Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Yeni rapor alırsam engellilik oranında düşme olur mu?

Mrb arkadaşlar benim raporumdaki yuzdelik kısmı belli olmayacak duruma gelmiş.. Her sınav kaydı için aslını istiyolar ama aslı elimde yok. Yenisini hastanede al diyolar. Şimdi yeniden heyete girsem eski rapor derecesinden düşük verirler diye korkuyorum. Eğer düşük verseler (%50 altında) 3ayda bir aldıqım aylıqım kesilirmi? Yada maaşımda bir azalma olur mu? (ortopedık)

Konuyu değerlendir: Yeni rapor alırsam engellilik oranında düşme olur mu?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2976 kez incelendi.

  1. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum
    Mesajlar
    646

    Yeni rapor alırsam engellilik oranında düşme olur mu?

    Mrb arkadaşlar benim raporumdaki yuzdelik kısmı belli olmayacak duruma gelmiş.. Her sınav kaydı için aslını istiyolar ama aslı elimde yok. Yenisini hastanede al diyolar.
    Şimdi yeniden heyete girsem eski rapor derecesinden düşük verirler diye korkuyorum. Eğer düşük verseler (%50 altında) 3ayda bir aldıqım aylıqım kesilirmi? Yada maaşımda bir azalma olur mu?
    (ortopedık)
    Konu GöKMeN tarafından (05.Ağustos.2010 Saat 18:56 ) değiştirilmiştir.
  2. 05.Ağustos.2010, 12:17
    #1
    Mrb arkadaşlar benim raporumdaki yuzdelik kısmı belli olmayacak duruma gelmiş.. Her sınav kaydı için aslını istiyolar ama aslı elimde yok. Yenisini hastanede al diyolar.
    Şimdi yeniden heyete girsem eski rapor derecesinden düşük verirler diye korkuyorum. Eğer düşük verseler (%50 altında) 3ayda bir aldıqım aylıqım kesilirmi? Yada maaşımda bir azalma olur mu?
    (ortopedık)
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Mesajlar
    4.727
    Gökmen,

    Keşke raporunun aslı sende olsaydı.aslında raporu aldığın yere gidip biraz uğraşarak kayıtlardan çıkartabilirsin.
    Daha önceden rapor alanların oranında bir çok kişide düşme oldu ve mağdur oldular.sendede bu ihtimal olabilir.ama hastaneye gittiğinde doktorlara yalvar yakar ve oranını düşürtme.eğer oranında düşme olursa maaşında azalma veya kesilme olup olmayacağınıda bilemiyorum..

    umarım bu konuda daha donanımlı arkadaşlar cevap yazar.
  4. 05.Ağustos.2010, 19:54
    #2
    Gökmen,

    Keşke raporunun aslı sende olsaydı.aslında raporu aldığın yere gidip biraz uğraşarak kayıtlardan çıkartabilirsin.
    Daha önceden rapor alanların oranında bir çok kişide düşme oldu ve mağdur oldular.sendede bu ihtimal olabilir.ama hastaneye gittiğinde doktorlara yalvar yakar ve oranını düşürtme.eğer oranında düşme olursa maaşında azalma veya kesilme olup olmayacağınıda bilemiyorum..

    umarım bu konuda daha donanımlı arkadaşlar cevap yazar.
  5. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara
    Mesajlar
    2.497
    Gökmen raporunun hangi tarihte almıştın. Bu şu açıdan önemli. 2006 yılında çıkan ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİĞİN
    Alıntı
    Madde 4)Bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlar ile süreli raporların geçerlilik süresi dolmadan tekrar rapor istenmesi durumunda, mükerrer rapor tanzimini önlemek maksadıyla, ilgililerin daha önce Özürlü Sağlık Kurulu Raporu alıp almadıklarına ilişkin beyanı istenir. İlgilinin beyanı üzerine veya bir başka şekilde, evvelce Özürlü Sağlık Kurulu Raporu verilmiş olduğunun tespiti halinde tekrar rapor verilmez.
    Bu maddeye göre yeniden heyete girip rapor alabilmen zor. Şu anda elinde bulunan raporun tarih ve sayısını bildirerek raporu aldığın hastaneden aslının aynıdır kaşeli bir rapor almayı deneyebilirsin.

