Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Şeker Hastası Amcamın Şekeri Hiç Düzelmiyor..Neden?

Amcam şeker hastası ınsulın iğne ve çay için tadlandırıcı dulcary kullanmasına ragmen şekeri ya çok düşüp yada çok yukselip komaya gırecek kadar kötü oluyor.. Az yemek yeme kısmında uyarıoz ama biraz mideye düşkünlüğü var.. Bu şekerinin normal duzeye bi turlu oturtamamazın sebebi fazla yemek yediqinden mi yoksa başka hatalarmı yapılıyor..? Ayagında, baldırlarında ellerinde şişme de oluyor. Neden acaba? Neler yapılabilir?

Konuyu değerlendir: Şeker Hastası Amcamın Şekeri Hiç Düzelmiyor..Neden?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1654 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum

Şeker Hastası Amcamın Şekeri Hiç Düzelmiyor..Neden?

Amcam şeker hastası ınsulın iğne ve çay için tadlandırıcı dulcary kullanmasına ragmen şekeri ya çok düşüp yada çok yukselip komaya gırecek kadar kötü oluyor.. Az yemek yeme kısmında uyarıoz ama biraz mideye düşkünlüğü var.. Bu şekerinin normal duzeye bi turlu oturtamamazın sebebi fazla yemek yediqinden mi yoksa başka hatalarmı yapılıyor..?
    Ayagında, baldırlarında ellerinde şişme de oluyor.
    Neden acaba? Neler yapılabilir?
  2. 22.Ağustos.2010, 23:21
    Amcam şeker hastası ınsulın iğne ve çay için tadlandırıcı dulcary kullanmasına ragmen şekeri ya çok düşüp yada çok yukselip komaya gırecek kadar kötü oluyor.. Az yemek yeme kısmında uyarıoz ama biraz mideye düşkünlüğü var.. Bu şekerinin normal duzeye bi turlu oturtamamazın sebebi fazla yemek yediqinden mi yoksa başka hatalarmı yapılıyor..?
    Ayagında, baldırlarında ellerinde şişme de oluyor.
    Neden acaba? Neler yapılabilir?
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    En başta dahiliye doktoru yada endokrinolojiye gidip insülün ayarlarının tekrar gözden geçirilmesi ve diyetine uyması gerekir.

El ve ayaklarda da şeker yükselince yanma,şişme,kaşıntı olur.
  4. 22.Ağustos.2010, 23:31
    En başta dahiliye doktoru yada endokrinolojiye gidip insülün ayarlarının tekrar gözden geçirilmesi ve diyetine uyması gerekir.

El ve ayaklarda da şeker yükselince yanma,şişme,kaşıntı olur.
  5. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum
    Defne bu ınsulın ayarı doktor söyluyor, hastanede iyidir ama taburcu olup eve geldiqinde "ben bu illeti doktorlardan daha iyi bilirim" deyip insulin derecesi 12 iken evde kendisi 18 yapıyor. Bunun sonucunda şekeri duşmemesi için bu kez fazla yemek yiyo. Yiyemezse şeker düşuyor bu kez duzelmesi için tatlı turu bişiler werioz. Anlamadım gitti..
  6. 22.Ağustos.2010, 23:52
    Defne bu ınsulın ayarı doktor söyluyor, hastanede iyidir ama taburcu olup eve geldiqinde "ben bu illeti doktorlardan daha iyi bilirim" deyip insulin derecesi 12 iken evde kendisi 18 yapıyor. Bunun sonucunda şekeri duşmemesi için bu kez fazla yemek yiyo. Yiyemezse şeker düşuyor bu kez duzelmesi için tatlı turu bişiler werioz. Anlamadım gitti..
  7. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Mutlaka diyete dikkat etsin Gökmen...Az az ama sık sık bişeyler yesinki şekeri düşmesin.Anladığım kadarıyla sizde tek sorun amcanın çok yemesi.
  8. 22.Ağustos.2010, 23:54
    Mutlaka diyete dikkat etsin Gökmen...Az az ama sık sık bişeyler yesinki şekeri düşmesin.Anladığım kadarıyla sizde tek sorun amcanın çok yemesi.
  9. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum
    Diyet mi? Oda ne? uy gu la maz..

