Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Dilencilik Yapan Engelliler

http://img203.imageshack.us/img203/9237/engelsizdunyamdilenci.jpg Sokakta dilencilik yapan insanları yakından incelediğimizde çoğunun ya bir gözü görmüyordur,ya bir ayağı veya kolu yoktur yada sağır-dilsiz vs. engelli insanlardır. Sokaktan geçen insanların ,dilencilik yapan insanların vücudlarındaki eksiklikleri görerek onlara acımasını ve bu sayede insanların duygusallığından faydalanıp parasını almak sizce ne derece doğru yaklaşımdır.Bu konuyu istismar edenler ne düşünürler. Bu olayı

Konuyu değerlendir: Dilencilik Yapan Engelliler

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1817 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara

Dilencilik Yapan Engelliler

Sokakta dilencilik yapan insanları yakından incelediğimizde çoğunun ya bir gözü görmüyordur,ya bir ayağı veya kolu yoktur yada sağır-dilsiz vs. engelli insanlardır. Sokaktan geçen insanların ,dilencilik yapan insanların vücudlarındaki eksiklikleri görerek onlara acımasını ve bu sayede insanların duygusallığından faydalanıp parasını almak sizce ne derece doğru yaklaşımdır.Bu konuyu istismar edenler ne düşünürler.

Bu olayı örneğin birinden yardım ısterken bak gözlerimde görmüyor,yürüyemiyorum ne olur şu işimi hallet tarzı söylemlerle destekleyenlerde var.

Sizce herhangi bir işimizi yaptırmak ıstediğimizde engelimizin ön plana geçmesi ve bu sayede işlerimizin hal olması sizde herhangi bir rahatsızlık yaratıyor mu?
  2. 21.Ağustos.2010, 17:40

Sokakta dilencilik yapan insanları yakından incelediğimizde çoğunun ya bir gözü görmüyordur,ya bir ayağı veya kolu yoktur yada sağır-dilsiz vs. engelli insanlardır. Sokaktan geçen insanların ,dilencilik yapan insanların vücudlarındaki eksiklikleri görerek onlara acımasını ve bu sayede insanların duygusallığından faydalanıp parasını almak sizce ne derece doğru yaklaşımdır.Bu konuyu istismar edenler ne düşünürler.

Bu olayı örneğin birinden yardım ısterken bak gözlerimde görmüyor,yürüyemiyorum ne olur şu işimi hallet tarzı söylemlerle destekleyenlerde var.

Sizce herhangi bir işimizi yaptırmak ıstediğimizde engelimizin ön plana geçmesi ve bu sayede işlerimizin hal olması sizde herhangi bir rahatsızlık yaratıyor mu?
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Engelini kullanarak kendini acındıran,hazıra konan,devletten yardım istemeyen engellilere çok kızıyorummm
  4. 21.Ağustos.2010, 18:20
    Engelini kullanarak kendini acındıran,hazıra konan,devletten yardım istemeyen engellilere çok kızıyorummm
  5. Üyelik tarihi
    Temmuz.2010
    Nereden
    Kimsesizler Sokağı
    HİÇ bİr engellİ dİlencİlİk yapmak İstemez.
    Ancak bazen Öyle durumlar,Öyle zor durumlar oluyorki dİlenmek zorunda kaliyorlar. Dİlencİlİk sirf maddİyat İstemekle olmuyor, manevİ dİlencİlİk daha yipratici olur. Ben yolda gÖrdÜĞÜm engellİ olsun olmasin hİÇ bİr dİlencİye para vermek İstemİyorum. öyle duyumlar aliyorum kİ bazi dİlencİlerİn evİ kati yati varmis. Hele bu ramzan ayinda duygular daha bİr debreŞİnce İnsanlar her yardim isteyene daha kola para veriyorlar
  6. 21.Ağustos.2010, 18:33
    HİÇ bİr engellİ dİlencİlİk yapmak İstemez.
    Ancak bazen Öyle durumlar,Öyle zor durumlar oluyorki dİlenmek zorunda kaliyorlar. Dİlencİlİk sirf maddİyat İstemekle olmuyor, manevİ dİlencİlİk daha yipratici olur. Ben yolda gÖrdÜĞÜm engellİ olsun olmasin hİÇ bİr dİlencİye para vermek İstemİyorum. öyle duyumlar aliyorum kİ bazi dİlencİlerİn evİ kati yati varmis. Hele bu ramzan ayinda duygular daha bİr debreŞİnce İnsanlar her yardim isteyene daha kola para veriyorlar
  7. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Burdur
    Dilenen herkes bence hazıra alışmışlar Allah ıslah etsin.
    ve o duruma düşürmesin Rabbim.
  8. 21.Ağustos.2010, 18:41
    Dilenen herkes bence hazıra alışmışlar Allah ıslah etsin.
    ve o duruma düşürmesin Rabbim.
  9. Üyelik tarihi
    Ağustos.2010
    Nereden
    istanbul
    katılıyom minnoşum allaha el açamayan kulara hiç açmamalı çalışıp rıskını kaanan engelilerin hakkını yiyolarr
  10. 21.Ağustos.2010, 18:41
    katılıyom minnoşum allaha el açamayan kulara hiç açmamalı çalışıp rıskını kaanan engelilerin hakkını yiyolarr
  11. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum
    Ben bu gibi durumlara çok rastlamışım.. Adam eksik kısmını özellikle gösteriyorki millet acıyıp fazla para versin.. Belki çok guc durumdadır, fazla para kazanması gerekiyordur ama böyle engelini kullanarak yapmamak gerek..

Şimdi soruyorum;
    biz engellilere halkın acıması bu tip engelliler yuzunden değil mi?
    Cevap evet ise ozaman bize acıyanlara mı kızmalı yoksa bizi bu duruma duşuren şu bahsettiqim engelliler mi ??
  12. 21.Ağustos.2010, 20:59
    Ben bu gibi durumlara çok rastlamışım.. Adam eksik kısmını özellikle gösteriyorki millet acıyıp fazla para versin.. Belki çok guc durumdadır, fazla para kazanması gerekiyordur ama böyle engelini kullanarak yapmamak gerek..

Şimdi soruyorum;
    biz engellilere halkın acıması bu tip engelliler yuzunden değil mi?
    Cevap evet ise ozaman bize acıyanlara mı kızmalı yoksa bizi bu duruma duşuren şu bahsettiqim engelliler mi ??