Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Kendi kendini gömen tabut

http://www.haberoku.net/upload/resimler/haber/18082010202036005626874.jpg Dünyada boş mezar bulmanın gittikçe zorlaştığını fark eden bir mucit, kendi kendini toprağa dik bir şekilde gömen tabut için patent başvurusunda bulundu. Dünya nüfusu hızla artıyor ve gün geçtikçe mezarlık bulmak daha da zor bir hal alıyor. Bu durumun fazlasıyla farkında olan Donald Scruggs ise bu sorunun çözümünü çoktan bulmuş bile; Kendi kendini gömen tabut... "Kendi kendini gömen tabut" projesini

Konuyu değerlendir: Kendi kendini gömen tabut

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1253 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    İstanbul/Üsküdar

Kendi kendini gömen tabut

Sponsorlu Bağlantılar

Dünyada boş mezar bulmanın gittikçe zorlaştığını fark eden bir mucit, kendi kendini toprağa dik bir şekilde gömen tabut için patent başvurusunda bulundu.

Dünya nüfusu hızla artıyor ve gün geçtikçe mezarlık bulmak daha da zor bir hal alıyor. Bu durumun fazlasıyla farkında olan Donald Scruggs ise bu sorunun çözümünü çoktan bulmuş bile;

Kendi kendini gömen tabut...

"Kendi kendini gömen tabut" projesini hayata geçirebilmek için patent başvurusunda bulunan Scruggs'a göre tabutlar dik bir şekilde mezarlığa gömüldüğünde hem mezar hırsızlarının işi zorlaşacak hem de mezarlık sıkıntısını ortadan kaldıracak.

Kendini toprağa dik bir şekilde vidalayan bu tabutların tasarımı her ne kadar alışıldık bir yapıda olmasa da, patent uygulamaya geçtiği taktirde sistemin ne kadar ilgi göreceği şimdiden merak konusu oldu.

KENDİNİ GÖMEN TABUT NASIL ÇALIŞIYOR

Öncelikle 1. adım izleniyor ve tabutun içine cenaze konuluyor.

Ardından 2. ve 3. adımlarda tabutun ağzı kapatılıyor.

4. adımda ise tabut toprağa dik bir şekilde konuluyor ve son adımda ise matkap şeklinde çalışan sistem toprağı delmeye başlıyor ve toprağın derinliklerine inerek gözden kayboluyor.

Proje henüz patent aşamasında olduğundan bu ilginç tabutla ilgili detaylı bilgi bulunmuyor.

kaynak
  2. 18.Ağustos.2010, 21:23
    Sponsorlu Bağlantılar

Dünyada boş mezar bulmanın gittikçe zorlaştığını fark eden bir mucit, kendi kendini toprağa dik bir şekilde gömen tabut için patent başvurusunda bulundu.

Dünya nüfusu hızla artıyor ve gün geçtikçe mezarlık bulmak daha da zor bir hal alıyor. Bu durumun fazlasıyla farkında olan Donald Scruggs ise bu sorunun çözümünü çoktan bulmuş bile;

Kendi kendini gömen tabut...

"Kendi kendini gömen tabut" projesini hayata geçirebilmek için patent başvurusunda bulunan Scruggs'a göre tabutlar dik bir şekilde mezarlığa gömüldüğünde hem mezar hırsızlarının işi zorlaşacak hem de mezarlık sıkıntısını ortadan kaldıracak.

Kendini toprağa dik bir şekilde vidalayan bu tabutların tasarımı her ne kadar alışıldık bir yapıda olmasa da, patent uygulamaya geçtiği taktirde sistemin ne kadar ilgi göreceği şimdiden merak konusu oldu.

KENDİNİ GÖMEN TABUT NASIL ÇALIŞIYOR

Öncelikle 1. adım izleniyor ve tabutun içine cenaze konuluyor.

Ardından 2. ve 3. adımlarda tabutun ağzı kapatılıyor.

4. adımda ise tabut toprağa dik bir şekilde konuluyor ve son adımda ise matkap şeklinde çalışan sistem toprağı delmeye başlıyor ve toprağın derinliklerine inerek gözden kayboluyor.

Proje henüz patent aşamasında olduğundan bu ilginç tabutla ilgili detaylı bilgi bulunmuyor.

kaynak
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Ya tabut içindekiyle dünyanın merkezine (ateş küreye)kadar giderse? Hızlı tabut ile 5 dakikada cehennem boylanır Allah muhafaza ; Ne bileyim yahu bana pek mantıklı gelmedi.Neyse benim korkmama gerek yok ,nasılsa İslamiyette böyle bişey yok,ülkemde gömülecek yerde çok ...Bırakalım onlar düşünsün İlginç bir paylaşım olmuş ,teşekkürler abla
  4. 02.Eylül.2010, 15:10
    Ya tabut içindekiyle dünyanın merkezine (ateş küreye)kadar giderse? Hızlı tabut ile 5 dakikada cehennem boylanır Allah muhafaza ; Ne bileyim yahu bana pek mantıklı gelmedi.Neyse benim korkmama gerek yok ,nasılsa İslamiyette böyle bişey yok,ülkemde gömülecek yerde çok ...Bırakalım onlar düşünsün İlginç bir paylaşım olmuş ,teşekkürler abla
  5. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    İstanbul/Üsküdar
    Sponsorlu Bağlantılar

çok ilginç bir gömülme şekli.. ben öyle gömülmek istemem şahsen
  6. 02.Eylül.2010, 15:31
    Sponsorlu Bağlantılar

çok ilginç bir gömülme şekli.. ben öyle gömülmek istemem şahsen