Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

MEB atamalarından sonra ne zaman işe başlanacak ve hangi evraklar istenecek?

Merakimi mazur gÖrÜn arkadaŞlar, yarin hasbel kader bİr yere yerleŞİrsek ne zaman İŞe baŞlayacaĞiz ve hangİ evraklar bİzden İsteyecekler. Dua edİyorum yenİ rapor İstemesİnler.

Konuyu değerlendir: MEB atamalarından sonra ne zaman işe başlanacak ve hangi evraklar istenecek?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2210 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Temmuz.2010
    Nereden
    Kimsesizler Sokağı

MEB atamalarından sonra ne zaman işe başlanacak ve hangi evraklar istenecek?

Merakimi mazur gÖrÜn arkadaŞlar, yarin hasbel kader bİr yere yerleŞİrsek ne zaman İŞe baŞlayacaĞiz ve hangİ evraklar bİzden İsteyecekler. Dua edİyorum yenİ rapor İstemesİnler.
  2. 15.Ağustos.2010, 21:35
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara
    Meb atama klavuzunda durum şu şekilde açıklanmıştır.

Alıntı
    a) Atamalar Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak
    Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmeliğin 22’nci Maddesi gereği yapılacaktır. Aynı madde
    gereği adayların sınav puanı eşit olması halinde diploması bir üst öğrenim olana, aynı öğrenim
    diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde
    ise yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

b) Adayların tercihleri doğrultusunda, sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme
    işlemleri Bakanlıkça yapılacaktır. Yerleştirilmesi yapılan personele ilişkin listeler, atama
    kararnameleri düzenlenmek üzere İlgili İl Millî Eğitim Müdürlüklerine elektronik ortamda
    gönderilecektir. Yerleştirmeleri yapılan adayların dağılımları İl Millî Eğitim Müdürlüklerince
    yapılacaktır.

c) Tercih ettikleri İl Millî Eğitim Müdürlüklerine puan üstünlüğüne göre atanamayan
    adaylardan 6. Tercih olarak “ Tercihlerim Dışında Atanmayı Kabul ediyorum ” seçeneğini
    işaretleyenlerin, tercih yapılmadığı için boş kalan kontenjanlara Bakanlıkça bilgisayar kurası
    ile yerleştirmeleri yapılacaktır.

ç) İl Millî Eğitim Müdürlüklerince söz konusu yerleştirme listelerinde yer alan adayların
    atamaları 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu gereği o ilde ihtiyaç bulunan İl/ilçe/ okul ve
    kurumlara yapılacaktır.

d) İl Millî Eğitim Müdürlüklerince yerleştirme listelerinde yer alan personel dışında
    kesinlikle atama yapılmayacaktır. Aksi takdirde sorumluluk atama yapan İl Millî Eğitim
    Müdürlüklerine ait olacaktır.

e) Adayların atamalarında (sağlık, eş, öğrenim vs.) özür durumları dikkate alınmayacaktır.

f) İl Millî Eğitim Müdürlüklerince, atamaları yapılan adayların başvuruda
    belirttikleri adreslerine 7201 sayılı Tebligat Kanununa göre tebligat yapılacaktır. Tebligat
    yapıldığı halde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 62. ve 63. maddelerinde belirtilen
    yasal süre içerisinde göreve başlamayanların atamaları iptal edilecektir.

g) İl Millî Eğitim Müdürlüklerince atamaları yapılan adayların en geç 15/09/2010 tarihine kadar görevlerine başlatılmaları sağlanarak MEBBİS Özlük Modülüne işlenecektir. Ayrıca göreve başlayanlar ile görevine başlamayanların göreve başlamama nedenleri de belirtilerek ayrı ayrı isim listelerinin pgm_kadro_ik4@meb.gov.tr gerekmektedir.
  4. 15.Ağustos.2010, 22:05
    Meb atama klavuzunda durum şu şekilde açıklanmıştır.

Alıntı
    a) Atamalar Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak
    Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmeliğin 22’nci Maddesi gereği yapılacaktır. Aynı madde
    gereği adayların sınav puanı eşit olması halinde diploması bir üst öğrenim olana, aynı öğrenim
    diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde
    ise yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

b) Adayların tercihleri doğrultusunda, sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme
    işlemleri Bakanlıkça yapılacaktır. Yerleştirilmesi yapılan personele ilişkin listeler, atama
    kararnameleri düzenlenmek üzere İlgili İl Millî Eğitim Müdürlüklerine elektronik ortamda
    gönderilecektir. Yerleştirmeleri yapılan adayların dağılımları İl Millî Eğitim Müdürlüklerince
    yapılacaktır.

c) Tercih ettikleri İl Millî Eğitim Müdürlüklerine puan üstünlüğüne göre atanamayan
    adaylardan 6. Tercih olarak “ Tercihlerim Dışında Atanmayı Kabul ediyorum ” seçeneğini
    işaretleyenlerin, tercih yapılmadığı için boş kalan kontenjanlara Bakanlıkça bilgisayar kurası
    ile yerleştirmeleri yapılacaktır.

