Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

İşitme engelliler hangi indirimlerden yararlanabilir ?

Merhaba arkadaşlar,sorum şu olacaktı.Yeni kayseri ilçe belediyesine işçi olarak inşaat mühendisi olarak girdim ve % 52 oran ile işitme engelliyim.Bu vergi konusu o kadar karışık ki inanın okudukça daha da kafam karıştı.Konu hakkında öz bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa gerçekten cevap verirlerse çok sevinirim.Şimdi ben bir engelli olarak gelir vergisinden muafım bildiğim kadarıyla ki bu de derecesine göre gruplara ayrılıyor yanılmıyorsam.İşitme engelli ve raporumdan dolayı ötv vs gibi

Konuyu değerlendir: İşitme engelliler hangi indirimlerden yararlanabilir ?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1657 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Kasım.2011

İşitme engelliler hangi indirimlerden yararlanabilir ?

Merhaba arkadaşlar,sorum şu olacaktı.Yeni kayseri ilçe belediyesine işçi olarak inşaat mühendisi olarak girdim ve % 52 oran ile işitme engelliyim.Bu vergi konusu o kadar karışık ki inanın okudukça daha da kafam karıştı.Konu hakkında öz bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa gerçekten cevap verirlerse çok sevinirim.Şimdi ben bir engelli olarak gelir vergisinden muafım bildiğim kadarıyla ki bu de derecesine göre gruplara ayrılıyor yanılmıyorsam.İşitme engelli ve raporumdan dolayı ötv vs gibi vergilerden sanırım muaf değilim.aynı durumda olan arkadaşalrımın bilgisine ihtiyacım var teşekkür ederim.
  2. 11.Eylül.2012, 15:53
    Merhaba arkadaşlar,sorum şu olacaktı.Yeni kayseri ilçe belediyesine işçi olarak inşaat mühendisi olarak girdim ve % 52 oran ile işitme engelliyim.Bu vergi konusu o kadar karışık ki inanın okudukça daha da kafam karıştı.Konu hakkında öz bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa gerçekten cevap verirlerse çok sevinirim.Şimdi ben bir engelli olarak gelir vergisinden muafım bildiğim kadarıyla ki bu de derecesine göre gruplara ayrılıyor yanılmıyorsam.İşitme engelli ve raporumdan dolayı ötv vs gibi vergilerden sanırım muaf değilim.aynı durumda olan arkadaşalrımın bilgisine ihtiyacım var teşekkür ederim.
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Nisan.2011
    Gelir vergisinden tam anlamıyla muaf değilsin. Aşağıdaki engel derecelerine göre maaşından 180 lira vergiden muaf tutulursun. bunun için vergi dairesine başvuracak vergi indirim belgesi alacaksın. yoksa tek başına özürlü raporu yeterli gelmiyor.
    Ücretlerin Vergilendirilmesinde Uygulanacak Aylık Sakatlık İndirimi Tutarları
    (01.01.2012 Tarihinden İtibaren)
    I. Derece Sakatlar (Çalışma gücünün asgari % 80’ini kaybetmiş olanlar) 770 TL
    II. Derece Sakatlar (Çalışma gücünün asgari % 60’ını kaybetmiş olanlar) 380 TL
    III. Derece Sakatlar (Çalışma gücünün asgari % 40’ını kaybetmiş olanlar) 180 TL

4. 11.Eylül.2012, 16:05
    Gelir vergisinden tam anlamıyla muaf değilsin. Aşağıdaki engel derecelerine göre maaşından 180 lira vergiden muaf tutulursun. bunun için vergi dairesine başvuracak vergi indirim belgesi alacaksın. yoksa tek başına özürlü raporu yeterli gelmiyor.
    Ücretlerin Vergilendirilmesinde Uygulanacak Aylık Sakatlık İndirimi Tutarları
    (01.01.2012 Tarihinden İtibaren)
    I. Derece Sakatlar (Çalışma gücünün asgari % 80’ini kaybetmiş olanlar) 770 TL
    II. Derece Sakatlar (Çalışma gücünün asgari % 60’ını kaybetmiş olanlar) 380 TL
    III. Derece Sakatlar (Çalışma gücünün asgari % 40’ını kaybetmiş olanlar) 180 TL

5. Üyelik tarihi
    Kasım.2011
    hocam bu 180 tl aylık mı oluyor?
  6. Üyelik tarihi
    Nisan.2011
    180 lira aylık oluyor. 180 x % 15 = 27 lira net maaşınıza eklenir.
  7. 12.Eylül.2012, 13:40
    180 lira aylık oluyor. 180 x % 15 = 27 lira net maaşınıza eklenir.