Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Ekran kartı driver güncellemesi nasıl yapılır? Güncellemek ne işe yarar?

Bir arkadaşımın tavsiye ettiği oyunu bilgisayarımda bir türlü açamadım bir arkadaşımda ekran kartı driverini güncelle açılır dedi bunu bana adımlar halinde anlata bilirmisiniz.Son olarak güncellemek ne işe yarar ne gibi faydaları vardır?

Konuyu değerlendir: Ekran kartı driver güncellemesi nasıl yapılır? Güncellemek ne işe yarar?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 103553 kez incelendi.

1. Pcman
    22.Ağustos.2010, 17:50

Ekran kartı driver güncellemesi nasıl yapılır? Güncellemek ne işe yarar?

Bir arkadaşımın tavsiye ettiği oyunu bilgisayarımda bir türlü açamadım bir arkadaşımda ekran kartı driverini güncelle açılır dedi bunu bana adımlar halinde anlata bilirmisiniz.Son olarak güncellemek ne işe yarar ne gibi faydaları vardır?
  2. 22.Ağustos.2010, 17:50
    Pcman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pcman
    Misafir
    Twitter Facebook Google+
  3. İLKAY
    23.Ağustos.2010, 11:09
    güncellemeden ziyade ekran kartının driverleri yani sürücüleri yani onun çalışmasını sağlayan yardımcı dosyacıkların tam ve eksiksiz ayrıca güncel olması ekran kartı performansını arttırır. Çoğu insanın elinde çok iyi ekran kartı olmasına rağmen sürücülerini yüklemediği için kartın hiç bir özelliğinden faydalanamıyor. Kısacası duyduğunuz gibi çok önemli sürücülerin yüklü ve güncel olması. Ekran kartınızın modelini, işletim sisteminizi yazarsanız uygun olan sürücüleri sizin için kontrol edebilirim.
  4. 23.Ağustos.2010, 11:09
    İLKAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İLKAY
    Misafir
    güncellemeden ziyade ekran kartının driverleri yani sürücüleri yani onun çalışmasını sağlayan yardımcı dosyacıkların tam ve eksiksiz ayrıca güncel olması ekran kartı performansını arttırır. Çoğu insanın elinde çok iyi ekran kartı olmasına rağmen sürücülerini yüklemediği için kartın hiç bir özelliğinden faydalanamıyor. Kısacası duyduğunuz gibi çok önemli sürücülerin yüklü ve güncel olması. Ekran kartınızın modelini, işletim sisteminizi yazarsanız uygun olan sürücüleri sizin için kontrol edebilirim.
  5. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara
    İlk önce ekran kartının ismini,modelini öğreneceksin.Bunun için
    Masaüstünde Sağ Tıkla
    > Özellikler
    >Ayarlar
    >Gelişmiş
    >Bağdaştırıcı

Sonrasında özellikler sekmesini tıkladığında sürücü kısmını seçip oradanda sürücü güncelleştir sekmesine tıklayarak izleyen yönergeleri uygulayabilirsin.
    Yada,
    Ekran kartının modelini öğrendikten sonra internete ekran kartının üretici firmasını googlede arattırarak buluyor bu sayfada yer alan driver dowload sekmesine tıklayıp ekran kartı isim ve serisine göre driverini indiriyorsun.

Ekran kartı güncellemesi sayesinde eğer ekran kartının özellikleri yeterli ise tüm oyunları açabilirsin ve daha verimli şekilde oyun vs. oynayabilirsin.
  6. 25.Ağustos.2010, 22:17
    İlk önce ekran kartının ismini,modelini öğreneceksin.Bunun için
    Masaüstünde Sağ Tıkla
    > Özellikler
    >Ayarlar
    >Gelişmiş
    >Bağdaştırıcı

Sonrasında özellikler sekmesini tıkladığında sürücü kısmını seçip oradanda sürücü güncelleştir sekmesine tıklayarak izleyen yönergeleri uygulayabilirsin.
    Yada,
    Ekran kartının modelini öğrendikten sonra internete ekran kartının üretici firmasını googlede arattırarak buluyor bu sayfada yer alan driver dowload sekmesine tıklayıp ekran kartı isim ve serisine göre driverini indiriyorsun.