ç) İl Millî Eğitim Müdürlüklerince söz konusu yerleştirme listelerinde yer alan adayların
    atamaları 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu gereği o ilde ihtiyaç bulunan İl/ilçe/ okul ve
    kurumlara yapılacaktır.

d) İl Millî Eğitim Müdürlüklerince yerleştirme listelerinde yer alan personel dışında
    kesinlikle atama yapılmayacaktır. Aksi takdirde sorumluluk atama yapan İl Millî Eğitim
    Müdürlüklerine ait olacaktır.

e) Adayların atamalarında (sağlık, eş, öğrenim vs.) özür durumları dikkate alınmayacaktır.

f) İl Millî Eğitim Müdürlüklerince, atamaları yapılan adayların başvuruda
    belirttikleri adreslerine 7201 sayılı Tebligat Kanununa göre tebligat yapılacaktır. Tebligat
    yapıldığı halde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 62. ve 63. maddelerinde belirtilen
    yasal süre içerisinde göreve başlamayanların atamaları iptal edilecektir.

g) İl Millî Eğitim Müdürlüklerince atamaları yapılan adayların en geç 15/09/2010 tarihine kadar görevlerine başlatılmaları sağlanarak MEBBİS Özlük Modülüne işlenecektir. Ayrıca göreve başlayanlar ile görevine başlamayanların göreve başlamama nedenleri de belirtilerek ayrı ayrı isim listelerinin pgm_kadro_ik4@meb.gov.tr gerekmektedir.
  5. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum
    Vallah OrHun aynı merak ve korku bende de var...
    Allah'ın ıznıyle kazanırsam benden(en korktuğum) rapor isteyecekleri kesin. Artık nasıl halledecem bilmiyorum..
  6. 15.Ağustos.2010, 22:08
    Vallah OrHun aynı merak ve korku bende de var...
    Allah'ın ıznıyle kazanırsam benden(en korktuğum) rapor isteyecekleri kesin. Artık nasıl halledecem bilmiyorum..
  7. doktor
    15.Ağustos.2010, 22:32
    yeni rapor istenilmesi söz konusu değil istenilseydi başvuru esnasında isterlerdi bu kadar insanı zorda bırakma gibi lüks leri yok olamazda
    orhun
    atamalar belli olduktan sonra 15 gün içerisinde başlayacaksın gerekli evraklarıda atanacağın il mem den öğrenebilirsin
  8. 15.Ağustos.2010, 22:32
    doktor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    doktor
    Misafir
    yeni rapor istenilmesi söz konusu değil istenilseydi başvuru esnasında isterlerdi bu kadar insanı zorda bırakma gibi lüks leri yok olamazda
    orhun
    atamalar belli olduktan sonra 15 gün içerisinde başlayacaksın gerekli evraklarıda atanacağın il mem den öğrenebilirsin
  9. Üyelik tarihi
    Temmuz.2010
    Nereden
    Kimsesizler Sokağı
    Atanma tarİhİ konusunda bİlgİler İÇİn teŞekkÜrler.

Doktor sana hak verİyorum. Bİnlerce kİŞİ sinav baŞvurusu esnasinda Çok basİt bİr uygulama İle rapor tarİhİne bakip kardeŞİm senİn raporun 2006 dan Önce gİt yenİ tarİhlİ rapor getİr demelerİ lazimdi. DedİĞİn gİbİ yenİden rapor İsterlerse bende onlari dava ederİm. Tabi bunun için memur olarak yerleştirilme hakkı elde etmem lazım.
  10. 15.Ağustos.2010, 22:36
    Atanma tarİhİ konusunda bİlgİler İÇİn teŞekkÜrler.

Doktor sana hak verİyorum. Bİnlerce kİŞİ sinav baŞvurusu esnasinda Çok basİt bİr uygulama İle rapor tarİhİne bakip kardeŞİm senİn raporun 2006 dan Önce gİt yenİ tarİhlİ rapor getİr demelerİ lazimdi. DedİĞİn gİbİ yenİden rapor İsterlerse bende onlari dava ederİm. Tabi bunun için memur olarak yerleştirilme hakkı elde etmem lazım.