Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Rapor Oranı Maliye tarafından düşürülenlere itiraz dilekçesi ve yapılması gerekenler

1- Vergi indirim yazısı için defterdarlığa veya Vergİ dairesine müracaat ettiniz.. 2- Hastaneden %40 ve Üzeri bir sonuç verildi. 3- Maliye bakanlığı merkez Saglik kurulu rapor oranınızı %40'in altına düşürdü. 4- Yapmanız gereken aşağıda dilekçe örneği benzer bir dilekçe ile itiraz etmektir. T.C. MALİYE BAKANLIĞI Gelir İdaresi Başkanlığı Konu : Raporumda gerçekleştirilen oran değişikliğine itirazım

Konuyu değerlendir: Rapor Oranı Maliye tarafından düşürülenlere itiraz dilekçesi ve yapılması gerekenler

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 10931 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara

Rapor Oranı Maliye tarafından düşürülenlere itiraz dilekçesi ve yapılması gerekenler

1- Vergi indirim yazısı için defterdarlığa veya Vergİ dairesine müracaat ettiniz..
    2- Hastaneden %40 ve Üzeri bir sonuç verildi.
    3- Maliye bakanlığı merkez Saglik kurulu rapor oranınızı %40'in altına düşürdü.
    4- Yapmanız gereken aşağıda dilekçe örneği benzer bir dilekçe ile itiraz etmektir.

T.C. MALİYE BAKANLIĞI
    Gelir İdaresi Başkanlığı

Konu : Raporumda gerçekleştirilen oran değişikliğine itirazım

.................. VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞINA
    (Mükellef Hizmetleri Gelir Vergileri Grup Müdürlüğü)

İlgi : ..................gün ve .................. sayılı yazınız.

…../…../.... tarihinde vergi indirim belgesi almak için tarafınıza gönderilmiş olan ……/…../………… tarihli raporumda rapor derecem %....... dır ancak sizin tarafınızdan benim yeni rapor yönetmeliğine göre almış olduğum rapor derecem %...... düşürülerek tarafıma %........ olarak gönderilmiştir. ( Resmi Gazete Tarihi: 14.01.2012 resmi Gazete Sayısı: 28173 yayımlanan özürlülük ölçütü, sınıflandırması ve özürlülere verilecek Sağlık kurulu raporları hakkında yönetmeliğin ekinde yer alan özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranları) cetveli ve hesaplama tablosuna göre belirlenen oranlar sabit olup bizzat beni muayene eden doktor tarafından rapora işlenmiştir. İlgili cetvel kabul edilmişken, bizzat konunun uzmanı doktor tarafından muayene gerçekleştirilmek suretiyle rapor tanzim edilmişken engel oranımın beni görmeden ilgili komisyon tarafından söz konusu cetvele rağmen %..... düşürülmesinin yasaya aykırı olduğu kanaatindeyim. Bu nedenle raporumda yapılan oran değişikliğine itiraz eder raporumun değişiklik yapılmaksızın kabul edilmesini arz ederim.

İtiraz dilekçenizi MALİYE BAKANLIĞI GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI MERKEZ SAĞLIK KURULUNA ANKARA'adresine iadeli/taahhütlü posta yoluyla gönderin yada elden teslim ediniz.Dilekçeyi teslim ettiğinizde size verilen üzerinde tarih ve sayı yazan teslim alındısını saklayın 60 gün içinde hiçbir cevap gelmemesi durumunda kurum itirazınızı red etmiş sayılır, olurda cevap olumsuz bir cevap verirlerse yasal itiraz süresi içerisinde bağlı bulunduğunuz ilin İdare Mahkemesine cüzi miktarda bir harç yatırarak dava açabiliyorsunuz.
    eTiKeT™ (26.Ocak.2016) Bunu beğendi.
  2. 30.Ağustos.2010, 15:35
    1- Vergi indirim yazısı için defterdarlığa veya Vergİ dairesine müracaat ettiniz..
    2- Hastaneden %40 ve Üzeri bir sonuç verildi.
    3- Maliye bakanlığı merkez Saglik kurulu rapor oranınızı %40'in altına düşürdü.
    4- Yapmanız gereken aşağıda dilekçe örneği benzer bir dilekçe ile itiraz etmektir.

T.C. MALİYE BAKANLIĞI
    Gelir İdaresi Başkanlığı

Konu : Raporumda gerçekleştirilen oran değişikliğine itirazım

.................. VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞINA
    (Mükellef Hizmetleri Gelir Vergileri Grup Müdürlüğü)

İlgi : ..................gün ve .................. sayılı yazınız.

…../…../.... tarihinde vergi indirim belgesi almak için tarafınıza gönderilmiş olan ……/…../………… tarihli raporumda rapor derecem %....... dır ancak sizin tarafınızdan benim yeni rapor yönetmeliğine göre almış olduğum rapor derecem %...... düşürülerek tarafıma %........ olarak gönderilmiştir. ( Resmi Gazete Tarihi: 14.01.2012 resmi Gazete Sayısı: 28173 yayımlanan özürlülük ölçütü, sınıflandırması ve özürlülere verilecek Sağlık kurulu raporları hakkında yönetmeliğin ekinde yer alan özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranları) cetveli ve hesaplama tablosuna göre belirlenen oranlar sabit olup bizzat beni muayene eden doktor tarafından rapora işlenmiştir. İlgili cetvel kabul edilmişken, bizzat konunun uzmanı doktor tarafından muayene gerçekleştirilmek suretiyle rapor tanzim edilmişken engel oranımın beni görmeden ilgili komisyon tarafından söz konusu cetvele rağmen %..... düşürülmesinin yasaya aykırı olduğu kanaatindeyim. Bu nedenle raporumda yapılan oran değişikliğine itiraz eder raporumun değişiklik yapılmaksızın kabul edilmesini arz ederim.

