmekten hiç çekinmez,hemen tepkisini belli eder.Çocuklara babalar maddi açıdan herzaman destektir.Okul harçlığı,bayram harçlığı hep ondan gelir ama ne yapsa annenin yerini tutamaz.Anne parada vermez ama onda öyle bir sevgi vardır ki hiç bir para o sevgiyi bir köşeye attıramaz.İşte paranın ulaşamadığı yüce duygulardan biride bu anne sevgisidir.

Birde bazen konuşulur denir ki Anne ve babadan birisi ölecek olsa hangisini tercih ederdiniz? Allah kimseye böyle bir acı tattırmasında bu konuda genel inanış babanın ölmesinden yanadır.Baba öldüğünde anne çoluk-çocuğa en iyi bakacak,onlarla ilgilenecek annedir. Maddi açıdan çocuklarına bakacak sıkıntısı yoksa anneler hem kolay kolay bir daha evlenmez.
Bugün babalar günü ama içim buruk.Ben ona hiç hediye veremedim.Babalar gününüde kutlayamadım.Ona bugün dua ettim.Bu dualarım ona ulaşırda bir babalar günü hediyesi olarak ilk hediyem olmuş olur. Herkese tavsiyem babalarınızın kıymetini yaşarken bilin.Onlar bizi o kadar çok düşünüyor ki biz bazen farkında olmuyoruz.Bugün hiç sebepsiz babanızın yanağına bir buse kondurun.En büyük hediye olacaktır.

Bu vesileyle tüm babaların babalar günü kutlu olsun.
Sevgi ve sağlıcakla kalın…

Yazar:NoEngel

8 Yorum

1. amin duanız kesinlikle babanıza ulaşmıştır ..Birtek bu yüzden babalar gününü ve anneler gününü sevmiyorum..
    Bizde sizin duanıza iştirak ediyoruz inş

2. insanoglu hayattayken kıymet bilmiyor işte bu hazin bir gerçek.yitip gittikten sonra kaybedince anlıyorsun kaybettiğin şeyin ne kadar önemli olduğunu..duan ve dualarımızın ulaşması dileyiğle

3. ne kadarda doğru söylüyorsun hak vermemek mümkün değil yani
    maalesef hiç bir şey dört dörtlük değil kimimizin annesi yok(başta ben)kimimizinde babası
    mukadderat
    duaların kabul olsun.
    başkada bişi iyemiyorum yaa
    sen herşeyi öyle güzel yazmışsınki …………..

4. Günaydınlar kardeim nasılsın epeydir blogumla pek ilgilenemedim bu ara boya badana işlerim çok ara ara bakıyorum. Nasılsın sağlığın keyfin yerindedir inşallah bende anne derdim böyle bir soru karşısında ama rahmetli babamıda çok severdim.Kardeşim bende bir mimin var gelip alırsan sevinirim sağlıklı neşeli haftasonları

5. Sevgili devenin_bale_papucu,
    Hoş geldiniz.Değerli yorumunuz için teşekkürler.

Sevgili İçimdeki Yolculuk,
    Teşekkür ederim güzel dileklerin için.

Sevgili Ayliz,
    Babanıza Allah'tan rahmet dilerim.Değerli yorumun için teşekkürler.

Sevgili Şirinem,
    Günaydınlar olsun.Sağlığım keyfim yerinde kardeşim.Teşekkürler.Mimine hemen iştirak edeceğim.

6. Arkadaşım yüreğine sağlık çok güzel bir paylaşımda bulunmuşsun.Anne ve baba bunlar hayatımızda en önemli varlıklar.Ben ikisi arasında bir kıyaslama yapıyorum her ikiside bizler için her türlü fedakarlığı yapmaktan çekinmiyorlar.Menfaatsiz seviyorlar, hatamızda olsa affedebiliyorlar ve buna rağmen bizi sevmekten vazgeçmiyorlar.Benim bu dünyada en büyük dileğim rabbimin bana ne anne ne de baba acısı göstermemesi…aminnn

7. Sevgili Feyyam,
    Annemiz,babamız bizleri bu yaşlara getirene kadar neler çektiler,bizlerde onlara evlat olma görevini en iyi şekilde yerine getirmeliyiz.Kimseye böyle acılar göstermesin.Değerli yorumun için teşekkürler arkadaşım.

Bir yanıt yazın