Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Burun içi kuruması neden olur?

selam benim şöyle bir sorunum var. son 15 gündür sürekli burnumun içi kuruyor ve içerisi kabuk bağlıyor. sanki içinde yara varmış gibi his uyandırıyor ama bakıyorum yara yok burnumun içinde sadece biriken kurumuş artıklar var. bu nefes almamı zorlaştırıyor ve hergün biriken parçalarla uğraşmaktan bıktım.bu konuda ne yapmam gerekir,sorundan nasıl kurtulurum

Konuyu değerlendir: Burun içi kuruması neden olur?

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 30811 kez incelendi.

1. sadik_tuna
    28.Ağustos.2010, 08:00

Burun içi kuruması neden olur?

Sponsorlu Bağlantılar

selam
    benim şöyle bir sorunum var. son 15 gündür sürekli burnumun içi kuruyor ve içerisi kabuk bağlıyor. sanki içinde yara varmış gibi his uyandırıyor ama bakıyorum yara yok burnumun içinde sadece biriken kurumuş artıklar var. bu nefes almamı zorlaştırıyor ve hergün biriken parçalarla uğraşmaktan bıktım.bu konuda ne yapmam gerekir,sorundan nasıl kurtulurum
  2. 28.Ağustos.2010, 08:00
    sadik_tuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadik_tuna
    Misafir
    Sponsorlu Bağlantılar

selam
    benim şöyle bir sorunum var. son 15 gündür sürekli burnumun içi kuruyor ve içerisi kabuk bağlıyor. sanki içinde yara varmış gibi his uyandırıyor ama bakıyorum yara yok burnumun içinde sadece biriken kurumuş artıklar var. bu nefes almamı zorlaştırıyor ve hergün biriken parçalarla uğraşmaktan bıktım.bu konuda ne yapmam gerekir,sorundan nasıl kurtulurum
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Bunun bir çok nedeni olabileceği gibi bazı şikayetlerinde belirtisi olabilir.Hava akımı bile burun içi kurumalarına sebep olabilir.Burnuna deniz suyu veya tuzlu su buharı uygulayabilirsin.Badem yağı damlatıp burnunu nemli tutabilirsin..Bu şikayetlerin devam ederse mutlaka kulak-burun-boğaz doktoruna gitmende yarar var.Doktoruna danışmadan asla burun spreyi kullanma.Spreyler seni rahatlatsada sonraki etaplarda ciddi yan etkiler ortaya çıkarıp seni ameliyata bile götürebilir.

Bu konuda uzman tv doktorunun videosunu izlemek istersen TIKLAYIN
  4. 28.Ağustos.2010, 11:34
    Bunun bir çok nedeni olabileceği gibi bazı şikayetlerinde belirtisi olabilir.Hava akımı bile burun içi kurumalarına sebep olabilir.Burnuna deniz suyu veya tuzlu su buharı uygulayabilirsin.Badem yağı damlatıp burnunu nemli tutabilirsin..Bu şikayetlerin devam ederse mutlaka kulak-burun-boğaz doktoruna gitmende yarar var.Doktoruna danışmadan asla burun spreyi kullanma.Spreyler seni rahatlatsada sonraki etaplarda ciddi yan etkiler ortaya çıkarıp seni ameliyata bile götürebilir.

Bu konuda uzman tv doktorunun videosunu izlemek istersen TIKLAYIN
  5. sadik_tuna
    28.Ağustos.2010, 12:54
    burnum çok kötü oldu valla.bıktım artık.burnumun içi atık temizlemekten yara oldu nerdeyse
  6. 28.Ağustos.2010, 12:54
    sadik_tuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadik_tuna
    Misafir
    burnum çok kötü oldu valla.bıktım artık.burnumun içi atık temizlemekten yara oldu nerdeyse
  7. SPK
    28.Ağustos.2010, 17:15
    bulunduğun ortamıda nemlendirebilirsin.kuru havada tıkanıklık yapar.
  8. 28.Ağustos.2010, 17:15
    SPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SPK
    Misafir
    bulunduğun ortamıda nemlendirebilirsin.kuru havada tıkanıklık yapar.
  9. KARDELEN
    28.Ağustos.2010, 21:48
    Özellikle bazı spreyleri 5 günden fazla kullanmak burunda ödem yapıyor.Mesela bunların başında iliadin sprey geliyor.
  10. 28.Ağustos.2010, 21:48
    KARDELEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KARDELEN
    Misafir
    Özellikle bazı spreyleri 5 günden fazla kullanmak burunda ödem yapıyor.Mesela bunların başında iliadin sprey geliyor.
  11. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum
    Ya aynı sorun bende de mevcut.. oruç başladı başlayalı burun ve boğaz kuruluğu oluyo bende...

çoğu zaman burnum acımasın diye su çekip bırakıyorum burnuma.. bogazım ise yutkunmaktan beter oldum..

Ne yada nasıl yapmalıyım ???
  12. 02.Eylül.2010, 10:52
    Ya aynı sorun bende de mevcut.. oruç başladı başlayalı burun ve boğaz kuruluğu oluyo bende...

çoğu zaman burnum acımasın diye su çekip bırakıyorum burnuma.. bogazım ise yutkunmaktan beter oldum..

13. Cemalettin Şimşek
    05.Eylül.2010, 13:50
    Sponsorlu Bağlantılar

GöKMeN Nickli Üyeden Alıntı

Bol su iç kardeşim.Belki vücudun susuz kalıyordur.
  14. 05.Eylül.2010, 13:50
    Cemalettin Şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cemalettin Şimşek
    Misafir
    Sponsorlu Bağlantılar

GöKMeN Nickli Üyeden Alıntı

Bol su iç kardeşim.Belki vücudun susuz kalıyordur.