İtiraz dilekçenizi MALİYE BAKANLIĞI GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI MERKEZ SAĞLIK KURULUNA ANKARA'adresine iadeli/taahhütlü posta yoluyla gönderin yada elden teslim ediniz.Dilekçeyi teslim ettiğinizde size verilen üzerinde tarih ve sayı yazan teslim alındısını saklayın 60 gün içinde hiçbir cevap gelmemesi durumunda kurum itirazınızı red etmiş sayılır, olurda cevap olumsuz bir cevap verirlerse yasal itiraz süresi içerisinde bağlı bulunduğunuz ilin İdare Mahkemesine cüzi miktarda bir harç yatırarak dava açabiliyorsunuz.
    Twitter Facebook Google+
    eTiKeT™ (26.Ocak.2016) Bunu beğendi.
  3. Üyelik tarihi
    Mayıs.2012
    dava açıp kazanmış bir arkadaş süreci yazarsa iyi olur yada hakem hastaneye sevk edilmiş bir arkadaş.
  4. 06.Mayıs.2012, 12:59
    dava açıp kazanmış bir arkadaş süreci yazarsa iyi olur yada hakem hastaneye sevk edilmiş bir arkadaş.
  5. Üyelik tarihi
    Mayıs.2012
    dava açıp kazanmış bir arkadaş süreci yazarsa iyi olur yada hakem hastaneye sevk edilmiş bir arkadaş.bende itiraz yolladım sonuca bakarak hareket edicem..
  6. 06.Mayıs.2012, 13:00
    dava açıp kazanmış bir arkadaş süreci yazarsa iyi olur yada hakem hastaneye sevk edilmiş bir arkadaş.bende itiraz yolladım sonuca bakarak hareket edicem..
  7. sevdiye_88
    06.Mayıs.2012, 15:07
    böyle bir davayı kazananın görmedim,rastlamadım.
  8. 06.Mayıs.2012, 15:07
    sevdiye_88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevdiye_88
    Misafir
    böyle bir davayı kazananın görmedim,rastlamadım.
  9. Üyelik tarihi
    Mayıs.2012
    cevabın rahatlattı
  10. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara
    Emsal nitelikte kazanılmış mahkeme kararı: http://www.engelsizdunyam.org/t21879/
    Lütfen Özel Mesajla soru sormayınız. Sitemizde konu açarak sorularınızı sormanız sizinle aynı durumda olan bir çok kardeşimize fayda sağlayacak aynı zamanda daha çok cevap alma hakkınız doğacaktır. Soru sormak için TIKLAYIN
  11. Üyelik tarihi
    Kasım.2012
    valla 5 ay oldu başvuru yapalı sol diz altı amputeyim 100 % 87 aldım ben bile inanamadım o raporu görünce daha sonuç gelmedi merakla bekliyorum açıkcası artık düşürmüyorlar diye duydum yinede düşürseler bile 40 ın altına düşürmezler herhalde
    bu konuda bana fikrinizi söylermisiniz
  12. 25.Kasım.2012, 18:54
    valla 5 ay oldu başvuru yapalı sol diz altı amputeyim 100 % 87 aldım ben bile inanamadım o raporu görünce daha sonuç gelmedi merakla bekliyorum açıkcası artık düşürmüyorlar diye duydum yinede düşürseler bile 40 ın altına düşürmezler herhalde
    bu konuda bana fikrinizi söylermisiniz
  13. Üyelik tarihi
    Ağustos.2012
    Nereden
    Selçuk Sel
    % 87 raporun % 40'ın altına düşmesi mucize olur. Yeni sakatlık oran cetvelinde dize yakın diz altı amputeye en düşük oran olarak % 43 veriliyor.
    Orta ve distal [Alta/Dize yakın]: %48
    -Diz dezartikülasyonu: %45
    -Diz altı
    Proksimal [Üste/Dize yakın]: %43
  14. 25.Kasım.2012, 21:23
    % 87 raporun % 40'ın altına düşmesi mucize olur. Yeni sakatlık oran cetvelinde dize yakın diz altı amputeye en düşük oran olarak % 43 veriliyor.
    Orta ve distal [Alta/Dize yakın]: %48
    -Diz dezartikülasyonu: %45
    -Diz altı
    Proksimal [Üste/Dize yakın]: %43
  15. Üyelik tarihi
    Kasım.2012
    bende öyle düşünüyorum aslında ama benm asıl amaçım seksinin altına düşürmesinler 7 puan kessinler önemli değil
    80 den 3 . faydalanmak istiyorum hem daha erken emeklilk için hemde maaşıma yannsıması için
    tşkler cvplarınız içiin
  16. 30.Kasım.2012, 20:53
    bende öyle düşünüyorum aslında ama benm asıl amaçım seksinin altına düşürmesinler 7 puan kessinler önemli değil
    80 den 3 . faydalanmak istiyorum hem daha erken emeklilk için hemde maaşıma yannsıması için
    tşkler cvplarınız içiin