    şayet başka bir hastaneden ilk defa rapor alıyormuş gibi yapsan bile normal şartlarda %50 verilen bir raporun %40'ın altına düşmesi zor.Ancak olanaksız değil.
    Maaş konusunda tahminimce 2022 maaşı alıyorsun. 2022 maaşında sınır %40'dır. %40 ve üstünde bir rapor oranı alırsan maaşında kesilme veya azalma olmaz.
  6. 05.Ağustos.2010, 21:03
    #3
    Gökmen raporunun hangi tarihte almıştın. Bu şu açıdan önemli. 2006 yılında çıkan ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİĞİN
    Alıntı
    Madde 4)Bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlar ile süreli raporların geçerlilik süresi dolmadan tekrar rapor istenmesi durumunda, mükerrer rapor tanzimini önlemek maksadıyla, ilgililerin daha önce Özürlü Sağlık Kurulu Raporu alıp almadıklarına ilişkin beyanı istenir. İlgilinin beyanı üzerine veya bir başka şekilde, evvelce Özürlü Sağlık Kurulu Raporu verilmiş olduğunun tespiti halinde tekrar rapor verilmez.
    Bu maddeye göre yeniden heyete girip rapor alabilmen zor. Şu anda elinde bulunan raporun tarih ve sayısını bildirerek raporu aldığın hastaneden aslının aynıdır kaşeli bir rapor almayı deneyebilirsin.

    şayet başka bir hastaneden ilk defa rapor alıyormuş gibi yapsan bile normal şartlarda %50 verilen bir raporun %40'ın altına düşmesi zor.Ancak olanaksız değil.
    Maaş konusunda tahminimce 2022 maaşı alıyorsun. 2022 maaşında sınır %40'dır. %40 ve üstünde bir rapor oranı alırsan maaşında kesilme veya azalma olmaz.
  7. Misafir
    05.Ağustos.2010, 21:30
    #4
    arkadaslar raporları aslı gıbı yaptırıp lazım gerektıgınde onlar kullanılsa aslı sızde kalır ve boyle sorunlarda cok yasanmaz cogaltmak gereklı her sekılde basına bırsey gelebılır dıyerek
  8. 05.Ağustos.2010, 21:30
    #4
    Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Misafir
    Misafir
    arkadaslar raporları aslı gıbı yaptırıp lazım gerektıgınde onlar kullanılsa aslı sızde kalır ve boyle sorunlarda cok yasanmaz cogaltmak gereklı her sekılde basına bırsey gelebılır dıyerek
  9. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum
    Mesajlar
    646
    Defne;
    Ben raporu aldıqım hastaneden diqer suretini de aldim malesef onu da başka yere werdm(duşuncesizcesiz gokmen)
    Ceydanın dediqi qibi daima çoğaltmam gerekiyodu ama iste kafasızlık
    Kaptan raporumu 2006'nın sonbahar aylarında(net hatırlym) aldım..
  10. 05.Ağustos.2010, 23:10
    #5
    Defne;
    Ben raporu aldıqım hastaneden diqer suretini de aldim malesef onu da başka yere werdm(duşuncesizcesiz gokmen)
    Ceydanın dediqi qibi daima çoğaltmam gerekiyodu ama iste kafasızlık
    Kaptan raporumu 2006'nın sonbahar aylarında(net hatırlym) aldım..
  11. Eshat
    10.Kasım.2010, 08:34
    #6
    Sağlık kurulu raporunu hastranden ilk aldığın zaman belli bir miktar aslı gibidir kaşeli ve imzalı olarak çoğaltabilirsin... O şekilde kullanabilirsin...
  12. 10.Kasım.2010, 08:34
    #6
    Eshat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eshat
    Misafir
    Sağlık kurulu raporunu hastranden ilk aldığın zaman belli bir miktar aslı gibidir kaşeli ve imzalı olarak çoğaltabilirsin... O şekilde kullanabilirsin...

Benzer Konular

  1. Yeni rapor alırsam emekliliğim için Maliyeye göndermem şart mı?
    Konu Sahibi Kayıtsız Üye Forum Sağlık Raporları
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 17.Temmuz.2014, 01:13
  2. Cevap: 1
    Son Mesaj : 05.Ekim.2013, 10:08
  3. Yeni özürlü raporumla Vergi indirimi alırsam memurlukta sorun olur mu?
    Konu Sahibi clever_male Forum Engelli Vergi İndirimi
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 16.Kasım.2012, 14:41
  4. Cevap: 1
    Son Mesaj : 01.Ekim.2011, 19:56
  5. Cevap: 1
    Son Mesaj : 13.Eylül.2011, 10:20

Bu Konu için Etiketler