Ekran kartı güncellemesi sayesinde eğer ekran kartının özellikleri yeterli ise tüm oyunları açabilirsin ve daha verimli şekilde oyun vs. oynayabilirsin.
  7. Üyelik tarihi
    Ağustos.2012

ekran kartı güncellestirmesi

sistemim:intel core 2 dual core inside win 7 ATI Sapphire HD4600 1gb 128bit ram 1gb ......güncellemeyi nasıl yapacam yardımcı olrmusunuz
  8. 13.Ağustos.2012, 14:45
    sistemim:intel core 2 dual core inside win 7 ATI Sapphire HD4600 1gb 128bit ram 1gb ......güncellemeyi nasıl yapacam yardımcı olrmusunuz
  9. Üyelik tarihi
    Ağustos.2012
    Nereden
    Selçuk Sel
    Yazdığınız özelliklerin içinden ekran kartınızın ati olduğunu görüyorum.
    Ati Ekran kartları için atinin sitesinde aşağıdaki şekilde ekran kartınızı otomatik olarak algılayıp indirmenizi ve güncellemenizi sağlayan özellik mevcuttur.
    Otomatik olarak algıla ve yükle
  10. 13.Ağustos.2012, 18:04
    Yazdığınız özelliklerin içinden ekran kartınızın ati olduğunu görüyorum.
    Ati Ekran kartları için atinin sitesinde aşağıdaki şekilde ekran kartınızı otomatik olarak algılayıp indirmenizi ve güncellemenizi sağlayan özellik mevcuttur.
    Otomatik olarak algıla ve yükle
  11. Üyelik tarihi
    Ağustos.2012
    tesekkurler.saten yapmaya calıstıgımda ekran kartınız günceldir dedineed for speed the run ı yükledim oyun takılıyordu ekran kartını güncelle dediler ben de onun icin ugrasıyordum güncel olmasına ragmen olmuyor bu konuda bi bilginiz var mı?
  12. 13.Ağustos.2012, 20:22
    tesekkurler.saten yapmaya calıstıgımda ekran kartınız günceldir dedineed for speed the run ı yükledim oyun takılıyordu ekran kartını güncelle dediler ben de onun icin ugrasıyordum güncel olmasına ragmen olmuyor bu konuda bi bilginiz var mı?
  13. Üyelik tarihi
    Ağustos.2012
    Nereden
    Selçuk Sel
    oynadığınız oyunun içeriğinde hangi ekran kartlarına uyumlu olduğu yazılıdır. Hangi oyunu oynuyordunuz?
  14. 13.Ağustos.2012, 20:35
    oynadığınız oyunun içeriğinde hangi ekran kartlarına uyumlu olduğu yazılıdır. Hangi oyunu oynuyordunuz?
  15. Üyelik tarihi
    Ağustos.2012
    need for speed the run ekran kartı atı sapphire hd4600 1gb 128 bit kaldırır mı?
  16. 13.Ağustos.2012, 23:17
    need for speed the run ekran kartı atı sapphire hd4600 1gb 128 bit kaldırır mı?
  17. Üyelik tarihi
    Ağustos.2012
    Nereden
    Selçuk Sel

Need for Speed: The Run'ın Sistem Gereksinimleri

Ekran kartın yetersiz kardeş. ati 4600, 1 GB ve 128 bit düşük

MINIMUM Sistem gereksinimleri:
    CPU: 2.4 GHz Intel Core 2 Duo veya eşdeğer bir AMD işlemcisi
    RAM: 3 GB
    HDD: 18 GB
    Ekran Kartı (AMD): 512 MB ATI Radeon 4870 veya daha iyisi
    Ekran Kartı (Nvidia): 512 MB NVIDIA GeForce 9800 GT veya daha iyisi