Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Engellilere Yönelik Eğitim Öğretim

Halen GATA K.lığı/Ankara, 7 nci Kolordu K.lığı/Diyarbakır ve J.Gn.K.lığı Güvercinlik Kışlaları içerisinde faaliyetini sürdürmekte olan, Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Kurs Merkezlerinde eğitim; 01.07.2005 tarihli ve 5378 sayılı engelliler hakkındaki Kanunda tanımlanan ve Sağlık Bakanlığının raporları ile özel eğitime gereksinimi olduğu belirlenen çocukları kapsamaktadır. Özel Eğitimi Gerektiren Çocuklar; Zihinsel engelli, zihinsel engelli olup aynı zamanda fiziksel engelli, işitme

Konuyu değerlendir: Engellilere Yönelik Eğitim Öğretim

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1321 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum

Engellilere Yönelik Eğitim Öğretim

Sponsorlu Bağlantılar

Halen GATA K.lığı/Ankara, 7 nci Kolordu K.lığı/Diyarbakır ve J.Gn.K.lığı Güvercinlik Kışlaları içerisinde faaliyetini sürdürmekte olan, Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Kurs Merkezlerinde eğitim; 01.07.2005 tarihli ve 5378 sayılı engelliler hakkındaki Kanunda tanımlanan ve Sağlık Bakanlığının raporları ile özel eğitime gereksinimi olduğu belirlenen çocukları kapsamaktadır.
    Özel Eğitimi Gerektiren Çocuklar; Zihinsel engelli, zihinsel engelli olup aynı zamanda fiziksel engelli, işitme engelli, görme engelli, ek engeli bulunan çocuklar, otistik, öğrenme güçlüğü gösteren çocuklar ile davranış bozukluğu olan çocuklardır.
    Eğitim öğretim genel olarak Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) müfredat programına göre yürütülmektedir. MEB.lığı müfredat programında olmayan, ancak engelli eğitiminde faydalı olduğu bilimsel olarak tespit edilen;
    - Atla Terapi ve Yüzme Eğitimi,
    - İşitme ve Konuşma Terapisi,
    - Meslek Edinme (Gümüş işleme sanatları, Mutfak sanatları v.b.) Eğitimleri,
    - Aile Eğitimi de verilmektedir.

2. 06.Ağustos.2010, 11:09
    Sponsorlu Bağlantılar

Halen GATA K.lığı/Ankara, 7 nci Kolordu K.lığı/Diyarbakır ve J.Gn.K.lığı Güvercinlik Kışlaları içerisinde faaliyetini sürdürmekte olan, Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Kurs Merkezlerinde eğitim; 01.07.2005 tarihli ve 5378 sayılı engelliler hakkındaki Kanunda tanımlanan ve Sağlık Bakanlığının raporları ile özel eğitime gereksinimi olduğu belirlenen çocukları kapsamaktadır.
    Özel Eğitimi Gerektiren Çocuklar; Zihinsel engelli, zihinsel engelli olup aynı zamanda fiziksel engelli, işitme engelli, görme engelli, ek engeli bulunan çocuklar, otistik, öğrenme güçlüğü gösteren çocuklar ile davranış bozukluğu olan çocuklardır.
    Eğitim öğretim genel olarak Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) müfredat programına göre yürütülmektedir. MEB.lığı müfredat programında olmayan, ancak engelli eğitiminde faydalı olduğu bilimsel olarak tespit edilen;
    - Atla Terapi ve Yüzme Eğitimi,
    - İşitme ve Konuşma Terapisi,
    - Meslek Edinme (Gümüş işleme sanatları, Mutfak sanatları v.b.) Eğitimleri,
    - Aile Eğitimi de verilmektedir.

Twitter Facebook Google+