acaba başka sebepte mi war diye duşunuyodum ama galiba dediqin qibi bu pıs boğazına yenik duşuyor.. Napalim bu adam için mutfagın kapısına kilit vurcam ben artık
    bide azıcıktan bişi olmaz deyip benimle oturup tatlı da, karpuz da yiyor.. Yeme desek, çekemiyolar dicek die bişi söylemioz..
    Vallah anladım bu şekeri demek midesinden kaynaklanıyor. Ne hali warsa görsün... Okadar dioz ama dinlemiyo napalım. Zaten sağ ayak baş parmak kesti doktor. Sigara içme diyo yoksa dier parmakta keserim diyo ama nerdeeee ..
  10. 23.Ağustos.2010, 00:27
    Diyet mi? Oda ne? uy gu la maz..

acaba başka sebepte mi war diye duşunuyodum ama galiba dediqin qibi bu pıs boğazına yenik duşuyor.. Napalim bu adam için mutfagın kapısına kilit vurcam ben artık
    bide azıcıktan bişi olmaz deyip benimle oturup tatlı da, karpuz da yiyor.. Yeme desek, çekemiyolar dicek die bişi söylemioz..
    Vallah anladım bu şekeri demek midesinden kaynaklanıyor. Ne hali warsa görsün... Okadar dioz ama dinlemiyo napalım. Zaten sağ ayak baş parmak kesti doktor. Sigara içme diyo yoksa dier parmakta keserim diyo ama nerdeeee ..
  11. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Burdur
    Cok gecmis olst tn btanemdikkat etmesi gerekiyor Rabbim sifa versin ins.amcana fazla yedirme elnden al
  12. 23.Ağustos.2010, 00:41
    Cok gecmis olst tn btanemdikkat etmesi gerekiyor Rabbim sifa versin ins.amcana fazla yedirme elnden al
  13. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum
    Sagol canım..
    Dikkat ediyoz. . .da kendi canı. Kendisi fazla dikkat etmesi gerekiyor.. Oda yok işte.
  14. 23.Ağustos.2010, 00:46
    Sagol canım..
    Dikkat ediyoz. . .da kendi canı. Kendisi fazla dikkat etmesi gerekiyor.. Oda yok işte.
  15. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Burdur
    Anlıyorum canımseker kötu annemde seker hastası tansiyonda var duzenli olarak hap kullanyo...
    Bu arada proflne glemyorum maalesef snir oldum
  16. 23.Ağustos.2010, 00:57
    Anlıyorum canımseker kötu annemde seker hastası tansiyonda var duzenli olarak hap kullanyo...
    Bu arada proflne glemyorum maalesef snir oldum
  17. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Evet Gökmen.Sizdeki en büyük sorun amcanın beslenmesine dikkat etmiyor olmayışı

Benin anneannemde şeker hastasıydı.Gizli saklı bir şeyler yiyip şeker komasına girerdi.Şekeri 400-500'e çıkardı.
  18. 23.Ağustos.2010, 20:54
    Evet Gökmen.Sizdeki en büyük sorun amcanın beslenmesine dikkat etmiyor olmayışı

Benin anneannemde şeker hastasıydı.Gizli saklı bir şeyler yiyip şeker komasına girerdi.Şekeri 400-500'e çıkardı.
  19. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum
    Vallahi bazen şekeri öyle bi düşüyoki(10derece) öldü galiba diyoz. El açıp fatiha okuycak duruma geliyo(töbe yarabbi)
    bazen de inanmicaksın ama 600e bile cıkıyor..

Neyse .
    Cok tesekkurler Defne bilgiler için.
  20. 23.Ağustos.2010, 21:42
    Vallahi bazen şekeri öyle bi düşüyoki(10derece) öldü galiba diyoz. El açıp fatiha okuycak duruma geliyo(töbe yarabbi)
    bazen de inanmicaksın ama 600e bile cıkıyor..

Neyse .
    Cok tesekkurler Defne bilgiler için.