Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

İşyerimi değiştirirsem vergi indirimi raporunu yeniden almam gerekiyormu?

vergi indirimli raporumu 20.12.1998 tarihinde almıştım. şimdi yeni bir iş yerine geçeceğim. tekrardan vergi indirimine başvurmak gerekecekmi, birde 3800 günüm %44 raporum var. ilk işe girişim 10.02.1996 ne zaman emekli olurum.

Konuyu değerlendir: İşyerimi değiştirirsem vergi indirimi raporunu yeniden almam gerekiyormu?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1556 kez incelendi.

1. Gladyatör
    20.Ağustos.2010, 14:37

İşyerimi değiştirirsem vergi indirimi raporunu yeniden almam gerekiyormu?

vergi indirimli raporumu 20.12.1998 tarihinde almıştım. şimdi yeni bir iş yerine geçeceğim. tekrardan vergi indirimine başvurmak gerekecekmi,

birde 3800 günüm %44 raporum var. ilk işe girişim 10.02.1996 ne zaman emekli olurum.
  2. 20.Ağustos.2010, 14:37
    Gladyatör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gladyatör
    Misafir
    vergi indirimli raporumu 20.12.1998 tarihinde almıştım. şimdi yeni bir iş yerine geçeceğim. tekrardan vergi indirimine başvurmak gerekecekmi,

birde 3800 günüm %44 raporum var. ilk işe girişim 10.02.1996 ne zaman emekli olurum.
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara
    Güzel bir konu gladyatör.
    Daha önce bir defaya mahsus defterdarlığa başvurarak,vergi indirimi hakkını almış olduğun için bu hakkını her işverende kullanabilirsin. Tek yapman gereken defterdarlıktan vergi indiriminden yararlanma hakkının olduğuna dair bir yazı istemek ve bunu yeni işyerine vermektir. Yeni işyerin gereken prosedürü yapacaktır.

Emeklilik konusunda ise yine vergi indirimi almanın avantajını göreceksin. Bir defaya mahsus aldığın bu hak sayesinde tekrar rapor almadan emekli edileceksin. Emeklilik tarihin ise şöyle hesapladım. 17 yıl sigortalılık süresi ve 3920 prim gününe ihtiyacın var. Buda 10.02.2013 tarihidir. Eksik kalan 120 prim gününde tamamlandığında belirttiğim tarihte emekli olursun.
  4. 20.Ağustos.2010, 16:21
    Güzel bir konu gladyatör.
    Daha önce bir defaya mahsus defterdarlığa başvurarak,vergi indirimi hakkını almış olduğun için bu hakkını her işverende kullanabilirsin. Tek yapman gereken defterdarlıktan vergi indiriminden yararlanma hakkının olduğuna dair bir yazı istemek ve bunu yeni işyerine vermektir. Yeni işyerin gereken prosedürü yapacaktır.

Emeklilik konusunda ise yine vergi indirimi almanın avantajını göreceksin. Bir defaya mahsus aldığın bu hak sayesinde tekrar rapor almadan emekli edileceksin. Emeklilik tarihin ise şöyle hesapladım. 17 yıl sigortalılık süresi ve 3920 prim gününe ihtiyacın var. Buda 10.02.2013 tarihidir. Eksik kalan 120 prim gününde tamamlandığında belirttiğim tarihte emekli olursun.