Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Engelli olanı sadece engelli mi anlar?

engelli olanı sadece engelli mi anlar sorusuna siz nasıl bir cevap verirdiniz?

Konuyu değerlendir: Engelli olanı sadece engelli mi anlar?

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 2709 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    İstanbul/Üsküdar

Engelli olanı sadece engelli mi anlar?

Sponsorlu Bağlantılar

2. 27.Haziran.2010, 15:15
    Sponsorlu Bağlantılar

Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum
    Ne kadar iyi anlıyoruz deseler de ben yine "damdan duşenin halinden damdan düşen anlar" diyenlerdenim.
  4. 30.Haziran.2010, 15:38
    Ne kadar iyi anlıyoruz deseler de ben yine "damdan duşenin halinden damdan düşen anlar" diyenlerdenim.
  5. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Önceki yorumumu yineler nitelikte özetlemem gerekirse;evet
  6. 30.Haziran.2010, 15:43
    Önceki yorumumu yineler nitelikte özetlemem gerekirse;evet
  7. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Burdur
    Engelli halinden yanlızca engelli anlar.
  8. 30.Haziran.2010, 21:09
    Engelli halinden yanlızca engelli anlar.
  9. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Kısa ve öz cevap vermek istiyorum...;

Damdan düşenin halini damdan düşen anlar
  10. 30.Haziran.2010, 21:17
    Kısa ve öz cevap vermek istiyorum...;

Damdan düşenin halini damdan düşen anlar
  11. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    İstanbul/Üsküdar
    duyarlı insan herkesin halinden anlar..
    ama; böylesi insanlar günümüzde parmakla gösterilecek kadar az..

anlasalardı, anlaşılmış olsaydık, bize 'engel' olmayın diye sesimizi yükseltmezdik (parmakla gösterilecek insanlar hariç) evet; bizi en çok yine biz anlıyoruz..
  12. 01.Temmuz.2010, 01:12
    duyarlı insan herkesin halinden anlar..
    ama; böylesi insanlar günümüzde parmakla gösterilecek kadar az..

anlasalardı, anlaşılmış olsaydık, bize 'engel' olmayın diye sesimizi yükseltmezdik (parmakla gösterilecek insanlar hariç) evet; bizi en çok yine biz anlıyoruz..
  13. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara
    Engelli halini malesef engeli olan daha iyi anlıyor. Bu şu olayı bir örnek vererek yorumlarsak.Bu şu olaya benziyor parmağına kesildiğinde bir acı hissedersin ve sana üzüntü verir. Bu olayı izleyene ise acı vermez sadece içinde o kişinin parmağının acıdığı aklına gelir, üzülmekle kalır. Bizde ise kesilen o parmağın acısı daima kalır. İzleyen kişi içinse 1 dakika sonra geçer gider. Nede olsa kendi parmağı kesilmemiştir. İlerleyen zamanlarda bu olay bir başkasının başına geldiğinde daha önceden yaşadığımız tecrübeden dolayı daha bir derin etkilenir ve o kişinin duygularını çok iyi anlarız.

Bu konuya istinaden şu ince ayrıntıyıda gözden kaçırmamak lazım. Engeli olmayanda engellinin halinden anlar ama derecesi farklıdır. Engeli olmayanlar olayı yüzeysel hisseder, engelliler ise kalbinin en derinlerinden hisseder. Çünkü o acı bir zamanlar kalbe yerleşmiştir ve ezberlenmiştir.
  14. 08.Ekim.2010, 19:49
    Engelli halini malesef engeli olan daha iyi anlıyor. Bu şu olayı bir örnek vererek yorumlarsak.Bu şu olaya benziyor parmağına kesildiğinde bir acı hissedersin ve sana üzüntü verir. Bu olayı izleyene ise acı vermez sadece içinde o kişinin parmağının acıdığı aklına gelir, üzülmekle kalır. Bizde ise kesilen o parmağın acısı daima kalır. İzleyen kişi içinse 1 dakika sonra geçer gider. Nede olsa kendi parmağı kesilmemiştir. İlerleyen zamanlarda bu olay bir başkasının başına geldiğinde daha önceden yaşadığımız tecrübeden dolayı daha bir derin etkilenir ve o kişinin duygularını çok iyi anlarız.

Bu konuya istinaden şu ince ayrıntıyıda gözden kaçırmamak lazım. Engeli olmayanda engellinin halinden anlar ama derecesi farklıdır. Engeli olmayanlar olayı yüzeysel hisseder, engelliler ise kalbinin en derinlerinden hisseder. Çünkü o acı bir zamanlar kalbe yerleşmiştir ve ezberlenmiştir.
  15. Üyelik tarihi
    Eylül.2010
    bende diyorumki engellinin halinden engelli anlar en yakınımız olan ailemiz bile yeri geliyor anlamıyorlar anlayamıyorlar onlarla iç içe yaşadığımız halde.
  16. 08.Ekim.2010, 21:10
    bende diyorumki engellinin halinden engelli anlar en yakınımız olan ailemiz bile yeri geliyor anlamıyorlar anlayamıyorlar onlarla iç içe yaşadığımız halde.
  17. Üyelik tarihi
    Temmuz.2010
    Nereden
    istanbul
    istisnalar olsada ama genel bakıldında defneye katılıyorum damdan düşenin halinden damdan düşen anlar bu cevap kısaca özetliyor durumu tabiki duyarlı insanlarda var ama sayıları malesef çok az bu azınlığın çoğalmasını ümit ediyorum
  18. 08.Ekim.2010, 21:10
    istisnalar olsada ama genel bakıldında defneye katılıyorum damdan düşenin halinden damdan düşen anlar bu cevap kısaca özetliyor durumu tabiki duyarlı insanlarda var ama sayıları malesef çok az bu azınlığın çoğalmasını ümit ediyorum
  19. Üyelik tarihi
    Şubat.2011
    Sponsorlu Bağlantılar

Engelli olani engelliler daha iyi anlar. Diğerleri zor
  20. 01.Haziran.2011, 10:42
    Sponsorlu Bağlantılar

Engelli olani engelliler daha iyi anlar. Diğerleri zor

Git 12 Sonuncu